• سرویس اقتصادی - تاریخ: ۱۰:۴۵-۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ، شناسه خبر: ۹۷۵۹۶
 • نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با آناج؛

  خریدار کارخانه ماشین‌سازی توان پرداخت مبالغ اولیه را هم نداشت/ بارها به سازمان خصوصی‌سازی گفتیم گیرنده اهلیت ندارد/ مشتری خارج‌نشین برای خرید کارخانه پیدا کرده‌اند

 • خریدار کارخانه ماشین‌سازی توان پرداخت مبالغ اولیه را هم نداشت/ بارها به سازمان خصوصی‌سازی گفتیم گیرنده اهلیت ندارد/ مشتری خارج‌نشین برای خرید کارخانه پیدا کرده‌اند
 • سعیدی گفت: فردی که شش ماه قبل کارخانه ماشین‌سازی را از سازمان خصوصی‌سازی خرید توان پرداخت ملابغ اولیه را هم نداشت و در نهایت موضوع منتفی شد.

 • محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج در تشریح آخرین وضعیت کارخانه ماشین‌سازی تبریز ابراز داشت: این کارخانه از بابت بدهی دولت به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار شده و این نهاد نیز طی وکالتی به سازمان خصوصی‌سازی کشور خواستار فروش آن است.

  وی افزود: نمایندگان ملت اصرار داشتند کارخانه ماشین‌سازی به شستا واگذار شود چراکه آنان برای احیاء کارخانه برنامه‌های خوبی داشتند اما در نهایت سازمان خصوصی‌سازی آن را به فردی واگذار کرد که اهلیت وی برای مسئولان و نمایندگان در هاله‌ای از ابهام قرار داشت.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه در زمان واگذاری کارخانه به بخش خصوصی ما نگرانی خود را طی مصاحبه‌هایی از عدم توانایی خریداران در اداره کارخانه اعلام کرده بودیم، اذعان داشت: در نهایت پس از واگذاری کارخانه به این فرد معلوم شد او حتی توان پرداخت مبالغ اولیه را هم ندارند و بدین ترتیب کارخانه از ید خریدار خارج گردید.

  وی توضیح داد: با منتفی شدن گزینه‌ی سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری کارخانه قرار بر این شد مذاکرات با شستا از سر گرفته شود اما تاکنون پا درهوا مانده است.

  سعیدی با اعلام اینکه سازمان خصوصی‌سازی خریدار جدیدی برای کارخانه ماشین‌سازی تبریز پیدا کرده است، تصریح کرد: نمایندگان ملت از جزئیات امر اطلاعی ندارند و مشتری جدید را نمی‌شناسند، بر اساس شنیده‌ها او خارج‌نشین است.

  وی در پایان تاکید داشت: ماشین‌سازی یکی از کارخانه‌های مادر صنعت کشور و مهم آذربایجان‌شرقی است و باید در واگذاری آن دقت لازم به عمل آید تا در دست نااهلان نیفتد.

  انتهای پیام/