• سرویس سیاسی - تاریخ: ۱۲:۲۶-۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ، شناسه خبر: ۹۷۶۷۳
 • تناقـض‌های آقای همیـشه‌ رئیـس؛

  منـطـق لاریـــجانیِ نــود و شــش!

 • منـطـق لاریـــجانیِ نــود و شــش!
 • از منظر رئیس‌مجلس شورای اسلامی مشکلات وزارت ورزش و معضل بدحجابی با طرح سوال از رئیس‌جمهور سابق حل‌شدنی است، اما طرح سوال از روحانی مشکل دریاچه ارومیه، رکود، گرانی و مشکلات موسسات مالی را حل نمی‌کند.

 • گروه سیاسی آناج: اخیراً رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس دهم مبنی بر لزوم طرح سوال از رئیس‌جمهور، با طعنه گفته است: «اگر تصور می‌کنید با طرح سوال از رئیس‌جمهور مشکل موسسات مالی و اعتباری حل می‌شود، سوال را امضاء کرده و به ما بدهید».

  اینکه علی لاریجانی علی‌رغم ایجاد چالش‌های متعدد برای کشور در اثر کوتاهی دولت‌‌مردان اینگونه خود را سپر آنان کرده است و در پاره‌ای از اوقات مانع استیضاح یک وزیر و در مقطعی دیگر دیواری بلند مقابل طرح سوال از رئیس‌جمهور می‌شود چندان جای تعجب ندارد چراکه لاریجانی در جدال با عارف، با حمایت دولت و اعضاء لیست امید بر کرسی ریاست تکیه زد تا با سیاستِ دوست اصولگرایان و تعامل با اصلاح‌طلبان، کفه‌ی ترازو را به سمتی که روحانی می‌خواهد سنگین‌تر نماید.

  در واقع علی لاریجانی از قدرت به‌عنوان یک ابزار استفاده می‌کند و صلاح کشور را با منطق خود می‌سنجد، برای همین هم می‌تواند در برابر خواست اکثریت نمایندگان بایستد و طرح سوال از رئیس‌جمهور و وزرا را با همان منطقی که دارد، بایکوت کند.

  رئیس‌ مجلس شورای اگر واقعاً صاحب چنین نظری بود، رئیس‌جمهور سابق را به‌خاطر مشکل بدحجابی جوانان، ضعف‌های اقتصادی، مشکلات وزارت ورزش و متروی تهران! به مجلس نمی‌کشاند! تناقض در رفتار لاریجانی نشانگر آن است که مباحث مهمی چون فساد و اختلاس‌های اخیر، مشکل موسسات مالی، گرانی و بحران دریاچه ارومیه از منظر رئیس مجلس شورای اسلامی حل‌شدنی نیست و رئیس دستگاه اجرایی کشور نیز در بروز آن کاملا بی‌تقصیر است.

  جا دارد نقدها از سمت روحانی به سوی لاریجانی روانه شود و او مورد بازخواست قرار گیرد، چراکه اگر رئیس‌مجلس نبود، رئیس‌جمهور از ترس نگرانی از سوال‌ها و فشار مجلس هم که شده، درصدد رفع نواقص و حل مشکلات بر می‌‌آمد اما وجود شخصی به‌نام علی لاریجانی در رأس قدرت موجب شده تا مجلس در رأس امور نباشد!

  انتهای پیام/