• 4:20 بعد از ظهر

  • 1400-02-12

  • کد خبر: 10354

اسما نظری

به مناسبت روز معلم؛

بانوی فوتبالیست تبریزی از شغل دوم خود می‌گوید/ معجون تلاش، عشق و ایثار!

به بهانه روز معلم به سراغ یکی از ورزشکارانی رفتیم که همزمان با ورزش در حرفه خطیر معلمی‌فعالیت می‌کند.

به گزارش آناج، امروز 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری است، روزی که پس از شهادت وی در سال 1358 به عنوان روز «معلم» نامگذاری شد. کار معلم هدایت جامعه از ظلمت به نور است و عصاره آن برگفته از علم و اخلاق. شغلی که به عنوان شغل انبیاء الهی مطرح است.

در این میان، بودند و هستند معلمانی که همزمان با خدمت در این شغل خطیر در عرصه‌های دیگر فعالیت می‌کنند. یکی از این معلمان، بانوی فوتبالیست تبریزی است که به صورت حرفه‌ای در این رشته ورزشی حضور دارد و از ورزشکاران موفق نیز به حساب می‌آید.

این خانم کسی نیست جز «اسماء نظری پاکدل»، بازیکنی که از رده‌های سنی پایه در تیم ملی فوتبال کشورمان حضور داشته و درحال حاضر عضو تیم پالایش گاز ایلام است و در این تیم لیگ برتری توپ می‌زند. البته معلمی‌شغل دوم این بانوی فوتبالیست قلمداد می‌شود!

به بهانه روز معلم، گفت‌وگویی با این فوتبالیست-معلم تبریزی انجام دادیم. او که بیش از 2 سال است در حرفه معلمی‌فعالیت می‌کند، درباره نحوه ورودش به این شغل به خبرنگار ما گفت: جرقه حضورم در شغل معلمی‌از تیم مدرسه زده شد و با حضور در این تیم معلم شدم.

وی توضیح داد: من در دانشگاه در رشته تربیت بدنی مشغول تحصیل بودم و در رشته‎‌های فوتبال، والیبال و بسکتبال فعالیت داشتم تا اینکه به دنبال این فعالیت‌ها برای تشکیل تیم مدرسه و شرکت در مسابقات دعوت شدم و در ادامه به عنوان دبیر ورزشی در دبیرستان علوی کار معلمی‌را آغاز کردم.

او تصریح کرد: همیشه بدنی آماده برای انجام ورزش داشتم و سعی کردم همه رشته‌های ورزشی را یاد بگیرم. خوشبختانه تقریبا به این مهم دست پیدا کردم و فقط با این سه رشته جدا از رشته تخصصی‌ام که فوتبال بود، مقام کشوری به دست آوردم.

نظری به مسئولیت خطیر شغل معلمی‌هم اشاره کرد و گفت: شغل معلمی‌هم از نظر تعلیم و تربیت و هم از لحاظ اینکه باید الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان باشیم، واقعاً وظیفه بسیار سنگینی است.

“معلم بودن مسئولیتی است که باید با تمام جان‌ودل و علاقه برایش وقت گذاشت. اینکه می‌گویند معلمی‌شغل نوشته می‌شود و عشق خوانده می‌شود واقعاً همینطور است” این عبارات بخش دیگری از صحبت‌های نظری است که در مصاحبه خود مطرح کرد.

این معلم فوتبالیست در خصوص رابطه خود با محصلین نیز بیان کرد: بخاطر نزدیک بودن سنم به بچه‌ها راحت‌تر توانستم با آن‌ها ارتباط برقرار کنم. البته دوست ندارم به عنوان معلم کنارشان باشم و سعی‌ام همیشه بر این بوده است تا به عنوان همراه، دوست و همراز باشم و به آن‌ها کمک کنم.

در ادامه از نظری در مورد دو شغله بودن و اینکه این موضوع خللی به کارش در معلمی‌و فوتبالش وارد نمی‌کند، پرسیدیم که او در پاسخ گفت: خداراشکر تا الان مشکلی نداشتم. من تمام ساعات کاری‌ام را هماهنگ می‌کنم تا لطمه‌ای به معلمی‌و فوتبالم وارد نشود. متاسفانه بعد از شیوع کرونا تمامی‌کلاس‌ها مجازی شده‌اند و به نظرم مجازی بودن تربیت بدنی و ورزش اصلا منطقی نیست.

بانوی ورزشکار تبریزی که به عنوان مربی هم فعالیت می‌کند و درعین حال به تازگی در دوره داوری فوتبال شرکت کرده است، در خاتمه این مصاحبه ابراز داشت: جا دارد این روز را به همه معلمان بویژه اساتید خودم که نقش زیادی در پیشرفت و موفقیت‌هایم داشته‌اند، تبریک گفته و از زحمات‌شان تشکر می‌کنم. امیدوارم هرچه زودتر شر این ویروس از دنیا کنده شود تا دوباره به روزها و حال خوش گذشته برگردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *