• 1:11 بعد از ظهر

  • 1400-02-11

  • کد خبر: 10216

معجزه صعود برای تراکتوری‌ها/ شبی که آذربایجان نخوابید!

می‌خواهم از لحظاتی بگویم که برای تراکتوری‌ها مثل یک عمر گذشت و قلب هواداران این تیم برای صعود تیم محبوب‌شان یکصدا می‌زد.

به گزارش آناج، پس از تساوی تراکتور مقابل پاختاکور پیش‌بینی اینکه تیم محبوب پرشورها به عنوان دومین تیم برتر دوم گروه‌های پنج‌گانه به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهد کرد، با توجه به شرایط این تیم در جدول گروه دوم و گروه‌های دیگر شبیه به یک معجزه بود اما این معجزه قرار بود اتفاق بیافتد.

استارت این معجزه فوتبالی مأموریتی بود که شاگردان رسول خطیبی در آخرین بازی خود با موفقیت انجام دادند. کسب برتری 2 گله در جدال شکست‌ناپذیران برابر الشارجه میزبان، امیدهای تراکتور را زنده کرد و موجب شد تا این تیم برای صعود چشم انتظار گروه‌های دیگر بماند.

اما این تنها شروع معجزه‌ای بود که قرار بود در شب بعد کامل شود. توقف استقلال ایران، شکست استقلال تاجیکستان، باخت الهلال عربستان با اختلاف 2 گل و تساوی در بازی الدحیل قطر و الاهلی عربستان همه احتمالاتی بود که حکم به صعود تراکتور می‌داد ولی مگه داریم مگه میشه؟!

سه مورد از این 4 شرط احتمالی برای صعود تراکتور محقق شد؛ استقلال برد تا مسیر خود را جدا کند ولی در ادامه همه پیشامدهای باقی مانده به صورت معجزه‌وار رخ دادند تا این جمله از گزارش عادل فردوسی‌پور در شب معجزه نیوکمپ تداعی شود که اصلاً چیه این فوتبال؟

بعد از برتری استقلال و صعود آبی‌پوشان، نگاه هواداران تراکتور به دو بازی الهلال عربستان و استقلال تاجیکستان دوخته شده بود جایی که الاهلی امارات و آلمالیق ازبکستان به ترتیب به عنوان رقبای این دو تیم شانسی برای صعود نداشتند و بازی آخر برایشان تشریفاتی شده بود لیکن جوانمردانه تا آخرین لحظه جنگیدند.

می‌خواهم از لحظاتی بگویم که برای تراکتوری‌ها مثل یک عمر گذشت! و قلب هواداران این تیم برای صعود تیم محبوب‌شان یکصدا می‌زد، با نهایت آدرنالین، استرس و هیجان بسیار زیاد که باعث شد تا پرشورها شب را با تحقق رویای صعود تیم محبوب‌شان نتوانند با خواب سحر کنند.

در نیمه اول این دو بازی که بصورت همزمان برگزار می‌شد، الهلال یک گل از الاهلی خورد تا معادلات صعود تراکتور همچنان حل نشده بماند. با شروع نیمه دوم نیز هر چه به دقایق پایانی نزدیک شدیم هیجان و استرس بیشتر شد و دروازه استقلال تاجیکستان برابر آلمالیق ازبکستان هم فرو ریخت.

دقایقی بعد استقلال تاجیکستان گل دوم را نیز خورد اما غافل از اینکه شکست پرگل این تیم همزمان با شکست الهلال عربستان دوای صعود تراکتور نبود چراکه با باخت دو تیم این نماینده سعودی‌ها بود که در مکان دوم جدول قرار می‌گرفت و تفاضل گل بهتری نسبت به تراکتور داشت.

در این صورت، یا یکی از این دو بازی باید مساوی می‌شد یا الهلال با اختلاف بیش از 2 گل بازی را واگذار می‌کرد تا تراکتور صعود کند. در اندک دقایق باقی مانده تیم شگفتی‌ساز تاجیک‌ها یکی از 2 گل خورده را جبران کرد و آبی‌های سعودی هم در دقیقه 90 گل دوم را از نماینده امارات پذیرا شدند تا رویای پرشورها در آستانه تعبیر قرار بگیرد.

اما این گل دقیقه 90 که کلید رستگاری تراکتور بود و معادلات صعود این تیم را حل کرد، معجزه اصلی نشد! چراکه در واپسین ثانیه‌های بازی الهلال با الاهلی، الهلال که برای صعود نیاز به یک گل داشت تا آستانه فروپاشی دروازه تیم الاهلی پیش رفت اما ضربه بازیکن این تیم در مقابل دروازه خالی در عین ناباوری به تیرک دروازه برخورد کرد تا در این لحظه معجزه صعود تراکتوری‌ها کامل شود.

فارغ از اینکه اگر این توپ هم گل می‌شد، تساوی الدحیل قطر و الاهلی عربستان در دیداری که در نخستین ساعت بامداد امروز برگزار شد، نیز حکم به صعود تراکتور می‌داد لیکن قرار بر معجزه‌ بازی الهلال و الاهلی بود تا حق به حقدار برسد و تیم بدون شکست پرشورها به مرحله حذفی راه یابد.

خلاصه کلام اینکه، لحظات استرس‌وار شب گذشته برای تک تک هواداران تیم تراکتور مرور یک درس زندگی بود. درسی که دوباره یاد داد حداقل در دنیای مستطیل سبز و توپ گرد غیرممکن وجود ندارد، باید باور داشت و به معجزه‌های خداوند از جنس ورزش فوتبال ایمان آورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *