• سرویس ورزشی - تاریخ: ۲۰:۲۸-۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ، شناسه خبر: ۴۹۳۱۲
 • با مدیرعامل جدید تراکتورسازان بیشتر آشنا می‌شویم؛

  از قهرمانی در لیگ برتر تا سقوط به دسته پایین‌تر/ دشمن حال حاضر تاج و وزیر ورزش فرمان تراکتور را بدست گرفت

 • از قهرمانی در لیگ برتر تا سقوط به دسته پایین‌تر/ دشمن حال حاضر تاج و وزیر ورزش فرمان تراکتور را بدست گرفت
 • در سوابق مدیریتی مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز قهرمانی با پاس در لیگ برتر و همچنین سقوط با استیل آذین به دسته پایین‌تر در این رقابت‌‎ها دیده می‌شود.

 • گروه ورزشی آناج: مصطفی آجرلو امروز در حالی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز انتخاب شد که پیش از این سابقه نائب رئیسی این باشگاه و همچنین مدیریت در چند باشگاه فوتبال کشورمان را در کارنامه خود دارد.

  آجرلو در زمان حضورش در تراکتورسازی یکی از مخالفان مدیرعاملی عباسی بود و حتی پس از اخراج نظمی گفته می‌شد جای او را در مدیریت تراکتورسازان خواهد گرفت اما به یکباره عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی شد و مدتی بعد نیز آجرلو از حضور در هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی استعفا کرد.

  وی چند ماه پیش در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نیز ثبت نام کرد اما در این انتخابات عرصه رقابت را به تاج واگذار کرد. آجرلو پس از شکست در انتخابات مشروعیت انتخابات را زیر سوال برد که این موجب بروز اختلاف بین او و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و همچنین محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان شده است.

  مدیرعامل جدید تراکتورسازان در انتخابات سال 86 فدراسیون فوتبال نتوانسته بود مجوز حضور در این انتخابات را به دست بیاورد.

  در زیر نگاهی داریم به سوابق آجرلو در سالیان گذشته: 

  8 سال پیش حضور آجرلو به عنوان یکی از منتقدین روش اداره ورزش و فوتبال در دولت قبلی منجر به حضور حداکثری سازمان تربیت بدنی و انتخابات و تعلیق فوتبال ایران شد. در حالی که وی احتمالا در آن زمان می‌توانست در یک انتخابات عادلانه رای اکثریت را برای ریاست به دست بیاورد.

  او با سوابق نظامی حضور در باشگاه پاس را به واسطه رابطه نزدیک با محمدباقر قالیباف رئیس وقت نیروهای انتظامی پذیرفت و بلافاصله پروژه پاس تهران بزرگ را کلید زده بود و در سال‌های حضور در این باشگاه یک تیم پرستاره و جذاب را آماده کرد که ورزشگاهی آبرومند نیز برای تمرین و بازی این تیم ایجاد شده بود تا پاس اولین باشگاه واقعی لیگ برتر فوتبال ایران باشد. آجورلو همچنین یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین مربیان خارجی بعد از انقلاب را وارد چرخه رقابت‌های باشگاهی کرد؛ مصطفی دنیزلی که به سلایق سیاسی و ورزشی او نیز کاملا نزدیک بود. سردار بعد از تغییر و تحولات نیروی انتظامی جای خود را به فرد دیگری داد که میراث وی را به سرعت از بین برد. او که در حضور برای انتخابات فدراسیون فوتبال با مخالفت دولت وقت مواجه شد پس از مدتی مدیریت استیل‌آذین را برعهده گرفت که یک شکست بزرگ در کارنامه وی به حساب می‌آید. شکستی منتج از اشتباهات استراتژیک در جذب بازیکن، انتخاب مربی و البته تنظیم روابط با ستاره تیم علی کریمی که در نهایت با جدایی او البته سقوط استیل به رده پایین‌تر به پایان رسید.

  آجرلو بعد از این جدایی جنجالی وقت خود را وقف حوزه‌های دیگری کرد. کارهایی مثل انتشار یک مجله سیاسی که با آن ناآشنا هم نبود چراکه در زمان مدیریت پاس یک خبرگزاری موثر (اپینا) و یک روزنامه (پاس جوان) را منتشر می‌کرد. او همچنین در سازمانی که تیم‌های نظامی لیگ برتر فوتبال ایران را زیرنظر دارد به فعالیت مشغول بوده است.

  این سردار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران چندی پیش و در آخرین روز ثبت‌نام نامزدهای فدراسیون با تماس علی کفاشیان و دعوت او نام خود را برای ریاست فدراسیون در برگه ثبت‌نام نوشت و پس از آن کازار انتخاباتی خود را برای جلب رای آغاز کرد. در روزهای نزدیک به انتخابات بحث‌های زیادی درباره بخت خوب او شنیده می‌شد اما وی در روز انتخابات در رقابت با مهدی تاج شکست خورد. آجرلو پس از این شکست مشروعیت انتخابات را زیر سوال برد و خواهان رسیدگی به 5 رای از آرای این انتخابات بود که به نظر وی باطله محسوب می‌شدند اما اعتراض وی که طی نامه‌ای به دبیر مجمع فدراسیون فرستاده شده بود، راه به جایی نبرد. وی همچنین انتقادات تندی به وزیر ورزش و جوانان و جهانگیری معاون رئیس جمهور داشت و در یک درخواست عجیب و بی پاسخ خواستار علنی کردن روابط سه مقام فوتبال و دولت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال از سوی وزارت اطلاعات شد.

  بطور کلی مدیرکل تربیت‌بدنی سپاه پاسداران، مدیرعامل باشگاه‌های فجر شهید سپاسی، فتح تهران، پاس تهران و استیل‌آذین، مدیریت در سازمان ورزش شهرداری تهران، ریاست در تربیت بدنی نیروهای مسلح آسیا، عضویت در هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی، دبیرکل اتحادیه فوتبال، مدیر مسئول روزنامه پاس جوان، رئیس تربیت بدنی کل نیروی انتظامی، رئیس هیات مدیره خبرگزاری ایپنا از سوابق پرشمار آجرلو در سال‌های اخیر به شمار می‌آیند.