گزیده سایت

  خواص کوفه هنوز در خوابند؟!

  زان میانه مسلمی بر دار شد!

  شهادت مظلومانه و مسلم‌گونه این مبارز، کندی و کاهلی سران و شیوخ کوفه در عصر امام‌حسین«ع» را در ذهن متبادر می‌کند که چگونه فریاد حق‌طلبی و آزادی‌خواهی مردی بزرگ از پیروان سرور آزادگان به خاموشی گرایید و همگان منفعلانه نظاره‌گر این فاجعه بودیم.
  1394/10/19 15:01

  آیا می توان مجلس را به قدرت طلبان سپرد؟!

  بایکوت مردم در رسانه های اصلاح طلب!

  رسانه های اصلاح طلب و همچنین رسانه های منتسب به خاندان هاشمی رفسنجانی بارها ثابت کرده اند که اگر فعالیت مردم ذره ای به مذاقشان خوش نیاید، آنها را کاملا در حاشیه قرار می دهند. این در حالی است که این رسانه ها در آستانه انتخابات از اهمیت نقش مردم در جامعه سخن می گویند!
  1394/10/9 11:23

  پیرامون اظهارات جدید عراقچی در گفتگوی ویژه خبری؛

  صبح بخیر آقای عراقچی!

  عراقچی گفت: "این تصور برخی‌ها امید کاملا واهی و اشتباهی است که بعد از مذاکرات، امریکایی‌ها با ما رفیق خواهند شد". این سخن عراقچی در حالی است که پیش از این برنامه‌ی عادی‌سازی روابط ایران و آمریکا بیشتر از همه از زبان مسئولین مطرح دولتی و رسانه‌های حامی آن‌ها مطرح می‌شد...
  1394/10/12 19:18

  سخن از فراموشی فتنه 88 در عین تلاش برای فتنه جدید،

  تعیین تکلیف با فتنه!

  امروز شاهد فرارسیدن سالگرد یکی دیگر از تجلی‌های مردمی انقلاب اسلامی هستیم. روزی که با پشتوانه‌ی مردمی و حضور بی‌شمار آن‌ها، فتنه‌گران به عقب رانده شدند. با این وجود اما گفت‌وگوها درباره‌ی فتنه سال 88 هم‌چنان به قوت خود باقی است و این موضوع از جنبه‌های مختلف قابل تحلیل و بررسی است.
  1394/10/9 11:10

  یادداشتی برای محققین پیرامون نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی؛ بخش دوم

  نگاه تمدنی در دومین نامه رهبری به جوانان غربی/ همزاد پنداری در کلام رهبری موج میزند/ آسیب های اساسی نامه اول

  به اعتقاد نگارنده نامه های رهبری به تنهایی نمی تواند اثرگذار باشد و این یکی از آسیب های اساسی است که در نامه اول دیده شد. در هنگام انتشار نامه اول مجموعه انقلاب اعم از دستگاه های مربوطه، نخبگان و عموم نتوانستند حرکت مبتکرانه رهبری را تکمیل کنند و فقط به ذکر میزان باز نشر آن و گزارش های اداری بسنده شد.
  1394/9/15 10:00

  پیرامون گزارش نهایی آمانو؛

  چگونه رهبری بدون یک ثانیه مذاکره، از غربی ها امتیاز گرفتند؟

  رهبری با دستور اخیر خود غربی ها را در دو راهی انتخاب بین برجام و بستن پرونده ابعاد نظامی قرار دادند.  حال اگر اجرای برجام که به بعد از بستن پرونده ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران موکول شده است شکست بخورد، آژانس و کشورهای غربی پرونده هسته ای ایران را بسته اند.
  1394/9/12 14:39

  یادداشتی برای محققین پیرامون نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی؛بخش اول

  سال های مهم انقلاب، کارهای مهم انقلاب!

  ​نامه دوم امام خامنه ای (مدظله العالی) به جوانان کشورهای غربی به ظاهر در خصوص حملات اخیر فرانسه نوشته شده است، اما بنظر می آید که تحلیل این نامه فقط در بعد سیاسی و با نگاهی کوتاه بین باعث اشتباه در تحلیل میشود و عمق مطلب قطعا درک نخواهد شد.
  1394/9/9 12:34
7