• 11:02 قبل از ظهر

  • 1399-09-06

  • کد خبر: 1033

تردد خودروهای غیربومی‌در تبریز چگونه است؟/ درخواست از مردم برای تغییر سبک زندگی

بهروز مهدوی با اعلام کاهش ده درصدی بستری‌ها در تبریز گفت: آثار مثبت تعطیلی‌ها دو هفته دیگر مشخص خواهد شد.

به گزارش آناج، بهروز مهدوی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان اظهار داشت: در هر شهری اگر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ده بیمار بستری وجود داشته باشد، وضعیت قرمز است که بر اساس آمار علوم پزشکی شهرستان تبریز در وضعیت قرمز است.

وی با بیان اینکه اگر جمعیت تبریز یک و نیم میلیون نفر باشد متاسفانه آمار بستری‌ها سه برابر است، گفت: البته در چند روز گذشته کاهش پنج الی ده درصدی بستری‌ها را داشتیم اما این کاهش مربوط به چند روز گذشته نیست بلکه مربوط به محدودیت‌های آغاز شده از ۱۴ آبان است.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه تاثیر تعطیلی و محدودیت‌های اخیر فعلا مشخص نمی‌شود، عنوان کرد: برای آمار جدید بیماری و تاثیر محدودیت‌های فعلی دوهفته زمان نیاز است.

مهدوی با بیان اینکه به غیر از گروه یک برای باقی گروه‌ها محدودیت داریم و گروه‌ مجاز هم باید در شرایط رعایت پروتکل‌ها فعالیت کنند، ابراز داشت: نمی‌توان کارخانه‌ها و تولید را تعطیل کرد ضمن اینکه خوشبختانه کمترین آلودگی در کارخانه‌ها وجود دارد.

وی در خصوص تخلفات اصناف در عدم تعطیلی مغازه‌ها توضیح داد: به این اصناف در اولین مرحله تذکر و دوم به مدت پانزده روز پلمپ می‌شوند که تا به امروز ۱۰۰ واحد پلمپ و ۳۰۰ واحد تذکر دریافت کرده‌اند.

فرماندار تبریز با اشاره به فعالیت ادارات ابراز داشت: دستگاه‌های خدمات رسان با پنجاه درصد ظرفیت فعالیت خواهند کرد و سایر ادارات حداکثر با یک سوم فعال باشند و حتی می‌توانند با طرفیت کمتر کار کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج خصوص تردد بین شهری و برون شهری خودروها توضیح داد: در تردد‌‌‌های برون شهری خودروهای پلاک تبریز می‌توانند ورود و خروج کنند اما به شهرهای قرمز و نارنجی دیگر نمی‌توانند وارد شوند و جریمه خواهند شد، پلاک‌های غیربومی‌هم که بخواهند وارد تبریز شوند، جریمه خواهند شد. البته کسانیکه مدرک سکونت دارند می‌توانند با پلاک غیربومی‌وارد شهر شوند.

مهدوی با بیان اینکه این محدودیت‌ها شامل خودروهای شخصی است، یادآور شد: پلاک‌های عمومی‌که کالاهای مردم را وارد می‌کنند، منعی در تردد ندارند.

وی با اشاره به اینکه تردد درون شهری از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد برای خودروهای بومی‌و غیربومی‌ممنوع است، گفت:در شهر تبریز از پلیس خواسته‌ایم به دلیل پیچدگی موضوع فعلا به تذکر اکتفا و جریمه نکنند و بعد از پایان محدودیت این جریمه صادر خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: چندین دوربین ترددخودروها را در شب کنترل می‌کند و اگر مسیر حرکت خطی باشد مشخص است که این خروج از منزل برای کار ضروری است و جریمه نخواهد داشت، همچنین کارکنان شب کار و شیفت شب شامل این جریمه‌ها نیستند.

وی با تشکر از رعایت ۹۸ درصدی مردم خاطرنشان کرد: بسیاری از اصناف و مردم علی رغم متضرر شدن این تعطیلی‌ها را رعایت کردند، مشکلات اقتصادی وجود دارد و ماهم شرایط را درک می‌کنیم اما سلامت مهمترین بخش جامعه است.

مهدوی در پایان با درخواست از مردم برای تغییر شیوه زندگی گفت: کرونا واکسن و دارویی ندارد و تمام جهان را درگیر کرده اما با تغییر سبک زندگی می‌توان آن را مهار کرد، دورهمی‌های خانواده به اولین مسیر ابتلا تبدیل شده و باید مردم خودشان این موضوع را رعایت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *