• 11:27

  • 1401-02-17

  • کد خبر: 33968

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی:

افول هلال احمر در حوزه مشارکت‌های مردمی نسبت به گذشته/ جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی، به لحاظ لجستیکی فرسوده است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بعد از زلزله قره‌داغ، جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی، به لحاظ لجستیکی فرسوده و توان آن بسیار محدودتر شده است، گفت: اگر اتفاق مشابهی روی دهد با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

به گزارش آناج، حمید منجم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه، اولین مکاتبات برای تاسیس هلال احمر در ایران در دروان قاجار و در شهر تبریز انجام گرفته است، گفت:همه خدمات امدادی جاده ای توسط نیروهای داوطلب انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها هم می‌توانند جریان‌ساز باشند و هم مشکلات هلال احمر را تببین و باعث افزایش مشارکت‌های مردمی شوند.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر در حوزه مشارکت‌های مردمی نسبت به گذشته افول کرده است، گفت: سیاست ما افزایش مشارکت‌های مردمی، خیرین و بازاریان است.

منجم اصلی‌ترین رویکرد هلال احمر را عدم کات با گذشته پروژه‌ها و بررسی طرح‌های قبلی و تداوم آن ها دانسته و تصریح کرد: طی دو سال آتی پروژه‌های قبلی که براساس نیاز جامعه و شهرستان‌ها شکل گرفته را به نتیجه برسانیم. خلاءهای موجود در ارتباط‌گیری مانند اخذ اعتبارات را پرکنیم. پیگیر رفع مشکلات در این حوزه هستیم.

وی ادامه داد: اصلی ترین دغدغه هلال احمر، سازماندهی منابع و نیروی انسانی است. هلال‌احمر، مجموعه‌ای غنی به لحاظ منابع انسانی است.

وی افزود: در استان ما، ۴۰ درصد پست‌های سازمانی خالی است و هلال احمر استان با ۶۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بعد از زلزله قره‌داغ، جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی، به لحاظ لجستیکی فرسوده و توان آن بسیار محدودتر شده است، گفت: اگر اتفاق مشابهی روی دهد با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

وی اذعان داشت: آذربایجان‌شرقی ۱۹ نماینده دارد که با هلال احمر استان همراه هستند، با کمک نمایندگان قول تخصیص بودجه و اعتبارات مناسبی برای استان گرفته‌ایم.

وی بیان داشت: یک خودرو آرگو خریداری کرده‌ایم. سگ زنده‌یاب برای هلال احمر مهم است و دو سگ زنده‌یاب دیگر خریداری کرده‌ایم.

منجم با اشاره به اینکه انبارهای امدادی استان در سال‌های گذشته شارژ نشده‌اند، گفت: این اتفاق هم اکنون در حال رخ دادن است و در یک هفته گذشته ۸۰ تن برنج وارد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ویترین خدمات هلال‌احمر، خدمات امدادی است، تصریح کرد: ۳۰ پایگاه امداد جاده‌ای در سطح استان داریم که دارای نیروی متخصص لازم هستند.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ ذخیره نیروهای آیسار، جزو استان‌های غنی هستیم و در بحث امداد کوهستان و امداد جاده‌ای حرفی برای گفتن داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۷ پروزه نیمه تمام امداد در شهرستان‌ها داریم که بزودی به پیمان واگذار می‌شوند، اظهار کرد: امسال، مجوز احداث ۹ پایگاه امداد جدید هم اخذ کرده‌ایم و امیدواریم تا دو سال آینده، میرزان پایگاه‌های امدادی استان، حدود ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: بزرگترین پایگاه امدادی شمالغرب کشور در سعیدآباد که در ۱۰۳ هزار متر مربع در حال احداث است، ۱۵ سال پیش کلنگ‌زنی شده و تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است و این پایگاه به ۵ استان شمالغرب کشور خدمات امدادی ارایه خواهد داد.

منجم گفت: در امداد هوایی، جزود ۷ استان کشور هستیم که هلی‌کوپتر امدادی داریم. حوزه معاونت جوانان، کارهای مشابه دیگر سازمان‌ها مانند کارهای امدادی، ترافیکی و خیرخواهانه را انجام می‌دهد. حوزه معاونت جوانان، درگاه ورودی هلال احمر است و نیروهای هلال احمر از بین اعضای حوزه معاونت جوانان انتخاب می‌شوند.

وی در پایان گفت: حوزه معاونت داوطلبان، حلقه اتصال هلال‌احمر با مردم است. در طول ماه رمضان، بسته‌های معیشتی به ارزش ۳۰ میلیارد تومان توسط هلال احمر استان در بین نیازمندان جامعه توزیع شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.