• 2:18 بعد از ظهر

 • 1400-02-15

 • کد خبر: 10427

سفیر جوان؛ آماج حملات بیگانه/ پان‌ها تبلیغ فرهنگ شهادت را برنتابیدند

اقدام ارزشمند سفارت ایران در باکو در اهدای مدال سردار سلیمانی به خانواده شهید هاشیم‌اف باعث حواشی زیادی برای سید عباس موسوی شد، به طوری که گروه‌های پانترکیست تجزیه‌طلب و ایرانشهری سلطنت‌طلب، حملات شدیدی علیه وی در شبکه‌های اجتماعی انجام دادند و خواستار اخراج وی شدند.

اختصاصی آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی‌ایران به همراه حجت‌الاسلام اجاق‌نژاد نماینده ولی‌فقیه با حضور در منزل ژنرال شهید پولاد هاشیم‌اف ضمن دیدار با خانواده این شهید شاخص، لوح و مدال “جایزه جهانی ایثار” را که به نام نامی‌سردار شهید سلیمانی مزیّن بود، تقدیم همسر و فرزندان ایشان کردند.

پولاد هاشیم‌اف در تیرماه سال 1399 در حمله ارتش متجاوز ارمنستان به منطقه تووز قبل از جنگ 44 روزه قره‌باغ شهید شده بود و شهادت این ژنرال یکی از پیش‌زمینه‌های جنگ قره‌باغ شد و ارتش و مردم آذربایجان نگذاشتند خون شهید پایمال شود.

این اقدام ارزشمند سفارت ایران در باکو باعث حواشی زیادی برای سید عباس موسوی شد، به طوری که گروه‌های پانترکیست تجزیه‌طلب و ایرانشهری سلطنت‌طلب، حملات شدیدی علیه وی در شبکه‌های اجتماعی انجام دادند.

ماجرا از این قرار بود که پانترکیست‌ها و ایرانشهری‌های تقلبی که همواره از اتحاد و نزدیکی مردم ایران و جمهوری آذربایجان در هراس هستند به یک اقدام تخریبی توسط شبکه تلویزیونی گوناذ تی وی به سرکردگی احمد اوبالی دامن زدند.

گوناذ تی وی در اقدامی‌به مصاحبه با مادر ژنرال شهید پولاد هاشیم‌اف پرداخت و نتیجه آن شد که وی اعلام کرد: مدالی که ایران به نام پولاد داده است را ما لازم نداریم. از نام پسر ما سوءاستفاده نکنند. از ارگان‌های مربوطه هم درخواست دارم که به ما در بازگرداندن آن مدال کمک کنند.

این اقدام رسانه‌ای در حالی انجام شد که مدال شجاعت شهید سلیمانی یک هفته قبل به همسر و فرزندان شهید پولاد تقدیم شده بود نه مادر وی که بخواهد این مدال را قبول نکند و آن را بازگرداند! اتفاقاً همسر و فرزندان این شهید از ایران تشکر و قدردانی کرده‌اند. همچنین طبق اطلاعات دریافتی و مشاهدات رسانه‌ای، اظهارات مادر شهید پولاد از اختلاف خانوادگی با همسر شهید نشات یافته و شبکه ضدانقلاب گوناذ از این اختلاف نهایت استفاده را می‌برد.

همچنین اهدای این مدال شجاعت با هماهنگی سفارت ایران با وزارتخانه‌های خارجه و دفاع جمهوری آذربایجان انجام شده است اما در یک اقدام هماهنگ، رسانه‌های ضد ایرانی باکو با همراهی پانترکیست‌های تجزیه‌طلب و ایرانشهری‌های سلطنت‌طلب حملات سنگین رسانه‌ای علیه سید عباس موسوی انجام داده و خواستار اخراج وی شده‌اند.

تبلیغ فرهنگ شهادت و اهدای مدال شهید سلیمانی به خانواده شهید هاشیم‌اف یک بار دیگر نشان داد که جریان پان‌ترکیست تجزیه‌طلب با جریان پان‌ایرانیست سلطنت‌طلب در یک راستا حرکت می‌کنند و در عرصه سیاست ضدایرانی وامدار یکدیگرند.

به همان نسبت که جریان پان‌ترکیست به بهانه سیاست‌های نژادپرستانه فعالان پان‌ایرانیست، به دامن دشمنان این سرزمین غلطیده و در راستای تجزیه ایران گام برمی‌دارند، جریان پان‌ایرانیست نیز با تکیه بر دشمنان این سرزمین و به بهانه ایران‌گرایی، تیشه بر ریشه ایران می‌زنند.

درواقع هر کدام از این جریانات مکمل دیگری بوده و برای یکدیگر خوراک تبلیغاتی فراهم می‌نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  خبرگزاری شما علاقه خود را به قومگرایی پنهان نمی‌کند اما این را بدانید که حساسیت جامعه مدنی به مسائل قومگرایانه دیر یا زود شما را هم مانند بسیاری به دردسر خواهد انداخت.

  این عده خویش پندار ایرانشهری همانهایی هستند که با نفوذ در شبکه های تلویزیونی ملی ایران و رسانه ها مختلف کشور با مسخره هموطنان تورک – عرب و غیره خواهان فرو ریختن پایه های ملی در کشور هستند و بانام ایران پرستی عملا در ستیز با تمامیت ایران اسلامی هستند و تقریبا در همه ارگانهای کشور نفوذ داشته و تاثیر مستقیمی دارند.لعنت بر کسانی که با مبارزه کثیف کشور را به تلاطم می کشند…

  اسم کوچه گؤل باشی در تبریز را به سر استخر تغییر دادند ! به هبمین راحتی !
  اون چیزی که رسما و عملا در حال فعالیت در این مملکت است جریان تروریستی پان ایرانیسم است ، توهمی به اسم پانترکیسم در مملکتی که حتی اسامی تورکی کوچه و محله در اون به راحتی تغییر میکند ، بهانه تهوع آوری است برای سرکوب مطالبات ابتدایی و مشروع یک ملت
  ………………………………………………………………
  مصاحبه‌ای که مدتی قبل از تلویزیون ایران پخش شد و در اون به نقش شهید سلیمانی در عدم حل مسأله به قره باغ به نفع اشغال گران ارمنی اشاره شد ، به اندازه کافی بهانه به جریان های مختلف داد ، جبهه گیری وکلای مجلس و مقامات مملکت به کنار ، پس نیازی به توجیه و توضیح اضافی نیست

  هیچکدوم از تویبتهایی که منتشر کردید حرف ناحق نزدن. ایرانشهر یعنی یک جغرافیای فرهنگی با تنوع قومیتی مختلف و ویژگیهای فرهنگی یکسان. این کجاش سلطنت طلبیه؟. اینکه سفیر نیروهای وطنخواه رو بلاک میکنه اما پرچمداران تجزیه طلبی و ایرانستیزی رو فالو میکنه خودش مشخصه چه جایگاهی داره. ایشون موظفه برای مسوولین تصميم سازی کنه تا به یه نظامی تحت فرمان ترکیه و اسراییل جایزه سردار سلیمانی داده نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *