• 3:36 بعد از ظهر

  • 1400-03-08

  • کد خبر: 11635

بازگشایی پایانه مرزی ایران و آذربایجان در خداآفرین

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پس از بازگشت مرز خداآفرین به دست جمهوری آذربایجان، اراده دو طرف بر بازگشایی این مرز مهم است، گفت: پایانه مرزی خداآفرین در آینده نزدیک بازگشایی می‌شود.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد تجارت فرامرزی با اشاره به اینکه پس از بازگشت مرز خداآفرین به دست جمهوری آذربایجان، اراده دو طرف بر بازگشایی این مرز مهم است، اظهار داشت: پایانه مرزی خداآفرین در آینده نزدیک بازگشایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلات مربوط به پایانه‌های مرزی استان ساماندهی می‌شود، افزود: باید از ظرفیت این پایانه‌ها برای توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، ظرفیت این استان را برای ارتباط با اروپا و غرب آسیا مورد اشاره قرار داد و گفت: پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز دروازه ارتباطی ایران با اوراسیا محسوب می‌شوند، نقش مهمی‌در تحقق این موضوع و افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه دارد.

وی افزود: مرز خداآفرین هم در کنار جلفا و نوردوز می‌تواند به توسعه مبادلات اقتصادی استان کمک جدی داشته باشد. باید در این حوزه، موانع موجود در مسیر واردات و صادرات را برداریم که این امر از اولویت‌های مدیران استان است.

پورمحمدی، از اختصاص اعتبارات لازم برای رفع مشکلات پایانه مرزی نوردوز خبر داد و خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی وعده ساماندهی و رفع مشکلات این پایانه را داده و باید در اسرع وقت نسبت به اصلاح کاستی‌های آن اقدام شود چراکه وضعیت این مرز بین‌المللی استان در شأن کشور نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *