• 12:33 قبل از ظهر

  • 1400-02-20

  • کد خبر: 10660

ملی‌پوش دوومیدانی تبریز در گفت‌وگو با آناج؛

حضورم در مسابقات المپیک قطعی است/ تا الان یک تشکر خشک‌ و خالی هم ندیدم!

دونده ملی‌پوش تبریزی که به عنوان اولین ایرانی در ماده 400 متر با مانع موفق به کسب سهمیه المپیک شده است، از عدم حمایت مسئولان استان گلایه دارد.

به گزارش آناج، مهدی پیرجهان، ملی‌پوش استان آذربایجان‌شرقی در رشته دوومیدانی است که در دوی 400 متر با مانع فعالیت می‌کند و رکورد ملی کشورمان در این ماده را نیز در اختیار دارد. این دونده تبریزی در عین جوانی افتخارات زیادی دارد و جزو 4 ورزشکار استان است که توانست از طریق رنکینگ جهانی جواز حضور در مسابقات المپیک را بدست بیاورد. البته او با کسب سهمیه المپیک تاریخ‌ساز شد چراکه به عنوان اولین دونده ماده 400 متر با مانع راهی این مسابقات خواهد شد.

پیرجهان در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره کسب این سهمیه اظهار داشت: در رشته دوومیدانی ۵۰ نفر اول رنکینگ جهانی در ماده‌های مختلف به المپیک دعوت می‌شوند که من با قرار گرفتن در رده 24 توانستم المپیکی شوم. این سهمیه قطعی است و فدراسیون دوومیدانی کشورمان تنها به این دلیل بصورت رسمی‌اعلام نکرده که منتظر اتمام مهلت تعیین شده برای کسب ورودی هستند. به نظرم فقط یک معجزه می‌تواند مانع از حضورم در المپیک شود!

وی در خصوص آخرین مسابقه خود در رقابت‌های بین‌المللی مرسین ترکیه که به مقام نائب قهرمانی بسنده کرد، گفت: واقعیت این است که سطح مسابقات ترکیه ضعیف بود و من به این دلیل نتوانستم قهرمان شوم که بعد از 2 سال در رقابت برون مرزی شرکت می‌کردم و به نظرم از لحاظ ذهنی و تکنیکی آماده نبودم. به هرحال حضور در این مسابقات تجربه بزرگی شد و از این بابت راضی‌ هستم.

دونده ملی‌پوش تبریزی با اشاره به مسابقات پیش‌رو تصریح کرد: در اوایل خرداد مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی اراک برگزار خواهد شد و 5 روز بعد عازم مسابقات لیگ جهانی در دوحه قطر خواهم شد. در مجموع چند مسابقه دیگر تا المپیک دارم و امیدوارم تا در این مسابقات سهمیه المپیک را از طریق رکورد ورودی نیز مسجل کنم تا جای هیچ حرف و حدیثی باقی نماند.

«متاسفانه در استان ما نسبت به ورزشکاران خیلی کم لطفی می‌شود و مسئولان به افتخارآفرینی‌هایمان ارزشی قائل نیستند که خیلی دلسرکننده است.» پیرجهان با بیان این عبارت به گلایه از عدم حمایت مسئولان پرداخته و متذکر شد: من به عنوان ورزشکاری که ماه‌ها برای حضور در مسابقات تلاش می‌کنم، از مسئولان انتظار حمایت دارم اما تا الان یک تشکر خشک و خالی هم ندیدم. باید بگویم آقای بهتاج به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان حتی یک بار هم با من تماس نگرفتند که بخواهند کسب مقام یا حتی همین المپیکی شدنم را تبریک بگویند.

ملی‌پوش دوومیدانی، نبود حامی‌مالی را یکی از دغدغه‌های ورزشکاران این رشته اعلام کرد و در این باره توضیح داد: مدیر برنامه من یک فرد یونانی است که کارهای حضورم در مسابقات بین‌المللی را انجام می‎‌دهد و طبیعی است که از طریق او نمی‌توانم اسپانسر جذب کنم. از طرفی در کشور ما اسپانسرها هیچ رغبتی به حمایت از ورزشکاران رشته‌های انفرادی نشان نمی‌دهند و اکثر دوومیدانی‌کاران از این بابت با مشکل روبرو هستند.

قهرمان ورزش آذربایجان‌شرقی مطرح کرد: من در سال گذشته در تیم پلیمر خلیج فارس بندرعباس حضور داشتم و سوالم این است که مگر تبریز از شهرهای دیگر چه چیزی کم دارد که در شهر ما تیمداری نمی‌کنند؟ این درحالی است که پتانسیل شهر و استان ما به لحاظ برخورداری از کارخانجات برای حمایت از ورزش واقعاً خیلی بالاست.

پیرجهان با اشاره به پیشنهادات خارجی خود در 2 سال گذشته، یادآور شد: من در سال 2019 از یک کالج آمریکایی پیشنهاد داشتم که به علت محدودیت‌های زمان ریاست جمهوری ترامپ امکان حضورم در این کشور میسر نشد. من اولین ایرانی بودم که این پیشنهاد را دریافت کردم. همچنین یک پیشنهاد دیگر از فنلاند به دستم رسیده بود که بخاطر شرایط مربی‌ام نتوانستم قبول کنم.

وی از تمایل برای لژیونر شدن خبر داده و گفت: با توجه به شرایط موجود خودم خیلی دوست دارم که لژیونر شوم و تلاش خواهم کرد تا با درخشش در مسابقات آتی بتوانم به یکی از تیم‌های خوب خارجی بپیوندم.

این دونده پرافتخار در خاتمه با قدردانی از حمایت مردم و علاقمندان رشته دوومیدانی ابراز داشت: مردم ما قدرشناس هستند و هر موقع در میادین مختلف حضور یافتیم با پیام‌هایشان واقعا شرمندم کردند. این پیام‌ها برای من دلگرمی‌بزرگی است و جا دارد از همه کسانی که حامی‌ام بودند تشکر کنم بخصوص پدر و مادرم که هرچه دارم از دعای خیر و حمایت‌‌های آن‌هاست و دست‌شان را می‌بوسم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *