پدیده 0 - 2 گسترش فولاد؛ آبی و زردپوشان از گربه سیاه زهرچشم گرفتند/ شاهکار شاگردان کریمی در مشهد
 • 1396/09/15 17:08
 • 94530
فرجام خوش با طلسم‌شکنی!

پدیده 0 - 2 گسترش فولاد؛ آبی و زردپوشان از گربه سیاه زهرچشم گرفتند/ شاهکار شاگردان کریمی در مشهد

گسترش فولاد در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال دست به کار بزرگی زد و موفق شد میزبانش پدیده مشهد را با 2 گل شکست دهد.

به گزارش آناج، در ادامه دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال تیم‌های پدیده مشهد و گسترش فولاد از ساعت 14:30 امروز چهارشنبه در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد مقابل هم به میدان رفتند که این بازی با برتری 2 بر صفر آبی و زرد پوشان تبریز به پایان رسید تا کریمی جدال با شاگرد خود را با برتری پشت سر بگذارد.

گل‌های گسترش فولاد در این دیدار توسط خالقی‌فر در دقیقه 30 و پیمان بابایی در دقیقه 89 به ثمر رسید تا شاگردان فیروز کریمی با اندیشه‌های این مربی کهنه کار به پیروزی دست یابند و موقعیت خود را در جدول رده‌بندی ارتقا بدهند.

ضمن اینکه دروازه‌بان برزیلی گسترش فولاد در این بازی یک ضربه پنالتی بازیکنان حریف را مهار کرد تا در کنار پیمان بابایی مهاجم بومی این تیم، نقش پررنگی را در برتری شیرین نماینده تبریز ایفا کرده باشد.

این نتیجه درحالی بدست آمد که گسترش فولاد در رقابت‌های لیگ برتر هرگز موفق به پیروزی در خانه پدیده نشده بود تا ضمن شکسته شده این طلسم، روند فوق‌العاده تیم کریمی ادامه داشته باشد.

یاران کریمی از 5 بازی اخیر خود صاحب 4 برد شده‌اند که این درخشش فوق‌العاده موجب شده است تا آغاز کابوس‌وار گسترش فولاد در این فصل به باد فراموشی سپرده شود.

آبی و زرد پوشان تبریز با پیروزی در دیدار امروز 20 امتیازی شده و با ایستادن در رده هشتم جدول، نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال را با فرجامی خوش خاتمه دادند. تیم پدیده مشهد نیز با 25 امتیاز در رده پنجم جای گرفت.

مشروح گزارش این بازی را در ادامه می‌خوانید:

هفته پانزدهم لیگ برتر؛ ساعت 14:30 ؛ تاریخ: 96/09/15
استادیوم: امام رضا مشهد/ تماشاگر:
داور: کوپال ناظمی؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، حسین‌علی عابدی و کیوان علی‌محمدی/ ناظر: عبود سنگاشگن.

اخطار: محمدرضا خلعتبری (40) از پدیده

پدیده مشهد: سعید جلالی راد، محمدرضا خانزاده، علی نعمتی، رضا ناصحی، اکبر صادقی، اکبر ایمانی، معین عباسیان (60 میلاد کمندانی)، محمد آقاجانپور (69 محمد مهدی مهدی خانی)، امین قاسمی نژاد (54- حسین مهربان)، محمد رضا خلعتبری، محمد قاضی
سرمربی: محمدرضا مهاجری
 


گسترش فولاد تبریز: فرناندو دخسوس، سید احمد موسوی، ادسون هنریکه، مسیح زاهدی، یوسف سیدی، احمدرضا زنده‌روح، آندرانیک تیموریان، اسماعیل فرهادی (73- نیما مختاری)، سامان نریمان‌جهان (63- سید محسن حسینی)، رضا خالقی‌فر (78- امید جهانبخش) و پیمان بابایی.
سرمربی: فیروز کریمی
 


شرح گل‌ها:

پدیده 1-0 گسترش فولاد: در دقیقه 30 ارسال اوت سریع توسط احمد موسوی مدافع راست تیم گسترش فولاد، پیمان بابایی را در موقعیت خوبی برای ارسال پاس از سمت راست خط دفاعی پدیده قرار داد و این بازیکن هم با ارسالی دقیق موفق شد خالقی فر را در دهانه دروازه صاحب توپ کند؛ خالقی فر نیز با یک بغل پای مطمئن نتیجه را به سود تیمش تغییر داد.

پدیده 2-0 ( گسترش فولاد: در دقیقه 89 نفوذ سرعتی امید جهانبخش بازیکن تعویضی فیروز کریمی او را در موقعیت تک به تک قرار داد و پس از توی سر توپی که زد ضربه اش به سمت دروازه با واکنش جلالی برگشت داده شد، اما در برگشت تعلل دو مدافع تیم پدیده باعث شد تا بار دیگر امید جهانبخش نزدیکی های نقطه کرنر توپ را پس بگیرد و با یک پاس رو به عقب بابایی را در موقعیت گلزنی در داخل محوطه جریمه قرار دهد و این بازیکن که پاس گل اول را ارسال کرده به زیبایی و قدرت زیاد گل دوم را به زاویه مخالف زد تا گسترش فولاد در آستانه کسب یک پیروزی ارزشمند و هوشمندانه قرار داشته باشد.

دقایق حساس:
دقیقه 4: ارسال بازیکنان گسترش فولاد به صورت اتفاقی به سمت دروازه تیم پدیده رفت که جلالی با هوشیاری توپ را که در حال عبور از بالای سر او بود، در اختیار گرفت.
دقیقه 10: شوت سنگین اکبر صادقی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به دیرک افقی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 12: شوت محسن بابایی با فاصله کمی از کنار دیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 15: ضربه سر محمد خانزاده روی کرنر ارسالی به شکل خطرناکی راهی اوت شد تا دومین موقعیت جدی پدیده از دست برود.
دقیقه 20: شوت اکبر ایمانی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی و با فاصله یک متری از کنار دیرک عمودی راهی اوت شد.
دقیقه 28: ارسال بازیکنان پدیده از سمت چپ با ضربه سر محمد قاضی همراه شد ولی ده خسوس با جایگیری مناسب بدون اینکه به زحمت بیافتد، توپ را به آغوش کشید.
دقیقه 40: شوت سرکش محمد قاضی چسبیده به محوطه جریمه پس از برخورد به دیرک افقی دروازه به اوت رفت تا برای بار دوم شاگردان محمدرضا مهاجری توپ را به دیرک زده باشند.
دقیقه 43: باز هم ضربه محمد قاضی از پشت محوطه جریمه زده شد ولی توپ با اختلاف کم و پس از برخورد به تور بالایی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 45: اشتباه آندرانیک تیموریان در خط هافبک یک موقعیت خوب را در اختیار قاضی و خلعتبری قرار داد ولی ضربه خلعتبری پس از برخورد به مدافع گسترش فولاد که تکل زده بود، برگشت داده شد.
دقیقه 45+2: ضربه معین عباسیان از روی یک ضربه ایستگاهی به آرامی در اختیار ده خسوس قررا گرفت.
دقیقه 47: شوت نریمان جهان از پشت محوطه جریمه محکم اما با فاصله چند متری از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 52: شوت امین قاسمی نژاد از پشت محوطه جریمه خیلی راحت در دستان ده خسوس قرار گرفت.
دقیقه 54: شوت رضا ناصحی از داخل محوطه جریمه با فاصله کمی از روی زمین به زاویه مخالف زده شد.
دقیقه 57: محمد قاضی روی شوتی که به سمت دروازه داشت و برخورد توپ به دستان ادسون هنریکه یک پنالتی برای تیمش گرفت ولی شوت پرقدرت این بازیکن که به وسط دروازه زده شده بود، پس از برخورد به دیرک افقی دروازه راهی به زمین برگشت و در ریباند هم بازیکنان پدیده نتوانستند دروازه خالی را باز کنند تا همچنان با یک گل از میهمان خود عقب باشند.
دقیقه 62: حرکت تکنیکی آندرانیک و پاس زیبای او به بابایی این بازیکن را در موقعیت تک به تک با جلالی قرار داد ولی ضربه این بازیکن را گلر پدیده برگشت داد و در برگشت مدافعین پدیده بودند که در دهانه دروازه مانع گلزنی نریمان جهان شدند تا آه از نهاد این بازیکن بلند شود.
دقیقه 72: شوت سنگین اکبر صادقی با واکنش خوب ده خسوس راهی اوت شد. بلافاصله پدیده ایها روی یک شوت دیگر دروازه ده خسوس را به شکلی جدی تهدید کردند که اینبار توپ در چارچوب دروازه نبود.
دقیقه 76: ارسال خلعتبری با ضربه سر مهدی خانی همراه شد که ده خسوس به خوبی روی توپ واکنش داشت و دروازه را حفظ کرد؛ در برگشت هم مهدی خانی فرصت گلزنی داشت و نتوانست دروازه را باز کند.
دقیقه 80: بازیکنان پدیده با یک پاس عمقی خانزاده را در موقعیت تک به تک با خسوس قرار دادند ولی خروج به موقع گلر برزیلی گشترش فولاد مانع ثبت اولین گل پدیده شد.
دقیقه 80: با هم یک شوت دیگر از اکبر ایمانی اینببار بی دقت و با فاصله راهی اوت شد.
دقیقه 86: پاس کات بک میلاد کمندانی با هوشیاری مدافعین گسترش فولاد تبریز برگشت داده شد.
دقیقه 3+90: نیما مختاری موقعیت بسیار خوبی داشت تا گل سوم تیمش را به ثمر برساند که ضرب اول این بازیکن با واکنش گردان برگشت داده شد و درحالی که توپ برگشتی نیز مقابل او قرار گرفته بود اما بازهم نتوانست دروازه‌ را باز کند و شوت سرکش این بازیکن از بالای دروازه با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت. 

بهترین بازیکن:
پیمان بابایی مهاجم تیم گسترش فولاد تبریز در این دیدار نمایش بسیار خوبی داشت؛ این بازیکن پاس گل اول شاگردان کریمی را ارسال کرد و گل دوم را هم به زیبایی هرچه تمام تر به ثمر رساند تا مرد اول تبریزی ها در میانه زمین باشد. البته نمی توان از نمایش خوب ده خسوس در چارچوب دروازه که مانند روزهای اوجش بود به سادگی گذشت و همینطور به تعویض طلایی امید جهانبخش اشاره نکرد که پس از ورود به زمین همه چیز را تغییر داد و زمینه ساز گل دوم گسترش فولاد شد.

در حاشیه:
* علیرغم اینکه بازی در یک روز تعطیل برگزار می شود، استقبال خیلی خوبی از این بازی که در ورزشگاه امام رضا برگزار می شود، به عمل نیامده است.
* مهاجری پیش از سوت آغاز بازی به سمت فیروز کریمی رفت. او ضمن خوش آمدگویی قصد داشت دست استاد سابق خود را ببوسد که البته کریمی این اجازه را به او نداد.
* مجتبی سرآسیایی پس از مراسم اولیه به علت محرومیت و با درخواست مرادی به سکوهای ورزشگاه هدایت شد.
* استقبال هواداران با توجه به برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا چندان خوب نبود ؛ اگرچه قطعا برگزاری  درثامن از تعداد این هوادار می کاست.
* فیروز کریمی سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز پیش از تمام شدن بازی در نیمه اول در حرکتی عجیب زمین مسابقه را ترک کرد و به رختکن رفت تا زمان کافی برای توصیه به شاگردان را داشته باشد.
* مدافعین تیم گسترش فولاد اجازه ایچاد موقعیت به بازیکنان پدیده را نمی دهند و استفاده از شوت های راه دور تا دقیقه 55 برای شاگردان مهاجری راه گشا نبوده است.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •