غلامعلی حداد عادل به تبریز می‌آید
 • 1397/12/06 12:05
 • 108508
با میزبانی دانشگاه تبریز برای همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالش ها؛

غلامعلی حداد عادل به تبریز می‌آید

همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالشها 7 اسفند ماه سال جاری با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، محققان، اساتید، دانشجویان و دیگر اقشار مختلف مردم به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام دکتر سعید علیزاده دبیر اجرایی همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالشها امروز در نشست خبری با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان ضمن تشریح روند اجرای این همایش گفت: برگزاری این همایش براساس مصوبات شورای سیاست‌گذاری دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز بوده و در همین راستا نیز دبیرخانه همایش ملی «انقلاب اسلامی، کارآمدی، فرصت‌ها و چالش‌ها» از خرداد ماه سال جاری شروع به فعالیت کرد که در نهایت این همایش روز سه شنبه هفتم اسفندماه از ساعت 8 صبح با حضور پژوهشگران، محققان و فعالان این حوزه از سراسر کشورمان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز در ادامه با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت برگزاری این همایش در سطح ملی دو نشست نیز به همین منظور جهت هماهنگی بیشتر برای برگزاری این همایش به میزبانی دانشگاه تبریز با حضور امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز و جمعی از اعضای آن در بیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، تصریح کرد: به دلیل برخی محدودیت ها و موانع این همایش با کمترین امکانات و پشتیبانی‌های مالی برگزار خواهد شد و در همین راستا هم به خاطر تلاش ها و حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان، استاندار آذربایجان‌شرقی و دیگر نهادهای استان در برپایی هر چه بهتر این همایش ملی باید قدردانی نمود.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش در سطح ملی می‌تواند سرآغازی برای فعالیت‌های علمی در گام دوم انقلاب اسلامی باشد، اظهار داشت: با شروع دهه پنجم انقلاب برگزاری چنین همایشی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی، فرصت خوبی را برای تبیین دستاوردهای انقلاب مهیا خواهد کرد.

دبیر اجرایی همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالش ها در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش گامی است در راستای تمدن‌سازی نوین اسلامی که یکی از شاخص‌های مورد اشاره مقام معظم رهبری است، یادآور شد: این همایش ملی می‌تواند در سایه بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب منجر به فعالیت‌های علمی در این رابطه شده و آذربایجان را پیشگام در تحقق منویات مقام معظم رهبری کند.

رئیس دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز با بیان اینکه از استان‌های سراسر کشور مقالاتی برای شرکت در این همایش ارسال شده و این استقبال چشمگیر باعث شده، برگزاری دوره‌های بعدی همایش در سطح ملی و بین‌اللملی برگزار بشود، اضافه کرد: با برگزاری این همایش و ادامه آن دانشگاه تبریز به عنوان قطب علمی تدوین مسایل انقلاب و تبیین علمی و پژوهشی مسائل انقلاب اسلامی خواهد بود.

  وی در ادامه کاربردی کردن مقالات و محتوای ارائه شده در همایش را از جمله دیگر اولویت‌های مهم این همایش بیان کرد و افزود: مقالات منتخب و برگزیده در مجلات علمی و پژوهشی چاپ شده و طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان‌های مرتبط، نتایج این همایش در مجامع علمی و دانشگاهی و همچنین سازمان‌ها و نهادها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام دکتر علیزاده با بیان اینکه بی گمان انقلاب اسلامی ایران مهمترین پدیده سیاسی- اجتماعی قرن بیستم است که اعجاب و تحیّر صاحب نظران را برانگیخت و اندیشمندان را بر آن داشت تا از منظرهای مختلف آن را مورد مداقه قرار دهند، گفت: باگذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بررسی کارآمدی نظام برآمده از آن می تواند نتایج و دستاوردهای انقلاب را نمایان سازد.

به گفته وی در همین ارتباط نیز دانشگاه تبریز به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آغاز دهه پنجم انقلاب همایش ملی انقلاب اسلامی: کارآمدی، فرصت هاوچالش ها را همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار می نماید.

 رئیس دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز یادآور شد: از اینرو علاوه بر بررسی مولفه ها و شاخص های کارآمدی به مقوله فرصت ها وچالش های پیشروی نیز توجه می شود تا از رهگذر آن به افق های جدیدی برای رسیدن به آرمان ها وارزشهای انقلاب دست یابد.

دکتر حسین احمدی سفیدان دبیر علمی همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالشها در دانشگاه تبریز نیز در این نشست خبری گفت: حدود 204 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 152 مقاله پذیرفته شده که بخشی از این مقالات در قالب سخنرانی، پوستر و چاپ در مجموعه مقالات در روز همایش ارایه خواهد شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در ادامه با بیان اینکه 49 نفر از اساتید متخصص دانشگاه‌های کشور در حوزه علوم سیاسی، انقلاب اسلامی و جامعه شناسی سیاسی در کمیته علمی همایش حضور داشته و داوری مقالات را بر عهده داشتند، افزود: مقالات برگزیده این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام Isc نمایه خواهد شد.

وی با بیان اینکه محورهای اصلی این همایش در دو حوزه گفتمان انقلاب اسلامی و مسئله کارآمدی در 24 زیر محور و گفتمان انقلاب اسلامی؛ فرصت ها و چالش ها در 49 زیر محور انتخاب شده است، تصریح کرد: محورها با توجه به نیاز روز جامعه کشورمان بوده که در این خصوص مقالات ارزشمندی در محورهای مختلف به دبیرخانه واصل شده است، که در برخی مقالات راهکارهایی با توجه به این محورها ارائه شده که می تواند چالش‌ها را به فرصت تبدیل نماید.

دکتر احمدی سفیدان با بیان اینکه «گفتمان انقلاب اسلامی و کارآمدی» یکی از محورهای اصلی این همایش است، گفت: این محور اصلی شامل زیرمحورهای چون «مشارکت سیاسی، کارآیی و اثربخشی دولت، انقلاب اسلامی و توزیع قدرت، انقلاب اسلامی و حقوق شهروندی،انقلاب اسلامی و حاکمیت قانون، انقلاب اسلامی و قانونگذاری، انقلاب اسلامی و پاسخگویی، انقلاب اسلامی شفافیت، انقلاب اسلامی و عدالت، انقلاب اسلامی و حوزه عمومی» و... است.

دبیر علمی همایش ملی انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصتها و چالشها با اشاره به این‌که «گفتمان انقلاب اسلامی، فرصت‌ها و چالش‌ها» محور دوم دیگر این همایش است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی و مردمی بودن نظام، انقلاب اسلامی و ایدئولوژی، پیشرفت‌های علمی، انقلاب اسلامی و جوانان، انقلاب اسلامی و امنیت،  انقلاب اسلامی و وحدت ملی، انقلاب اسلامی و خودکفایی، انقلاب اسلامی و تمدن‌سازی، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی،  انقلاب اسلامی و هنر، انقلاب اسلامی و جهانی شدن، انقلاب اسلامی و سیاست هویت، انقلاب اسلامی و مبارزه با تروریسم، انقلاب اسلامی و تحریم، انقلاب اسلامی و فضای مجازی، انقلاب اسلامی و چالش نسلی، همگرایی یا واگرایی کشورهای اسلامی، موازی‌کاری نهادهای فرهنگی، موازی‌کاری نهادهای نظارتی، انقلاب اسلامی و اشتغال‌زایی و... از جمله موضوعات مورد نظر در این محور اصلی است.

به گفته وی همایش ملی انقلاب اسلامی با هدف پرداخت علمی به کارنامه‌ چهل ساله انقلاب اسلامی و با محوریت« گفتمان انقلاب اسلامی و مسئله کارآمدی و گفتمان انقلاب اسلامی؛ فرصت ها و چالش ها » برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • یولدان کئچن
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۲۰:۴۷
  این همه متفکر با دانش چرا ایشون؟! به شخصه ذهنیت خوبی از ایشون ندارم خصوصا در باب زبان مادریمان تورکی.
  1 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •