• 12:26 قبل از ظهر

  • 1400-02-21

  • کد خبر: 10687

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها؛

وظیفه بنده صیانت از پرونده‌ها بود/ سه‌نماینده، تصمیم‌گیر نهایی

دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی‌آذربایجان شرقی با حضور در تحریریه آناج به برخی از شائبه‌ها مبنی بر اعمال‌نظر در تصمیمات هیئت سه‌نفره پاسخ داد.

عزیز جوان پور در این باره به خبرنگار آناج گفت: قطعا تصمیم‌گیران نهایی سه نماینده‌ی محترم مجلس بوده و خارج از این سه نفر هیچکس حق اعمال نظر ندارد. وظیفه بنده به‌عنوان دبیر اجرایی، گردآوری، صیانت و مراقبت از پرونده‌ها و استعلامات بود تا خدای ناکرده حقی از جامعه و کاندیداهای محترم ضایع نشود.

او در ادامه به فعالیتِ برادر یکی از نمایندگان در هیئت نظارت اشاره داشته و افزود: طبق قانون، احکام، ضوابط و شرح وظایفِ کارکنان هیئت نظارت معلوم است. اواخر سال گذشته آقای راستی، رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی طی حکم داخلی، آقای اسماعیل موسوی برادر نماینده مردم ملکان را به عنوان قائم مقام دبیر و مسئول روابط عمومی‌هیئت عالی نظارت بر انتخابات منصوب کردند.

جوان‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به انتشار اسامی‌برخی از افراد به عنوان کاندیدای تایید صلاحیت شده اشاره داشته و گفت: تمامی‌اسامی‌منتشر شده در روزهای اخیر، تنها گمانه زنی است و واقعیت ندارد.

دبیر اجرایی هیئت نظارت بر انتخابات استان در پایان، کاستی‌ها و حواشی بوجود آمده در انتخابات شوراها را ناشی از نقص قانون انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: ان‌شاءالله بعد از انتخابات در نشست تخصصی به نواقص این قانون خواهیم پرداخت تا بتوان یک مطالبه عمومی‌برای اصلاح ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *