مسئله قدس باید به دغدغه اول کشورهای اسلامی تبدیل شود/ دستگاه نظارتی با آقازاده‌‌هایی که دست‌‌شان در جیب ملت است برخورد کند
 • 1396/09/17 11:59
 • 94592
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز؛

مسئله قدس باید به دغدغه اول کشورهای اسلامی تبدیل شود/ دستگاه نظارتی با آقازاده‌‌هایی که دست‌‌شان در جیب ملت است برخورد کند

کاظمی گفت: قطعاً اسرائیل 23 سال آینده را نخواهد دید و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مسئله قدس باید به دغدغه اول کشورهای اسلامی تبدیل شود.

به گزارش آناج، محمد حسین کاظمی ظهر امروز در نطق پیش از خطبه‌‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله حضرت محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است ، با تعبیری حکیمانه و هوشمندانه از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به نام هفته وحدت نام گذاری شد، تاکید کرد: مسلمانانی که دارای خدا، کتاب و قبله واحدی هستند باید باهمدیگر وحدت داشته باشند و از هرگونه توهین و بی‌‌حرمتی به بزرگان و مقدسات همدیگر اجتناب کنند که این نفاق‌‌ها توطئه دشمنان اسلام است.

وی با تبریک روز دانشجو، ابراز داشت: از رسالت‌‌های اصلی دانشجو آرمان‌خواهی، مطالبه‌‌گری، عدالت‌‌خواهی، مبارزه با فساد و اشرافی‌‌گری و مبارزه با استعمار و استبداد است و نباید با جشن و سرور و پایکوبی جایگزین شود.

 دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه این تشکل در سال 1368 بنابر ضرورت‌های زمان و نیازهای بعد از پیروزی انقلاب با وحدت نظر جمعی از دانشجویان انقلابی، با هدف ترویج گفتمان انقلاب به دانشگاه‌ها پا به منصه فعالیت نهاد، خاطرنشان ساخت: در کنار این مهم، پرورش نیروهای انقلابی و به عبارتی کادر سازی برای نظام از دیگر اهداف این تشکل انقلابی بوده که تا به امروز با مدنظر قرار دادن دو اصل مهم تعهد و تخصص به این امر مبادرت ورزیده است.

وی افزود: دانشگاه تبریز از جمله دانشگاه‌‌های مهم و پیشرو در فعالیت سیاسی و  فرهنگی بوده است که همواره داعیه دار جریان سازی و تاثیر گذاری می‌‌باشد.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه سابقه فعالیت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز به سال 1372 برمی‌گردد که تا به امروز علی رغم فراز و نشیب‌‌های سیاسی و تغییرات مدیریتی با عزمی راسخ و فزاینده در حال فعالیت می‌‌باشد، یادآور شد: حال بنابر فرموده مقام معظم رهبری و همچنین اعتماد بالفعل امام جمعه عزیز و محبوب تبریز مبنی بر بهره گیری تشکل‌‌های دانشجویی از تریبون نماز جمعه و در راستای طرح مطالبات و دغدغه‌‌های این تشکل دانشجویی در خدمت شما هستم.

وی با اعلام اینکه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع و کودک کش صهیونستی از سوی ریاست جمهوری آمریکا باید با ایستادگی مسلمانان در سراسر جهان روبرو شود، متذکر شد: مثل اینکه از نابودی سگ‌‌های داعشی‌‌شان هنوز درس نگرفته‌‌اند و به وعده صادق ولی امر مسلمین جهان و سردار با وقارش پی نبردند که قطعاً اسرائیل 23 سال آینده را نخواهد دید.

کاظمی با بیان اینکه دانشجویان انقلابی دوشادوش سایر اقشار جامعه با محکوم کردن این عمل اعلام می‌‌کنند که حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مسئله قدس باید به دغدغه اول کشورهای اسلامی تبدیل شود، توضیح داد: در همین راستا و درجهت رسالت جنبش دانشجویی انقلابی مسلمان، کمیته دانشجویی رهایی قدس متشکل از نمایندگان اتحادیه‌‌های دانشجویی کشور با صدور بیانیه‌‌ای به صورت رسمی اعلام وجود کرده است و همانطور که از اسم این کمیته دانشجویی پیداست هدف آن رهایی قدس شریف از چنگال گرگ صفتان آمریکایی و همدستانشان است.

وی در بخش دیگر ی از سخنان خود اظهار کرد: اولین مسئله مهم و قابل تاکید کشور عدالت است، عدالت در جنبه‌‌های مختلف آن ؛ عدالت اقتصادی ، عدالت اجتماعی ، عدالت قضایی و امثال آن است و فرمان 8 ماده‌‌ای مقام معظم رهبری به سران قوا، تاکیدی واضح و ارزشمند بر لزوم برقراری عدالت در همه ابعاد مختلف آن می‌‌باشد و در ماده 7 آن معظم له حتی انتصاب به مسئولین کشوری را دلیلی بر گریز از حساب کشی نمی‌دانند.

 دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد از اولویت‌‌های اصلی جنبش دانشجویی است، اذعان داشت: وقتی مسئولی در نظام جمهوری اسلامی خطایی می‌‌کند و بیت المال مسلمین را به یغما می‌‌برد، اگر دانشجویی اعتراض کند، سعی در بستن دهان این دانشجو می‌‌کنند و شکایت و شکایت کشی از دانشجو، تشکل دانشجویی و نشریات دانشجویی راه می‌‌اندازند.

وی اضافه کرد: همین چند روز پیش بود که آن مقام مسئول به جای شفاف سازی حقوق‌‌های نجومی خویش پای دانشجو را به دادگاه کشیده بود، اما بدانید ای مسئولانی که تکیه بر کرسی‌‌‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی زده اید باید نسبت به اعمال خود پاسخگو باشید و جنبش دانشجویی از این حقوق نجومی شما کوتاه نخواهد آمد تا دستتان برای مردم رو شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: بلاشک مردمی که در راه پیروزی انقلاب اسلامی و پرتگاه‌‌های سیاسی همواره پشتیبان و همراه نظام اسلامی بوده است، خواهان اصلی تحقق این مهم یعنی عدالت می‌‌باشد.

وی ادامه داد: از دستگاه‌‌های نظارتی و قوه قضائیه می‌خواهیم با مفسدان و آقازاده‌‌ها در همه سطوح و زمینه‌‌ها برخورد کنند؛ آقازاده‌‌هایی که نه سختی کشیده‌‌اند و نه به فریاد ملت رسیده‌‌اند ولی همچنان دستشان در جیب ملت است.

کاظمی با بیان اینکه عده‌‌ای در صددند تا با نام آزادی ماری خوش خط و خال در آستین پرورانده و به عزت مردم بیاندازند که هیچ کس نتواند از سم مهلکش در امان باشد، توضیح داد: آنها می‌‌خواهند آزادی را در مقابل شرع قرار دهند تا بگویند دین باید از آزادی و دین باید از سیاست جدا باشد حال اینکه این آرزو را به گور خواهند برد چرا که دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ماست.

وی بیان داشت: مسئله بعدی استقلال و اتکا به توان داخلی است که سیلاب عدم توجه به آن در خواب غفلت مسئولین کشوری و  استانی اقتدار کشور را از بین می‌‌برد، کارخانه‌‌های ماشین سازی تبریز، هپکوی اراک و دیگر کارخانه‌‌ها قربانی بی تدبیری مسئولین مدعی، شده‌‌اند.

 دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با اعلام اینکه عدول از این مهم و دل بستن به شرق و غرب با اصل انقلاب و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی منافات دارد، عنوان کرد: ناکارآمدی آن در قضیه مذاکرت هسته‌‌ای و برجام به اثبات رسید.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان آنچه که از مهمترین مسائل و چالش‌هاست تراز منفی سرمایه گذاریست، تشریح کرد: به عبارتی جریان خروج سرمایه بر ورود آن در قالب سرمایه گذاری پیشی گرفته است، اگرچه در کوتاه مدت اثر آن ملموس نیست ولکن در بلند مدت نزول جایگاه اقتصادی استان را به همراه خواهد داشت که لازم است مسئولین محترم و در راس آن ، جناب آقای استاندار و نماینده محترم ولی فقیه پیگیر این موضوع مهم و اساسی باشند.

کاظمی گفت: شاید مهم ترین معضل و دغدغه آذربایجان مسئله‌‌ای باشد که صرفاً به بازی سیاسی افرادی تبدیل شد تا در ایام انتخابات با آن موج سواری کنند، مسئله‌‌ای که آبش به اشک مردم و نمکش بر زخم آنها پاشیده شد؛ دریاچه ارومیه مسئله ایست که اکنون در حصر بی تدبیری‌‌های آقایان مسئولی به نا امیدی مردم تبدیل گشته و کم کم نفس‌‌های آخرش را می‌‌کشد.

وی ادامه داد: هزینه میلیاردی ستاد احیای دریاچه ارومیه صرف انتخابات‌‌ها و میزبانی میهمانی‌‌های مختلف شد که برای مردم آب نداشت ولی برای برخی نان داشت؛ اکنون زمان آن فرا رسیده تا این افراد به عملکرد خود نسبت به مردم آذربایجان پاسخگو باشند چرا که دریاچه ارومیه خط قرمز ماست و اجازه نمی‌‌دهیم بازهم آن را وارد سیاسی کاری‌‌های خود نمایید.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه موضوع بعدی که اکنون تبریز با آن دست و پنجه نرم می‌‌کند معضل حاشیه نشینی است که عدم توجه مسئولین شهری به این مسئله در آینده مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت، اعلام کرد: عدم رسیدگی به این موضوع از طرف دولت، نمایندگان مجلس ، شورای شهر و شهرداری اولاً نشان از ضعف آنها در حمایت و رسیدگی از مستضعفین داشته و ثانیاً جلوه نابخشودنی از مسئولین به مردم ارائه خواهد داد.

وی متذکر شد: تجربه زلزله‌‌های اخیر نشان داده است که بیشترین قربانی‌‌ها و آسیب‌‌ها در حاشیه شهرها اتفاق می‌‌افتد ، سکونت جمعیتی بالغ بر پانصد هزار نفر در این مناطق و از طرفی قرار گیری تبریز بر روی خط گسل ، لزوم برخورد تخصصی و به دور از سیاسی کاری که غالب پروژه‌‌های عمرانی با آن مواجه‌‌اند را می‌‌طلبد.

کاظمی با بیان اینکه در بخش عمرانی تحقق جاده تبریز-سهند و اتمام آن به رویایی برای شهروندان بدل شده است که علی رغم وعده‌‌های مکرر از سوی مسئولین اجرایی استان، کماکان نیمه کاره مانده است، تاکید کرد: مسئولین باید در وعده‌‌های خود و در مقابل مردم صادق باشند  و عمل به وعده‌‌ها تنها به ایام انتخابات و برهه‌‌هایی که نیاز به مردم حس می‌‌شود، محدود نگردد.

وی خاطرنشان ساخت: بی‌‌شک رسالت اصلی دانشگاه تولید علم است، علم نافع و علمی که ما را از وابستگی برهاند؛ یکی از ریشه‌‌های مهم کاربردی و عملیاتی نشدن علوم و تولیدات دانشگاهی را می‌‌توان در عدم ارتباط موثر صنعت و دانشگاه دانست که نتیجه آن خاک خورن تولیدات دانشگاهی در قفسه‌‌های کتابخانه هاست، لذا درخواست ما از مدیران اجرایی و دانشگاهی تدوین آیین نامه‌‌های موثر و اثر بخش در زمینه همکاری‌‌های دوجانبه صنعت و دانشگاه است.

 دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه عده‌‌ای درصددند تا بیرون از دانشگاه دستکاری‌‌هایی را در روند اجرایی دانشجویان انقلابی داشته باشند، اظهار کرد: آنان باید بدانند که دانشجوی انقلابی بیدار است و اجازه نخواهد داد تا این قانون شکنی‌‌ها را ادامه دهند و برای پوشاندن این افتضاحات خود پشت نیروهای انقلابی پنهان شوند.

وی افزود: دولتی که دم از آزادی بیان می‌‌زند از برگزاری مناظره واهمه دارد و نماینده‌‌اش از جلسه مناظره فرار می‌‌کند چگونه می خواهد در مقابل دشمنی که دستش به خون هزاران هزار جوان مسلمان ایرانی است بایستد؛ این‌‌ها باید بدانند که دانشگاه مامن انقلابیون است، اگر بخواهند فتنه انگیزی کنند بدانند دانشجویان انقلابی با شعار مرگ بر فتنه گر در برابر آنها خواهند ایستاد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •