• 11:24

  • 1400-11-11

  • کد خبر: 26758

در همایش مدیران و کارکنان حراست‌های استان مطرح شد؛

تعریف «خیانت» از زبان استاندار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسئولیت‌های خطیر نهاد حراست در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، گفت: هر عاملی که به نام حراست اما به کام اغراض گروهی، در مسیر تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال مانع ایجاد کند، خیانت است.

به گزارش آناج، عابدین خرّم روز یکشنبه در همایش مدیران و کارکنان حراست‌های استان، اظهار داشت: حفظ سلامت سازمان‌ها فارغ از دخالت مسائل سیاسی و اغراض گروهی در تصمیم‌گیری‌ها، رفع تعارض منافع و تشویق سازمان‌ها به تصمیماتی که در بلندمدت به نفع مردم باشد، جزو رسالت‌های اصلی نهاد حراست است.

وی، روزمرگی در انجام وظایف سازمانی حراست را سمّ مهلکی برای منابع انسانی دانست و گفت: سازمان‌ها به هر مقدار که تخصصی عمل می‌کنند، به همان اندازه تسلط بر گلوگاه‌ها و پیشگیری از امکان وقوع فساد برای آنها اهمیت بیشتری می‌یابد.

خرّم تأکید کرد: اگر حراست سازمان‌ها دقیق‌تر عمل کند، ورود دستگاه‌های نظارتی به سازمان کاهش می‌یابد و با مجموعه‌های پاک و منزّهی روبه‌رو خواهیم شد.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نظارت هوشمند و مستمر حراست‌ها بر عقد و اجرای قراردادهای سازمانی و رصد و پایش دوره‌ای از پروژه‌ها، گفت: نهاد حراست باید با توسل به شیوه‌های منسجم، علمی و انسان‌دوستانه، از کارکنان خود صیانت کند تا منابع انسانی ارزشمند در صورت وقوع خطرها، به تله‌های خطرناک فساد نیفتند.

وی، صیانت از منابع انسانی را در گرو شناخت دقیق از وظایف قانونی دانست و گفت: برنامه‌ریزی صحیح، آموزش‌های نوین و کاربردی و کار سیستمی و گروهی منسجم، لازمه توانمندسازی نیروهای حراستی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.