• 12:57 قبل از ظهر

  • 1400-02-13

  • کد خبر: 10380

دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در استانبول

رسانه‌های ترکیه مدعی شدند شخصی که گفته می‌شود دست راست ابوبکر البغدادی بوده است در عملیات مشترک پلیس ضد ترور استانبول و سازمان اطلاعات ملی ترکیه بازداشت شد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ رسانه‌های ترکیه ادعا کرده‌اند به اطلاعاتی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد در عملیات مشترک پلیس ضد ترور استانبول و سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت/MİT) یک عضو ارشد داعش که گفته می‌شود دست راست ابوبکر البغدادی بوده دستگیر شده است.

این شخص که رسانه‌های ترکیه نام مستعارش را «بسیم» معرفی کردند، یکی از مهم‌ترین اسامی‌داعش و دست راست ابوبکر البغدادی، رهبر عراقی داعش بوده است.

او تبعه افغانستان است و گفته می‌شود این شخص نقش بسیار مهمی‌در فراری دادن و عبور دادن اعضای داعش از مرز عراق به سوریه و  پنهان کردن اعضای این گروه در مخفیگاه‌های زیرزمینی سوریه داشته است.

او پس از سه سال به طور مخفیانه از مرز عبور کرده و وارد خاک ترکیه شده است. سازمان اطلاعات ملی ترکیه اعلام کرد که از زمانی که این فرد در سوریه بوده او را تحت نظر داشته است.

این شخص پس از ورود به خاک ترکیه با گذرنامه و اوراق هویت جعلی به استانبول رفته و در آنجا همچنان تحت نظر میت بوده است.

او که اصالتاً اهل افغانستان است به دلایل امنیتی خودش را اهل تاجیکستان معرفی کرده و در یک آپارتمان در آتاشهیر استانبول مخفی شده است که عصر روز 28 آوریل با همکاری پلیس ضد ترور و میت دستگیر شده است.

بر طبق گزارش‌ها تصاویر بسیاری از او در حالی که شمشیر به دست دارد یا اعدام می‌کند موجود است.

این شخص پس از پایان بازجویی‌ها در اداره ضد ترور پلیس استانبول تحویل مراجع قضایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *