• 11:50 قبل از ظهر

  • 1400-02-07

  • کد خبر: 10077

معرفی پنج شهر آذربایجان‌شرقی به عنوان شهر خلاق

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان شرقی از معرفی پنج شهر استان آذربایجان شرقی به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر و دو شهر شایسته الحاق به شبکه شهر‌های خلاق خبر داد.

به گزارش آناج، سید قاسم ناظمی‌مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان شرقی گفت: در آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنرکه به صورت مجازی برگزار شد، میانه در حوزه موسیقی، شبستر و تبریز در حوزه ادبیات، اهر در حوزه نمایش و کوزه کنان در حوزه صنایع دستی به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر و جلفا و اسکو در حوزه چاپ و بسته بندی شایسته الحاق به شبکه شهر‌های خلاق شناخته شدند.

وی افزود: شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر در ۷ حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع‌دستی و سنتی، مد و لباس، سینما، هنر‌های تجسمی‌و هنر‌های نمایشی تشکیل و در دو حوزه چاپ و بسته‌بندی و رسانه و مطبوعات به دلیل به حد نصاب نرسیدن شهر‌ها در مرحله پایانی به عنوان شهر‌های شایسته پیوستن به شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر معرفی شدند.

ناظمی‌شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر را پدیده‌ای پویا عنوان کرد که با سنجش و ارزیابی‌های مکرر شهر‌های عضو در تحقق و اجرای برنامه‌های ارائه شده و همچنین پیوستن شهر‌های جدید و توسعه موضوعات در دوره‌های آینده، راهی روشن را پیش‌رو خواهد داشت.

وی افزود: شبکه شهر‌های خلاق سال هاست که در مجامع بین المللی مطرح است و از اوایل قرن ۲۱ توسط یونسکو به صورت سالانه شهر‌هایی به عنوان شهر‌های خلاق معرفی می‌شود.

ناظمی‌گفت: این شبکه می‌تواند با ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای توسعه اشتغال کشور کمک کند و در جلب گردشگر موثر باشد.

شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر پدیده‌ای است که برمبنای تحقق برنامه‌ها احیا شده است و می‌تواند نهاد‌های مختلف را در کنارهم قرار دهد.

براساس این گزارش در مجموع ۳۵۷شهر از سراسر کشور متقاضی شرکت در شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر بودند که پس از ارزیابی مقدماتی ۱۴۲شهر به مرحله نیمه نهایی شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر رسیدند.

از این میان ۶۰شهر با عنوان شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر شناخته شدند که این شهر‌ها شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *