وعده ای سیاست زده که رنگ و بوی عبور از روحانی با چاشنی حصر سران فتنه داشت
 • 1396/09/25 10:10
 • 94914
نکته ای مهم در دل میتینگ سیاسی - دانشجویی منتجب نیا در تبریز؛

وعده ای سیاست زده که رنگ و بوی عبور از روحانی با چاشنی حصر سران فتنه داشت

منتجب نیا، قائم مقام حزب اصلاح طلب اعتماد ملی در حاشیه مراسم روز دانشجو در محل دانشگاه آزاد اسلامی تبریز سخنانی را بر زبان جاری کرد که علاوه بر تخطی از خطوط قرمز نظام، به نوعی فرضیه عبور اصلاح طلبان از روحانی را نیز تقویت کرد.

به گزارش آناج به نقل از ائل، چند روز قبل و در حاشیه مراسم روز دانشجو در محل دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، حجت الاسلام رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اصلاح طلب اعتماد ملی سخنانی را بر زبان جاری کرد که علاوه بر تخطی از خطوط قرمز نظام، به نوعی فرضیه عبور اصلاح طلبان از روحانی را نیز تقویت کرد.

متنجب‌نیا، طی سخنانی در این میتینگ سیاسی- دانشجویی ابراز امیداواری کرده بود که اینکه حصر به زودی و تا پایان امسال تمام می‌شود و برای این ادعای خود ادعای دیگری مبنی بر تلاش‌های مقامات و حصول امیدواری در این جهت مطرح کرده بود.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود از عملی نشدن وعده های انتخاباتی حسن روحانی انتقاد کرده بود.

این اظهارات منتجب نیا در حالی است که نظام مساله فتنه را خط قرمز خود می‌داند و از سوی دیگر سخنگوی قوه قضائیه با صراحت اعلام کرده که عدم محاکمه سران فتنه بدلیل مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر حصر آنها است.

امثال منتجب نیا که این چنین با ظن قوی خبر از رفع حصر می دهد ظاهرا فراموش کرده اند که در زمان تصویب مصوبه حضر در شورای عالی امنیت ملی، حسن روحانی عضو شورا بود و در جریان این مصوبه می باشد و از سوی دیگر در ۴ سال گذشته، حسن روحانی رئیس شورای عالی امنیت ملی بوده است لذا می توانست به نوعی برای رفع این محدودیت قدمی بردارد اما اینکه خواسته آقایان عملی نشده باید ریشه در مسایل دیگر باشد.

تلاش اصلاح طلبان برای جدا کردن حساب خود از روحانی و گزینه تراشی برای ۱۴۰۰ 

به نظر می رسد مطرح کردن چنین مسایلی و مطالبه ای که خود نیز می دانند عملی شدن آن بعید به نظر می رسد؛ پروژه جدیدی برای جدا کردن حساب خود از دولت روحانی و گزینه تراشی برای انتخابات سال ۱۴۰۰ باشد.

فعالان اصلاح طلبی چون منتجب نیا قاعدتا می دانند که اگر رفع حصر عملی شود و موسوی و کروبی به فضای سیاسی کشور برگردند؛ رهبری جریان اصلاحات به نوعی بر دوش آنها خواهد بود و دیگر حضور خاتمی و روحانی در راس هدایت این جریان، منحلی از اعرب نخواهد دشات لذا این آقایان به خوبی می دانند که بقای عمر سیاسی آنها در حصر آن دو می باشد اما مطرح کردن این مطالبه را به منزله ناراضی نشان دادن خود از عملکرد روحانی دانسته تا پروژه عبور از روحانی را وارد فاز جدی تری کنند.

انتقادات سمانه شاهدی، مسئول انجمن اسلامی دانشگاه آزاد و برخی دانشجویان اصلاح طلب دیگر در این همایش از روحانی و استقبال منتجب نیا از این انتقادات، موید دیگری بر گمانه زنی دور زدن روحانی توسط حامیان او یعنی اصلاحات می باشد.

 فتنه‌گران محصور نه تنها هنوز از رفتارهای فتنه‌بار سال ۸۸ توبه  نکرده‌اند بلکه همچنان بر مواضع خود مبنی بر وجود تقلّب در انتخابات آن سال پافشاری با این شرایط قاعدتا این مژده سیاسی منتجب‌نیا نمی‌تواند درست باشد و در حد همان بازی سیاسی می باشد.

البته برخی تحلیلگران نیز معتقدند این ادعاهای غلط از سوی منتجب نیا و برخی فعالان اصلاح طلب دیگر، برای تحت فشار گذاشتن نظام جهت کوتاه آمدن در مساله خط قرمز فتنه است که در نوع خود قابل بررسی است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •