مدرسه میثاق
موسسه کوثر
قاصدک
دستاورد آموزش های جنسی به نوجوانان، راهی که غربی‌ها رفتند و به جایی نرسیدند
 • 1396/09/13 11:04
 • 94427
برنامه جهانی حیازُدایی، به بهانه‌ی مبارزه با ایدز؛

دستاورد آموزش های جنسی به نوجوانان، راهی که غربی‌ها رفتند و به جایی نرسیدند

در حالی که تنها 19 درصد از ایدز از طریق رابطه جنسی منتقل می‌گردد،آموزش همگانی ویژه نوجوانان به بهانه پیشگیری از ایدز با سرعت فزاینده در سراسر کشور در حال انجام است.

گروه اجتماعی آناج: فکر کنید برای  نوجوان دختر و پسر کلاس آموزشی روش صحیح بازی کردن منچ و مارپله بگذارید، بعد از اینکه  بازی را توضیح دادید و کنجکاوی نوجوان را تحریک کردید، به او بگویید:« شما اصلا نباید منچ و مارپله بازی کنید. ولی اگر موقعی خدای نکرده خواستید بازی کنید با این وسیله بازی کنید تا خطری تهدیدتان نکند!!» شک نکنید که آن نوجوان به محض خروج از کلاس همه فکر و ذکرش این است که کی و کجا فرصت پیدا کند یکبار هم که شده این بازی را تجربه کند..

آموزش و ترغیب رفتار جنسی ایمن در نوجوانان!

در تابستان ۹۶ توقف اجرای سند ۲۰۳۰ توسط دکتر جهانگیری اعلام شد. اما آیا اجرای آن متوقف شده است؟ بر اساس هدف ۳-۳ در سند ۲۰۳۰، «مبارزه با بیماری ایدز» به عنوان اولین اولویت در مبارزه با بیماری ها از کشورهای عضو خواسته شده است.  در برنامه استراتژیک کنترل ایدز بر آموزش و ترغیب برای  رفتار جنسی ایمن در نوجوانان تاکید شده است.

ایران، کشور داوطلب منطقه جهت آموزش ایدز به کودک و نوجوانان

در همین راستا در شهریور ۹۶، رئیس اداره ی ایدز وزارت بهداشت اعلام کرد که در این برنامه «آموزش و پرورش» جزو شرکای اصلی برنامه است؛ و یکی از گروه های هدف دریافت آموزش‌های پیشگیری از ایدز  دانش آموزان هستند.

بر همین اساس، ایران به عنوان اولین کشور در منطقه افتخار دارد در قالب  طرح ابتکاری All in، مراکز رسمی آموزش رایگان ایدز به  کودکان و نوجوانان ده سال به بالا را در شهرهای مختلف راه اندازی کند که بر اساس گزارش وزارت بهداشت این طرح طی ۱ و نیم سال اخیر توانسته به هزاران کودک و نوجوان در استان های مختلف کشور آموزشهای دقیقی را ارائه دهد.

بیان حقیقت از زبان آمارهای رسمی وزارت بهداشت

در خبرنامه «آسیب پنهان» که توسط وزارت بهداشت منتشر شده است، یکی از مطالب مطرح شده در کارگاه آموزشی پیشگیری از اچ آی وی آموزش رفتار جنسی ایمن (رابطه جنسی با وسایل یا ابزار پیشگیری) عنوان گشته است. سوال اینجاست که چرا در حالی که فقط ۱۹٪ از هفتاد هزار مبتلا به ایدز در ایران تا پایان سال ۹۵ از طریق ارتباط جنسی آلوده شده اند (که به اذعان مسئولین، عمدتاً در چهارچوب خانواده و از فرد معتاد تزریقی به همسرش بوده است) این حجم انبوه از قبح شکنی به وسیله ی آموزش موضوعات جنسی به کودکان و نوجوانان انجام می شود؟ آیا چنین آموزشهایی جز تحریک فکر و بیدار کردن غرایز جنسی نوجوانی که امکان ازدواج ندارد و در نتیجه، ترویج سرسام آور این بیماری در نسل جدید نتیجه ی دیگری نیز خواهد داشت؟

دستاورد آموزش های جنسی به نوجوانان، راهی که غربی‌ها رفتند و به جایی نرسیدند

گاردنر در کتاب جنگ علیه خانواده  می نویسد: «آموزش جنسی، به واقع باید نوعی از آموزش ارزش‌ها  تلقی شود؛ زیرا مطمئنا قوی ترین سلاح قابل تصویر برای حمله به ازدواج، خانواده و جامعه است. هنگامی که از آموزش جنسی سخن به میان می آوریم باید علل رسمی در توجیه عرضه چنین مطالبی به کودکان ارائه شود ( مثلا اینکه می خواهیم آگاهی آنان را افزایش دهیم، میزان بارداری نوجوانان را کاهش دهیم یا با ایدز مبارزه کنیم)».

دکتر آنشل می گوید: «دوره های آموزش جنسی نوعاً عاملی برای بروز مشکلات شخصیتی و حتی انحراف های بعدی در زندگی می شود.» دکتر جان میک از موسسه روانپزشکی واشنگتن می گوید که آموزش جنسی در مدارس ابتدایی غیرموجه و مخرب است.

از سوی دیگر بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که اطلاعات پیشگیری از بارداری در سطح گسترده به افزایش فعالیت های جنسی می انجامدبنابر آنچه گفته شد آموزش جنسی به اصطلاح ایمن (رابطه با وسایل پیشگیری)  به جای پیشگیری از ایدز، باعث شیوع روابط جنسی بی بند و بار درمیان آموزش دیدگان می شود...

اگر آنها پشیمان شدند، چرا ما را به وسیله دستورالعمل های بین المللی به همان مسیر می خوانند؟

اندیشمندان غربی به این نتیجه رسیدند که غرب برای حفظ خود و با سلسله بحران هایی که پس از انقلاب جنسی رخ داده بود، دو راه بیشتر ندارد: نخست بازگشت به سبک زندگی خانواده محور (که محال به نظر می رسید) و گزینه ی دیگر ترفندی بود به نام انتقال بحران. به بیان ساده اش غرب اینگونه استدلال نمود که "ما خانواده و جمعیت را به عنوان دو مولفه‌ی اساسی قدرت از دست دادیم. راهی هم برای بازگشت به زندگی خانواده محور نداریم. پس چه کار کنیم؟! خب، بهتر است این دو مولفه ی قدرت را در حوزه های سیاسی رقیب از بین ببریم!» و چه رقیبی مهم تر از کشورهای با جمعیت جوان و مسلمان؟؟...

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •