• 6:53 بعد از ظهر

  • 1400-03-01

  • کد خبر: 11274

اعتراض آذربایجان به اقدامات نفرت‌پراکنانه ارمنستان

امتناع ارمنستان از ارائه نقشه‌های میدان‌های مین و همچنین عدم تمایل ایروان به ارائه اطلاعات در مورد سرنوشت 4 هزار آذربایجانی که در نتیجه تهاجم نظامی علیه آذربایجان در سال‌های 1991 الی 1994 ناپدید شده‌اند، باعث ایجاد نگرانی‌های جدی شده است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در جلسه کمیته وزیران شورای اروپا گفت: جامعه بین‌المللی باید ارمنستان را برای صرف‌نظر از فعالیت‌های جدید نفرت‌پراکنانه خود متقاعد کند.

بایراموف با اشاره به اینکه ارمنستان به نقض تعهدات خود ناشی از بیانیه 10 نوامبر و به طور کلی، حقوق بشردوستانه بین‌المللی ادامه می‌دهد، تأکید کرد: امتناع ارمنستان از ارائه نقشه‌های میدان‌های مین و همچنین عدم تمایل ایروان به ارائه اطلاعات در مورد سرنوشت 4 هزار آذربایجانی که در نتیجه تهاجم نظامی‌علیه آذربایجان در سال‌های 1991 الی 1994 ناپدید شده‌اند، باعث ایجاد  نگرانی‌های جدی شده است.

وی از جامعه بین‌المللی از جمله شورای اروپا خواست تا عزم خود را برای ترغیب ارمنستان برای استفاده از فرصتی بی‌نظیر در راستای صلح پایدار، همکاری‌های منطقه‌ای و توسعه، کنار گذاشتن فعالیت‌های نفرت‌پراکنانه علیه آذربایجان نشان دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *