• 09:30

  • 1401-04-01

  • کد خبر: 37663

جای خالی نمایندگان آذربایجان شرقی در راس 7 کمیسیون تخصصی مجلس

نمایندگان آذربایجان شرقی در کمیسیون هایی چون بهداشت و درمان، برنامه، بودجه و محاسبات، عمران، کشاورزی و منابع طبیعی، فرهنگی، انرژی، سیاست داخلی و شوراها، صاحب هیچ کرسی نشدند.

به گزارش آناج، اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های سیزده‌گانه تخصصی مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه سوم، اخیراً مشخص شدند.

قوه مقننه 13 کمیسیون تخصصی دارد که خردادماه هرسال، هیئت رئیسه آنها طی انتخاباتی تعیین می‌شود.

بر اساس این گزارش نمایندگان آذربایجان شرقی نیز در برخی از این کمیسیون ها در راس قرار گرفتند.

علیرضا منادی سپیدان، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو به عنوان رئیس کمیسیون  آموزش و تحقیقات و مهدی اسماعیلی، نماینده میانه به عنوان نایب رئیس اول در این کمیسیون انتخاب شدند.

در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز علی علیزاده، نماینده مردم مراغه به عنوان دبیر اول این کمیسیون تخصصی مجلس انتخاب شد.

حسین حاتمی، نماینده مردم کلیبر نیز در کمیسیون اجتماعی به عنوان دبیر اول این کمیسیون برگزیده شد.

محمدحسین فرهنگی، دیگر نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو نیز به عنوان نایب رئیس اول کمسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس انتخاب شد.

در کمیسیون صنایع و معادن نیز، تنها زن نماینده آذربایجان شرقی در مجلس از حوزه انتخابیه مرند و جلفا، یعنی معصومه پاشایی، دبیر دوم این کمیسیون شد.

محمد باقری، نماینده بناب در کمیسیون اقتصادی بر صندلی نایب رئیسی دوم این کمیسیون تکیه زد.

بر اساس این گزارش، انتخابات کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شهریور برگزار و انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 نیز براساس آیین نامه داخلی مجلس، پس  از انتخاب رئیس آن در صحن صورت می‌گیرد.

گفتنی است، نمایندگان آذربایجان شرقی در کمیسیون هایی چون بهداشت و درمان، برنامه، بودجه و محاسبات، عمران، کشاورزی و منابع طبیعی، فرهنگی، انرژی، سیاست داخلی و شوراها، صاحب هیچ کرسی نشدند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.