• 5:26 بعد از ظهر

 • 1400-02-07

 • کد خبر: 10107

واکنش اردوغان به بایدن؛

نسل‌کشی واقعی توسط ارامنه انجام شده است

رئیس جمهور ترکیه گفت: یک قرن پیش بیش از 80 درصد از جمعیت منطقه‌ای که امروز ارمنستان واقع شده، مسلمان بودند اما امروزه مسلمانی در آن منطقه باقی نمانده است؛ در مناطق مختلف گورهای دسته‌جمعی متعلق به ترک‌های به قتل‌رسیده توسط ارامنه وجود دارد، اما در هیچ جایی نمی‌توانید گورهای دسته‌جمعی متعلق به ارامنه پیدا کنید.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امشب طی اظهاراتی در پایان نشست هیئت دولت در آنکارا در ارتباط با اظهار ات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مورد وقایع 1915 گفت: رئیس جمهور آمریکا درباره اتفاقات تلخی که بیش از یک قرن پیش رخ داده، اظهاراتی خلاف واقعیت، بی‌اساس و ناحق ایراد کرد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: معتقدیم که فشار گروه‌های افراطی ارمنی و گروه‌های ترک ستیز در این زمینه موثر بوده است.

اردوغان اظهار داشت: رقابت در زمینه وقایع غم‌انگیز تاریخی را انسانی نمی‌دانیم. اما اگر وارد چنین مسیری شویم لازم است یادآوری کنم که تنها ملتی که با قلب مطمئن، وجدان راحت و رو سپیدی از آن خارج خواهد شد، ملت و دولت ترک خواهد بود.

وی تصریح کرد: آمریکا در آرشیوهای خود در این خصوص چقدر سند دارد، اگر دارد می‌تواند ابراز کند؟ آیا در اروپا وجود دارد؟ حرف ما این است: این گوی و این میدان.

رئیس جمهور ترکیه افزود: اگر سخن از نسل‌کشی می‌زنید لازم است به آیینه به خود نگاه کرده و خود را ارزیابی کنید.

اردوغان با بیان اینکه در حقیقت، در تاریخ 24 آوریل هیچ اتفاقی به معنای تراژدی انسانی رخ نداد، ادامه داد: در 24 آوریل 1915 عثمانی مانع فعالیت گروه‌هایی که در صف دشمنان آن قرار گرفته بودند، شد و 235 تن از سرکردگان آن‌ها را دستگیر کرد.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: البته می‌دانیم که می‌خواهند رویایی مشابه آنچه سازمان‌های ارمنی از یک قرن پیش آغاز کرده‌اند، را از 40 سال قبل بواسطه گروه تروریستی پ.ک.ک محقق سازند.

او با اشاره به این نکته که در دوره‌ای جمعیت ارامنه استانبول به 650 هزار نفر نزدیک شده بود، تصریح کرد: بعید است کسی داوطلبانه بخواهد به جایی که مورد نسل‌کشی واقع شده، بازگردد.

وی ادامه داد: یک قرن پیش بیش از 80 درصد از جمعیت منطقه‌ای که امروز ارمنستان واقع شده، مسلمان بودند. این در حالی است که امروزه مسلمانی در آن منطقه باقی نمانده است.

اردوغان گفت: در مناطق مختلف گورهای دسته‌جمعی متعلق به ترک‌های به قتل‌رسیده توسط ارامنه وجود دارد، اما در هیچ جایی نمی‌توانید گورهای دسته‌جمعی متعلق به ارامنه پیدا کنید.

اردوغان همچنین خاطرنشان کرد: مناسبات ترکیه و آمریکا که به دلیل تحولات اخیر دچار مشکل شده بود، با اظهارات 24 آوریل به سطحی پایین‌تر از قبل رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  در تمام اسنادی که به جمعیت ارامنه در مملکت عثمانی اشاره شده ، جمعیت ارامنه به یک و نیم میلیون نمیرسه ! بعد ادعا میشه یک و نیم میلیون ارمنی کشته شدند !
  تعداد کشته شدگان مسلمان در جریان محارباتی که ارامنه با خیانت به مملکت متبوعشون به دشمنان عثمانی پیوسته بودن و قدم مقدم جبهات رو در جنگ با مسلمین پر کرده بودند(مراجعه شود به کتاب نیکیتین ) بسیار بیشتر از تعداد کشته شدگان مورد ادعای ارامنه بوده
  حالا چطور این توده خائن و جانی که دامنه جنایاتشون حتی به آذربایجان هم رسیده بود و آذربایجانی ها رو هم به خاک و خون کشیده بودن دم از نسل کشی میزنن ؟
  بی شرمی و بی حیایی هم حدی دارد که در ارامنه و حامیان اونها که طوطی وار ادعاهای واهیشون رو تکرار میکنن گویا با این حد و حدود بیگانه اند

  همگان میدانیم که خود ایروان یک ایالت مسلمان نشین بود ولی نمیدانم بعضی از خودی ها در داخل کشور چرا لال شده اند؟؟؟ ولی به یاری خداوند مسلمانان سرزمین خود را از قاتلین هزاران نفر مسلمان در ارضروم – قارص – اورمیه – خوی – سلماس – زنگه زور – قره باغ – خوجالی و ایروان توسط ارامنه خونخوار خواهند گرفت.

  ۲۴ آوریل یادآور شهادت یکصدوپنجاه مسلمان ایرانی در شهرهای خوی – اورمیه و سلماس است که توسط ارامنه و جیلوها به کمک انگلیس و روسیه خونخوار اتفاق افتاده است..و باید یادآور شد که همان ارامنه ای که ادعای قتل و عام میکنند خودشان وقتی کارشکنی عیله امپراطوری عثمانی را انجام دادند و با توجه به گناه بزرگی که مرتکب شده بودند میدانستند که دیگر جایگاهی در آناطولی ندارند و هنگام فرار به طرف قفقاز و ایران در سرراه خود هزاران نفر مردم بیگناه را در شهرهای ارضروم و قارص و غیره به خاک و خون کشیدند…مردم عزیز ایران به ویژه آذربایجان هیچگاه جنایات فجیع ارامنه و جیلوها به رهبری مارشیمون خونخوار را فراموش نخواهند کرد…..یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *