• 1:38 بعد از ظهر

  • 1400-02-09

  • کد خبر: 10164

بی‌تدبیری ادامه‌دار دولت تدبیر و امید؛

همچنـان تعطیلات اجباری!/ فرماندار تبریز: بی‌چـاره‌ایم

ستاد کرونا با مدیریت دولتمردان در دولت تدبیر و امید با بی تدبیری محض، بیش از سه هفته است که کسب و کار بسیاری را تعطیل کرده و بدون هیچ اهمیتی به آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی این تعطیلات، در پی تمدید آن است.

گروه اجتماعی آناج؛ تعطیلات کرونایی در تبریز برای هفته آینده مجددا تمدید شد. این برای چندمین بار است که مسئولان اجرایی نتیجه بی تدبیری خود را از جیب مردم هزینه می‌کنند و تنها با بیان اینکه وضعیت خوب نیست و همه مواظب باشید تا کرونا نگیریم، هر انتقادی را در نطفه بی اثر می‌سازند.

تصمیم مذکور از همان ساعات اولیه انتشار با انتقادات بسیاری همراه است. ستاد کرونا تنها راه چاره را در تعطیلی کسب و کارها میبیند و این درحالی است که هیچ برنامه‌ای برای کسانی که متضرر شده‌اند ندارد.

نکته جالب در اعلام تمدید تعطیلی توسط فرماندار تبریز، انداختن تقصیر بر گردن مردم است! مهدوی گفته است: استفاده کم از ماسک و بی توجهی به فاصله گذاری‌های اجتماعی موجب افزایش آمار‌های بیماران کرونایی در تبریز شده است.

فرماندار تبریز در اظهار نظر عجیب دیگر، بدون هیچگونه اشاره به وضعیت نامعلوم هزاران نفر از بازاریان تبریزی که کسب و کار آنها با تصمیمات دولت تدبیر و امید بین هوا و زمین معلق مانده، گفته است: بی‌شک معیشت اصناف با مشکل مواجه شده اما در شرایط کنونی چاره‌ای جز اعمال تعطیلی‌ها وجود ندارد و امیدواریم که با بهبود شرایط شاهد کاهش محدودیت‌ها باشیم.

منتقدان معتقدند دولت زمانی که میبایست با اعمال شرایط کنترلی و اعمال محدودیت جلوی پیک چهارم را میگرفت، با بی تدبیری و بیخیالی محض از کنار این موضوع مهم گذر کرده و اکنون برای کاهش تلفات تنها راه را در بستن مغازه‌ها می‌بیند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *