ملت ایران در فتنه ۸۸ و اغتشاشات اخیر بینی دشمن را به خاک مالید؛ ‌باید کف پای این ملت را بوسید‌ ‌
 • 1396/11/22 14:27
 • 98038
سرلشکر سلیمانی؛

ملت ایران در فتنه ۸۸ و اغتشاشات اخیر بینی دشمن را به خاک مالید؛ ‌باید کف پای این ملت را بوسید‌ ‌

‌فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به فتنه ۸۸ و اغتشاشات اخیر ‌که ضدانقلاب‌ها برای براندازی انقلاب وارد ‌و موج سواری ‌کردند، گفت: ‌این ملت ایران بود که وارد صحنه شد و بینی دشمن را به خاک مالید.

به گزارش خبرگزاری آناج به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در اجتماع گسترده و حماسی مردم کرمان در مراسم یوم‌الله 22 بهمن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به همه مردم تبریک می‌گویم.

وی افزود: امروز در جمع مردمی حضور پیدا کردم که به آنها در ابعاد گوناگون عشق می‌ورزم و خودم را خادم آنها می‌دانم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در طول این چند سال ‌خطرات زیادی متوجه انقلاب بوده است، تصریح کرد: ‌اما انقلاب اسلامی از آنها با سلامت عبور کرده و از این بابت خدا را شکر می‌کنیم.

فرماند‌ه نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه شکرگزار خداوند هستیم که ما را پیرو مکتبی قرار داده که نجات‌بخش انسان‌هاست، اضافه کرد: خداوند سبحان را از اینکه در همه ناملایمات ما را از یک ملت صبور و پایدار بهره‌مند کرد شکرگذاریم و این ملت فرزندان خود را در راه اسلام فدا کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ‌تقاوت بسیاری با سایر انقلاب‌ها در دنیا ‌دارد، ادامه داد: بعضی از انقلاب‌ها قشری و کارگری بودند، بعضی‌ها انقلاب عنصری بودند مثل انقلاب سیاه‌ها بر سفیدها، بعضی انقلاب‌ها نظامی بودند مثل انواع کودتاهای نظامی در دنیا، بعضی انقلاب‌ها با مداخله خارجی‌ها در یک کشور باعث یک دگرگونی و سقوط یک حاکمیت شد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران ‌با هیچ یک از این عناصر شباهت ندارد و انقلابی بود که فقیر و غنی، شهری و روستایی، باسواد و بیسواد در صحنه حاضر شدند و همه اقشار را در درون خود به رهبری امام جا داد. انقلاب ما در زمانی به وقوع پیوست که آمریکا حاکم مطلق جهان بود و سخنان امام خمینی که نه شرقی و نه غربی همه را حیرت‌زده کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما در زمانی به وقوع پیوست که شاه ایران در اوج قدرت و سرمست از قدرت و اقتدار بود خاطر نشان کرد: شاه و ساواک یک حکومت نظامی در منطقه و کشور ایجاد کرده بود و ایران را از جهان اسلام جدا کرده بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با یادآوری اینکه شاه در آن زمان اولین کشور اسلامی بود که حریم‌ها را شکست گفت: شاه سفارت رژیم صهیونیستی را در ایران تاسیس کرد.

وی با بیان اینکه عمده جریان‌های انقلابی را ساواک در آن زمان متلاشی کرد و اسناد آن موجود است گفت: انقلاب اسلامی در یک فضای غیرممکن به‌وقوع پیوست.

سردار سلیمانی با بیان اینکه انقلاب ما در بدترین شرایط و سختی‌ها به رهبری امام بزرگترین به پیروزی رسید افزود: مردم ما به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید و انقلاب مردم ما پیروز شد.

وی افزود: همه ما از جنس مردم هستیم اما از ملت در وفا و صفا و اعتقاد آنها به اصول متحیریم و نمی‌دانیم چگونه می‌شود حق ملت را ادا کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه در طول انقلاب در هشت تا 9 مقطع اساسی ملت ناجی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند گفت: اولین مقطع آن در زمان پیروزی انقلاب بود.

وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب هم ملت بلافاصله در تثبیت نظام وارد صحنه شدند افزود: مردم با رای بالا، نظام اسلامی را تثبیت کردند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه مقطع سومی که مردم با حضور خود در صحنه ناجی نظام بود، حضور مردم در برابر فتنه‌های علیه نظام بود افزود: زمانی که منافقین کودتاهایی علیه نظام انجام می‌دادند مردم با حضور و تقدیم خون فرزندان خود در برابر این‌ فتنه‌ها ایستادند.

وی خاطر نشان کرد: در جنگ تحمیلی هم ملت ایران بیش از 200 هزار شهید دادند و توانستند دشمن تا دندان مسلح را شکست دهند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه در زمان ارتحال امام هم که یک خوف جان مردم را فرا گرفته بود، بیان کرد: ملت ایران با پیدا کردن راه دقیق و توجه با رهبر معظم انقلاب دوباره نظام را از یک خطر بزرگ نجات دادند.

وی با اشاره به اینکه در سال 88 و در فته اخیر هم که ضدانقلاب برای براندازی وارد شدند و موج سواری می‌کردند افزود: این ملت ایران بود که وارد صحنه شد و بینی دشمن را به خاک مالید.

سردار سلیمانی با اشاره به حضور مردم ایران در تمامی صحنه‌ها و پشتیبانی از نظام گفت: باید کف پای این ملت را بوسید چرا که ملتی بزرگ و وفاداری داریم.

وی با بیان اینکه این روزها در بعضی جاها خط امام و رهبری مطرح میشود در تبیین شخصیت امام خمینی‌(ره) افزود: اشکال ندارد کسی تظاهر به چیزی که ارزشمند است بکند اما شرط آن این است که در آن چیز ارزشمند پنهان نشود که پشت آن حوادثی را ایجاد کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بیان کرد: امام و خط امام مشخصات زیادی دارد که اگر کسی بخواهد از ویژگی‌های امام خمینی‌(ره) بگوید، ده‌ها جلد کتاب می‌شود، علم امام، اخلاق و عرفان، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی امام در همه ابعاد هر کدام چندین کتاب قطور می‌شود اما در بیان شخصیت امام‌(ره) باید به چند مسئله محوری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه امام وضعیت موجود کشور در قبل از انقلاب را به یک مدرسه تبدیل کرد و تعریف جدیدی از جهاد اکبر عنوان کرد گفت: امام یک باب جدید در حوزه عدالت، تقوا و اخلاق باز کرد و جهاد اکبر امام نزدیک به امام معصوم بود و آن باب عشق و محبت بود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امام هرگز مطرح نکرد که چون دشمن قوی است و جنگ نابرابر است ما نمی‌توانیم افزود: امام فرمود اگر هر روز از فرودگاهی به فرودگاه دیگر، از کشتی به کشتی دیگر و از زمینی به زمین دیگر بروم، دست از اسلام و آرمان اسلامی بر نمیدارم.

وی با بیان اینکه امروز هم مقام معظم رهبری به مسئولین تاکید دارند که جمله "ما نمی‌توانیم" را بکشید خاطر‌نشان کرد: ویژگی بعدی امان این بود که امام مهندس و معمار اسلام بود و یک اسلام‌شناس واقعی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امام در نخستین قدم از حوزه شروع کرد و حوزه را از گوشه‌نشینی بیرون کشاند گفت: امام حوزه را وارد سیاست کرد و از آنجا که شناخت دقیقی از اسلام داشت یک نظام فولادین پایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه در تفکر امام فقاهت و حکمت و عرفان همه با هم عجین بود و در سیاست وارد شد و آنها را از سیاست جدا نکرد افزود: امام همان نگاهی را که به اسلام آمریکائی داشت همان نگاه را به مسیحیت آمریکائی داشت و اعتقاد به ریشه‌کنی آنها داشت.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه قیام امام برای حق بود و برای همین با هیچ باطلی سازش نکرد گفت: امام پیشنهاد مساعدت کسانی را می‌پذیرفت که نیت آنها جز رضایت خدا نبود و امروز هم اگر نیت‌های شخصی، خانوادگی و حزبی در کارها وارد شد، آن نیت ناسالم است.

وی با بیان اینکه نیت ناخالص باعث انشقاق بین ملت می‌شود و یک ملت وفادار نیازمند به خدمتگزاران وفادار و ایثارگر دارد تصریح کرد: امام دست رد به سینه همه کسانی زد که با نیات غیرالهی پیشنهاد مساعدت به امام می‌دادند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ویژگی چهارم امام خط‌شکنی و جلو‌داری امام بود گفت: امام به تنهایی حرکت کرد و با عده قلیلی وارد نهضت شذ و تبعیدها و سختی‌های زیادی در مسیر نهضت کشید. اول خودش خون دل خورد و خون داد و بعد فریاد زد، مردم به پا خیزید.

وی با بیان اینکه دلیل اینکه در دفاع مقدس هم در یک جنگ نابرابر موفق شدیم هم هیمن خط‌شکنی امام به‌عنوان یک درس برای رزمندگان بود افزود: در جنگ تحمیلی هم همه فرماندهان جلودار بودند و اگر بررسی کنیم که شهید همت و یا سایر فرماندهان ما در کجا به شهادت رسیدند، خواهیم دید که آنها در خط مقدم جبهه به شهادت رسیدند و اینگونه نبود که در سنگرهای خود شهید شوند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: امروز هم اگر وزیری در ساختمان بلندمرتبه وزارتخانه خود بنشیند و از طبقه یازدهم دستور صادر کند تا این دستور به طبقه پائین ساختمان برسد و جاری و ساری در جامعه شود، نفس مردم گرفته می‌شود و لذا اگر وزیری جلو افتاد و با مردم بود دستور او هم نتیجه خواهد داد. اگر مسئولی یک شب در منطقه فقیر‌نشین خوابید و درد فقرا را فهمید، اگر نتوانست مشکلی را حل کند حداقل مرهمی بر درد مردم است.

وی عالم به زمان بودن امام را از دیگر ویژگی‌های امام خمینی‌(ره) عنوان کرد و گفت: زمان‌شناسی بسیار مهم است و در زمانی که همه اصرار بر تقیه در مقابل رژیم طاغوت را داشتند، امام فرمود تقیه حرام است و امام با قلم فولادین خود برای شاه نوشت، به تو که به مراجع می‌گویی عوام را ارشاد کنند، تو و دولت تو را ارشاد می‌کنم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه امام فهمید که اگر به شاه فرصت بدهد چیزی از اسلام، مذهب و ایران باقی نمی‌ماند افزود: امام خمینی‌(ره) به ترس سیلی محکمی زد و اول هم ترس را در حوزه و بین طلاب کشت. امام در روز اول که هیچ کس را نداشت از خدا گفت و در روز آخر هم که همه ملت با امام بودند گفت خدا، و این رمز موفقیت امام بود.

وی با اشاره به اینکه باید از اسلام‌زدایی در جامعه ترسید و خوف کنیم تصریح کرد: این موضوع فقط مخصوص قشر متدین نیست و اگر به کشور آسیبی وارد شود همه اقشار جامعه چه آنهایی که در بالای شهر زندگی می‌کنند و چه آنهایی که در پائین شهر هستند، آسیب خواهند دید و دشمن به هیچ کس رحم نخواهد کرد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه آنچه که به کشور انسجام بخشید اسلام بود و عامل موفقیت ملت نیز اسلام بود گفت: بعضی‌ها تلقین ترس در جامعه می‌کنند و از عملیات روانی دشمن دچار مشکل می‌شوند و شاید هم این تلقین ترس دلسوزانه باشد اما غلط است و هر کس جامعه را بترساند به استقامت جامعه خیانت کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از مواردی که این سال‌ها به کشور عزت بخشیده محور مقابله با بیگانگان است و امام در راس بیگانگان را آمریکا معرفی کرده است افزود: خیلی از شخصیت‌های خارجی را می‌بینیم که وقتی وارد کشور می‌شوند در حالی که کشور در یک محاصره اقتصادی قرار دارد از این همه رشد و پیشرفت و امنیت داخل کشور تعجب می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه بعضی‌ها در کشور به‌دنبال رابطه با آمریکا هستند خاطر‌نشان کرد: مثل خورشید روشن است که کشورهایی که تحت سیطره آمریکا قرار دارند و اعتبار و آبروی خود را در اختیار آمریکا گذاشتند چه وضعیتی دارند.

وی با بیان اینکه دوستی با آمریکا باعث شده که کشورهایی که روزی ام‌القرای عرب بودند از صحنه تاریخ گم شوند گفت: امروز همان کشورها مانند گداها دنبال کشورهای مثلا پولدار دنیا هستند و اینها هم‌پیمانان آمریکا در منطقه هستند.

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • هموطن
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۷:۳۹
  عزیز ملت ، ما پاهای استوار شما عزیز را می بوسیم . ما وظیفه مان بود . ما ملت همیشه در پشت سر رهبری معظم و معزز و شما ظلم ستیزان استوار ، خواهیم بود .
  3 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •