وضعیت زندگی مردم منعکس‌کننده عملکرد مسئولین بود نه آمارهای غیر واقعی/ بیشترین زمان شورای پنجم صرف رسیدگی به شکایات شد/ چشم‌اندازی برای چندسال آینده شهر تعریف نشده است
 • 1396/12/23 11:08
 • 99194
عملکردِ شورای پنجم در سال 96/ مسعودی‌ریحان در گفت‌وگو با آناج؛

وضعیت زندگی مردم منعکس‌کننده عملکرد مسئولین بود نه آمارهای غیر واقعی/ بیشترین زمان شورای پنجم صرف رسیدگی به شکایات شد/ چشم‌اندازی برای چندسال آینده شهر تعریف نشده است

عضو شورای شهر تبریز گفت: مردم به خوبی عملکرد مسئولین را تشخیص می‌دهند و به آمار و ارقامی که در خصوص ارائه می‌شوند توجهی ندارند؛ زیرا وضعیت زندگی مردم عملکرد مارا به خوبی منعکس می‌کند.

غلامحسین مسعودی ریحان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در خصوص عملکرد شورای پنجم در سال 96 اظهار داشت: رسانه‌ها باید ناظر و ارزیاب عملکرد شورا باشند زیرا یکی از وظایف رسانه‌ها این است که مسئولیت‌ها و وظایف مسئولین را گوشزد کرده و مورد ارزیابی قرار دهند و به همین خاطر نیز ارزیابی شورا را باید رسانه‌ها انجام دهند و مردم قضاوت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه مسئولین در نمره دادن به خودشان عادت نکرده‌اند و ارزیابی و خودکنترلی در جامعه ما مورد توجه قرار نگرفته و معمولا مسئولین سعی کرده‌اند بیلان کار بالاتر از حدمعمول ارائه دهند تا هم در ذهن مردم و هم مقامات بالاتر خود را بهتر از آنچه هستند جلوه دهند.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز با بیان اینکه مردم بهترین ناظر عملکرد شورا هستند، عنوان کرد: مردم به خوبی عملکرد دولت و شورا و مسئولین را تشخیص می‌دهند و به آمار و ارقامی که در خصوص بیکاری و اشتغالزایی ارائه می‌شوند توجهی ندارند؛ زیرا وضعیت زندگی مردم عملکرد ما را به خوبی منعکس می‌کند و میزان رضایتمندی مردم عملکرد مسئولین را نشان می‌دهد.

وی افزود: به همین دلیل نیز معتقد نیستم که خودمان بگوییم که چه کاری انجام داده‌ایم، البته اگر به وظایف شورا نگاه کنیم یکی از مسئولیت‌ها تصویب مصوبات و لایحه هاست که شورای پنجم در این خصوص به خوبی عمل کرده‌، به طور منظم جلسات تشکیل شده و اعضا در آن شرکت کرده اند و مصوباتی که شهرداری آورده و یا طرح های دیگر به صورت شکلی به خوبی پیش رفته است.

مسعودی ریحان با اشاره به اینکه باید از نظر محتوای عملکرد شورا مردم قضاوت کنند، تاکید کرد: از نظر شکلی اینکه جلسات تشکیل شده و کمیسیون‌ها به صورت تخصصی کار انجام دهند این مساله به خوبی پیش رفته است، البته نابسامانی‌هایی در شهرداری و شورا حاکم بود که در شش ماه گذشته بیشتر زمان کمیسیون‌ها برای ساماندهی این مشکلات صرف شده تا به  نارسایی‌ها و شکایات رسیدگی کنند.

وی تصریح کرد: اینکه اعلام کنیم در شورای پنجم شاهکاری صورت گرفته درست نیست؛ زیرا شاهکاری نداشته‌ایم، متاسفانه بارها به اعضای شورا تاکید کرده‌ام که چشم‌انداز تعریف کرده و برنامه یک و چندساله داشته باشیم اما متاسفانه تا به امروز این موضوع را خودم گفته و خودم شنیده‌ام.

عضو شورای شهر تبریز با انتقاد از اینکه چشم‌اندازی برای سال آینده و یا چهارساله پیش رو تعریف نشده است، خاطرنشان ساخت: متاسفانه تا به امروز این چشم انداز تعریف نشده اگرچه برنامه بودجه یک ساله نوشته شده و زمانی که نهایی شود اولویت‌های شهر به چشم خواهد آمد اما امروز کلیات تصویب شده و جزئیات باقی مانده است، منظور از جزئیات این موضوع می‌باشد که تک تک بندهای بودجه با توافقنامه باشد.

وی تاکید کرد: منظور این است که هر بندی به بودجه اضافه شده و هر پروژه توافقنامه اش ثبت شود؛ اینکه چقدر اعتبار، زمان اجرا و مجری طرح مشخص شود و هر پروژه شناسنامه‌اش به بودجه برچسب شود تا اعضای شورا، مردم، شهرداری و هم رسانه‌ها بدانند که در این سال با این مبلغ بودجه چه پروژه‌هایی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •