• 11:56 قبل از ظهر

  • 1400-02-08

  • کد خبر: 10128

معاون علمی_پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان مطرح کرد؛

ورود بسیج اساتید به دو مساله مهم زیست محیطی/ تولید شوینده‌های تحریمی

شیری گفت: دو موضوع کیفیت آب‌های سطحی استان و کیفیت آب‌‌‌های زیرزمینی و خاک نواحی صنعتی و معدنی مهمترین مسائل زیست محیطی هستند که سازمان بسیج اساتید به آنها ورود کرده و در حال تحقیق است.

به گزارش آناج، جلال شیری در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد بسیج اساتید استان اظهار داشت: بسیج اساتید در طی سالهای گذشته سعی داشته است تا به جایگاه واقعی خود برسد و از آن جایی که جنبه علمی‌پژوهشی در این قشر نمود و جلوه خاصی دارد، بحث‌های مساله محور را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا اقداماتی را شروع کردیم که ازابتدای شیوع بیماری کووید 19 تعاملاتی با گروه علوم پزشکی داشتیم و کارگاه‌هایی برای تحقیقات علمی‌برپا کردیم.

معاون علمی_پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان در خصوص پیشرفت‌های این سازمان عنوان کرد: ما در بسیج اساتید طی چند ماه گذشته شاهد رویکردهای علمی‌و پژوهشی بودیم و اساتید بسیجی به دو مساله کلان ملی ورود کرده و دو محصول فناورانه در شش ماه گذشته تولید کرده‌اند.

وی با اشاره به تولیدات و تحقیقات اساتید این سازمان گفت: دو شوینده‌ای که توسط اساتید ما تولید شده به دلیل تحریم‌ها برخی مواد اولیه آن به دست ما نمی‌رسید اما اکنون این شوینده‌ها هم قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی و هم صرفه جویی ارزی دارند.

شیری در تشریح دو مساله زیست محیطی که بسیج اساتید به آن ورود کرده‌اند، ابراز داشت: دو موضوع کیفیت آب‌های سطحی استان و کیفیت آب‌‌‌های زیرزمینی و خاک نواحی صنعتی و معدنی مهمترین مسائل زیست محیطی هستند که سازمان بسیج اساتید به آنها ورود کرده و در حال تحقیق است.

وی با بیان اینکه در هشت ماه گذشته ثبت مقالات علمی‌اساتید روند صعودی داشته است، یادآور شد: ساخت لیزر و پلاسما از دیگر کارهای اساتید ما در سازمان بسیج اساتید بوده است. همچنین همکاری نزدیکی با صدا و سیما در زمینه انتخابات داشتیم و اساتید محترمی‌را معرفی کردیم تا در خصوص حضور پرشور در انتخابات و کمک به انتخابات به اصلح تولید محتوا انجام دهند.

معاون علمی_پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان تاکید کرد: البته سازمان بسیج اساتید در انتخابات به شکل مصداقی وارد نشده بلکه بناست به عنوان قشر تخصصی مطالبات عامه مردم را احصاء و به صورت مطالبه گری در اختیار نامزدها و رییس جمهور قرار دهیم؛ این رویکرد کلی سازمان بسیج اساتید کشور است اما در زمینه جلب مشارکت نیز ورود کرده‌ایم.

وی در خصوص ابتر ماندن برخی کارهای علمی‌عنوان کرد: عملکرد جزیره‌ای میان دانشگاه و صنعت و انجام پژوهش‌ها و کارهایی که مورد نیاز جامعه نیست از جمله دلایلی است که برخی کارهای علمی‌خروجی ندارند.

شیری در پایان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی سازمان بسیج اساتید خاطرنشان کرد: در خصوص بیماری کووید 19 چندین کار فرهنگی انجام شده و مسائل علمی‌فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک تبیین و مورد استفاده جامعه قرار گرفت و همچنین شرکت فعالی در کمک‌های مومنانه داشتیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *