• سرویس سیاسی - تاریخ: ۱۱:۳۸-۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ، شناسه خبر: ۹۷۶۶۹
 • استاندار ‌آذربایجان‌شرقی عنوان کرد؛

  هرکس نمی‌تواند مجاهدانه خدمت کند حق نشستن بر کرسی ندارد/ دستاورهای انقلاب برای جوانان تشریح شود

 • هرکس نمی‌تواند مجاهدانه خدمت کند حق نشستن بر کرسی ندارد/ دستاورهای انقلاب برای جوانان تشریح شود
 • خدابخش گفت: ارائه خدمت صادقانه و شبانه روزی وظیفه ماست هرکس نمی‌تواند مجاهدانه خدمت کند حق نشستن بر کرسی ندارد و اگر منصبی در اختیار دارد، غاصب است و باید کنار بکشد.

 • به گزارش آناج، مجید خدابخش صبح امروز در همایش بیعت امت با ولایت که در مصلی اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: اگر رحمت الهی شامل حال ما نمی‌شد مردمی که در استبداد و ذلت خارجی بود نمی‌توانست رژیم دو هزار و پانصد ساله‌ی شاهنشاهی را ساقط و حکومت اسلامی را برقرار نماید.

  وی با اشاره به سالروز ورود امام خمینی(ره) پس از 15 سال تبعید به کشور، ادامه داد: زمانی که امام راحل(ره) تصمیم به بازگشت گرفتند شاه گریخته بود اما هنوز نظام در دست سردمداران و ایادی‌های وی در ارتش، ساواک و شهربانی اداره می‌شد.

  استاندار آذربایجان شرقی گفت: همانطور که آمریکایی‌ها توانسته بودند هواپیمای مسافربری ما را مورد هدف قرار دهند بیم این وجود داشت که هواپیمای حامل امام (ره) نیز مورد اصابت قرار گیرد اما ایشان با شجاعت تمام این ریسک را به جان خریدند.

  وی با تاکید بر اینکه وقتی خدا مداخله کند دست رحمتش حتمی و هدایت کننده است، افزود: امام (ره) در ۲۱بهمن که حکومت نظامی اعلام شده بود گفتند که "من تو دهن این دولت می‌زنم" و چنین هم شد.

  خدابخش متذکر شد: در جریان انقلاب و پیش از آن هزاران شهید برای به ثمر رسیدن نظام اسلامی تقدیم شد و مردم از رخوت و سستی چشم باز کرده و مجاهدت کردند تا این انقلاب به سر منزل مقصود رسید.

   وی ضمن اشاره به اینکه ۲۹بهمن 56 قیام خونین مردم تبریز در پیروزی انقلاب بسیار اثرگذار بود، اذعان کرد: در آن روزها دانشجوی دانشگاه شیراز بودم و وقتی این اتفاق افتاد ارادت دانشگاهیان را به مردم تبریز دیدم.

  استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت : در  قیام ۲۹ بهمن، رژیم قطع نخاع شد و ادامه اربعین‌ها بعد از تبریز سبب شد در 22 بهمن 57 رژیم منحوس پهلوی ساقط شود.

  وی با بیان اینکه  شوکت انقلاب همچنان ادامه دارد، گفت: ملت کار فوق العاده‌ای انجام دادند و ما نیز خودمان را مدیون خون پاک شهدای قبل انقلاب، جنگ و شهدای مدافع حرم که امنیت و آرامش امروز را رقم زدند، می‌دانیم.

  خدابخش خاطر نشان ساخت: رسالت ما خدمتگزاران به واسطه‌ی باری که بر دوش گرفته‌ایم در مقابل رشادت و فداکارهایی که این مردم داشته‌اند، بسیار سنگین است.

  وی افزود: حفظ ارزش‌ها و امیدوار نگه داشتن مردم با خدمت میسر می‌شود کارگزاران نظام هم می‌توانند ملت را خوشبین هم بدبین کنند که در صورت دوم ملعون ملت و شهدا هستند.

   استاندار آذربایجان شرقی اذعان کرد: ارائه خدمت صادقانه و شبانه روزی وظیفه ماست، هرکس نمی‌تواند مجاهدانه خدمت کند حق نشستن بر کرسی ندارد و اگر منصبی در اختیار دارد، غاصب است که باید کنار بکشد.

  وی متذکر شد: آیا در مقابل اسرا،همسر شهدا و جانبازان که سال‌ها زجر کشیده‌اند روا است از خدمات کم بگذاریم و یا خدمت در روزهای تعطیل برایمان سنگین باشد؟

  خدابخش تصریح کرد: نظام در این سال‌ها خدمات شایسته‌ای داشته و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست در عین حال مشکلاتی نیز وجود دارد زیرا نظامی که تحریم، بمباران و هشت سال جنگ را دیده بدون مشکل نخواهد بود.

  وی عنوان کرد: اگر ما امروز عزای حضرت فاطمه(س) را گرفته ایم وظیفه داریم منویات فرزندان حضرت زهرا یعنی امام راحل(ره) و جانشین به حقشان رهبری را ابتر نگذاریم.

  خدابخش تاکید کرد: در این ده روز دهه فجر خدمات شده و نشده نظام را پاسخ بگوییم و حتی عذرخواهی کنیم که بودن در کنار مردم وظیفه مسئولان است.

   وی با بیان اینکه تشریح انقلاب برای نسل جوان و شنیدن حرف مردم وظیفه ماست، گفت: م نمی‌تواند به صورت نمایشی مردمی بود،  لذا باید از دل و جان در خدمت مردم باشیم.

  انتهای پیام/