• دهن‌کجی فرزند نتانیاهو به اردوغان با پرچم اقلیم کردستان

  در حالی که اردوغان در یک توییت از تمام جهان و خصوصاً کشورهای مسلمان خواسته بود تا به حمایت از مسجدالاقصی پرداخته و مانع اخراج فلسطینیان از خانه‌های خود شوند، یائر نتانیاهو در زیر این توییت پرچم اقلیم کردستان را به عنوان پاسخ به اشتراک گذاشت.

 • حمایت از ایغورها عامل کند شدن روند ارسال واکسن به ترکیه؟

  مقامات حزب جمهوری خلق و برخی رسانه های ترکیه عنوان کردند که پکن به دلیل اعتراضاتی که در افکار عمومی داخل ترکیه به وضعیت اویغورها در چین صورت گرفته است، ارسال واکسن به ترکیه را محدود کرده است.

 • نواخته شدن زنگ خطر برای خشکسالی و بحران آبی در ترکیه

  آمارهای رسمی نشان می‌دهد که بارندگی در ترکیه و در ماه آوریل امسال، به طرز نگران‌کننده‌ای کاهش‌یافته و به کمترین مقدار پنجاه سال اخیر رسیده و زنگ خطر برای خشکسالی و بحران آبی در ترکیه هم نواخته شد.

 • چرایی صدور حکم سنگین برای سرپرست حزب اسلام آذربایجان

  ایفای نقش فعال جامعه دینی آذربایجان در جنگ 44 روزه قره‌باغ و تقویت جایگاه اجتماعی آنان، دلیل اصلی صدور حکم سنگین 16 سال حبس برای حاج الهام علی‌اف و درواقع پیامی هشدارآمیز به جامعه دینی است.

 • یادداشت مدیر شبکه ترکیه‌ای:

  قدس در مرکز مبارزات شهید سلیمانی قرار داشت

  قدس بدون شک در مرکز برنامه مبارزات شهید سردار سلیمانی قرار داشت، اما این مبارزات فقط به قدس محدود نمی‌شد. سردار در کنار هدف ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی از منطقه، مبارزه جهانی را رهبری می‌کرد که در صدد ریشه کن کردن سلطه امپریالیسم در جهان اسلام بود.

 • سفیر جوان؛ آماج حملات بیگانه/ پان‌ها تبلیغ فرهنگ شهادت را برنتابیدند

  اقدام ارزشمند سفارت ایران در باکو در اهدای مدال سردار سلیمانی به خانواده شهید هاشیم‌اف باعث حواشی زیادی برای سید عباس موسوی شد، به طوری که گروه‌های پانترکیست تجزیه‌طلب و ایرانشهری سلطنت‌طلب، حملات شدیدی علیه وی در شبکه‌های اجتماعی انجام دادند و خواستار اخراج وی شدند.

 • اوضاع ارمنستان به کدام سو حرکت می‌کند؟

  ترکیه و جمهوری آذربایجان نگرانند نیز که در صورت قدرت گرفتن مخالفان پاشینیان و جناح به اصطلاح قره‌باغی الاصل، این کشور تجهیز مجددی برای جنگی دیگر با آذربایجان انجام دهد و توافقنامه صلح را نادیده بگیرد.

 • دستگیری دست راست ابوبکر البغدادی در استانبول

  رسانه‌های ترکیه مدعی شدند شخصی که گفته می‌شود دست راست ابوبکر البغدادی بوده است در عملیات مشترک پلیس ضد ترور استانبول و سازمان اطلاعات ملی ترکیه بازداشت شد.

 • سایت تحلیلی یونایتد ورلد:

  در مذاکرات وین معجزه‌ای رخ نخواهد داد

  مسعود صدرمحمدی پژوهشگر مسائل بین‌الملل اعلام کرد: گذشته 17 ساله مذاکرات هسته‌ای این تجربه را به همراه داشته است که با در نظر داشتن فراوانی عوامل متغیرِ مؤثر در این پرونده نتایج به دست آمده نیز همواره نتایجی شکننده و غیرقابل اطمینان است.

 • افتتاح کنسولگری ترکیه در شوشا

  سفیر سابق ترکیه در جمهوری آذربایجان، ترکیه به زودی کنسولگری خود را در شهر تازه آزاد شده شوشا افتتاح خواهد کرد. این اقدام، واکنشی از سوی ترکیه به شناخته شدن وقایع سال ۱۹۱۵ به عنوان نسل‌کشی از سوی آمریکا می‌باشد.

 • پیام بن سلمان به اردوغان با تعطیلی مدارس ترکیه در عربستان

  تعطیل کردن ۸ مدرسه از مجموعه مدارس آموزشی ترکیه در خاک عربستان سعودی، پیام واضحی است که نشان می‌دهد شاهزاده بن سلمان، دست‌کم فعلاً، تمایل چندانی به عادی‌سازی رابطه با آنکارا ندارد.

 • ترکیه و بن‌بستی به نام مهاجران سوری

  مهاجران سوری از سویی باعث شده است تا جریان‌های ملی‌گرا و دیگرستیز در ترکیه حساس‌تر شوند و بازگرداندن این مهاجران را تبدیل به اصلی‌ترین مسئله خود کنند و از سوی دیگر ابزاری برای دستگاه‌های تبلیغی غرب شده است تا علیه ملت و دولت ترکیه دست به سیاه نمایی بزنند.

 • اقدام ضد انسانی از دولت یونان؛

  اتباع تُرک یونان محروم از واکسن کرونا!

  در حالی که وزارت بهداشت یونان در قالب طرح واکسیناسیون چند مرحله‌ای شهروندان این کشور معلمین مدارس ابتدایی و متوسطه را مشمول واکسیناسیون اجباری کرده است اما معلمین تُرک و مسلمان بومی این کشور محروم از واکسیناسیون هستند.

 • شروط شش‌گانه قبرس تُرک شمالی برای تداوم مذاکرات ژنو

  در نامه اعطایی قبرس تُرک شمالی به دبیر کل سازمان ملل ضمن اظهار خوش‌بینی به این مذاکرات و تأکید بر اینکه این مذاکرات می‌تواند فرصتی تاریخی باشد، شرط اساسی به نتیجه رسیدن این اقدامات را مساوات میان دو طرف دانسته است.

 • واکنش اردوغان به بایدن؛

  نسل‌کشی واقعی توسط ارامنه انجام شده است

  رئیس جمهور ترکیه گفت: یک قرن پیش بیش از 80 درصد از جمعیت منطقه‌ای که امروز ارمنستان واقع شده، مسلمان بودند اما امروزه مسلمانی در آن منطقه باقی نمانده است؛ در مناطق مختلف گورهای دسته‌جمعی متعلق به ترک‌های به قتل‌رسیده توسط ارامنه وجود دارد، اما در هیچ جایی نمی‌توانید گورهای دسته‌جمعی متعلق به ارامنه پیدا کنید.