مدرسه میثاق
سردار سلیمانی نماد عزت و اقتدار جبهه مقاومت در نبردهای خاورمیانه/ ذخیره‌‌ی واقعی انقلاب کیست؟
 • 1396/09/13 08:52
 • 94418
انتقال برند مقاومت از لبنان به ایران؛

سردار سلیمانی نماد عزت و اقتدار جبهه مقاومت در نبردهای خاورمیانه/ ذخیره‌‌ی واقعی انقلاب کیست؟

انتشار خبر کم محلی سردار به نامه‌‌ی رئیس سیا آن هم در روزگاری که بازار مذاکره و بده بستان و دل خوشی به دشمن سکّه است، نشان داد که این سرباز انقلابی درزمره ی مالک های تاریخ جای گرفته است.

گروه بین الملل آناج: وقتی فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا در نشست استماع کنگره آمریکا به زعم خودش طرح ترور سردار سلیمانی را رونمایی می‌‌کرد، مطمئنا فکر نمی‌‌کرد همین موضوع باعث خواهد شد تا پرده‌‌ی غربت سال‌‌ها جهاد و ایثار از چهره‌‌ی سردار و دیگر همرزمانش بیافتد.

جک کین در آن جلسه گفته بود: "چرا آن‌ها را به قتل نرسانیم؟ آن‌ها قریب به هزار آمریکایی را کشته‌اند، چرا ما عامدانه آن‌ها را ترور نکنیم؟" رویل مارک گریچ از کارشناسان مؤسسه دفاع از دموکراسی نیز گفته بود:" قاسم سلیمانی خیلی زیاد سفر می‌کند، بروید او را دستگیر کنید یا به قتل برسانید!"

این اقدام آن‌‌ها مصداق بارز ضرب المثل ما ایرانی‌‌ها بود."عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد".بعد از این سناریوی بزدلانه بود که دیگر همه بدون واهمه نام سردار را بر نامه‌‌ها و سایت‌‌ها و روزنامه‌‌ها نوشتند و از مجاهدت‌‌های قاسم سلیمانی و دیگر همقطارانش در طول سال‌‌ها صحبت کردند.

اما طی سال‌‌های گذشته بار دیگر اثبات شد که دشمنی دشمنان جمهوری اسلامی، حرف یک روز و دو روز نیست. آنها می‌‌خواهند که ما نباشیم، روزی با القاعده آمدند و تلاش کردند و دیروز هم با داعش آمده بودند تا بمانند که البته به لطف مدد الهی و مجاهدت‌‌های سردار سلیمانی، این بار هم روسیاه شدند و طومارشان برچیده شد. مطمئنا باز هم در فکر دسیسه‌‌ای دیگر خواهند بود و کار دیگری خواهند کرد.

این نوشتار به زعم نگارنده‌‌ی آن، نمی‌‌خواهد تا تاریخچه‌‌ی دشمنی‌‌ها با جمهوری اسلامی و یا پرچم سرنگون داعش را تورّق نماید، بلکه بر آن است که از نقش سرداری بگوید که علاوه بر آن که خود را سرباز فدایی انقلاب و اسلام می داند و بارها هم به آن اذعان داشته است بلکه در عرصه‌‌ی عمل هم ادعای خود را ثابت کرده است.

بدون شک سردار سلیمانی امروز در جهان و به ویژه در خاورمیانه به عنوان نماد عینی یک سربازجان بر کف و ولایی و عمل انقلابی و برند محور مقاومت شناخته می شود.

روز گذشته خبر کم محلی سردار در زمان آزادسازی بوکمال به نامه ی مایک پمپئو رئیس سیا و لئون پانه تا رئیس پیشین سازمان اطاعات مرکزی آمریکا منتشر شد.طبق گفته ها در زمان حضور سردار دل ها در بوکمال،پمپئو نامه ای توسط یکی از رابطانش در منطقه به سردار می فرستد که البته با برخورد انقلابی ایشان مواجه می شود که می گوید: "نه نامه را تحویل می گیرد و نه می خواند و نه صحبتی با این دست افراد دارد"

رئیس سازمان جاسوسی آمریکا در این نامه بطور ناخواسته هم بر نفوذ سردار تاکید کرده و هم اظهار عجز در برابر مجاهدت‌‌های وی کرده است. پمپئو گفته است در نامه‌‌ای به سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، از او خواسته که نیروهای آمریکایی در عراق مورد حمله قرار نگیرند که در این صورت وی را مسئول حمله قلمداد خواهد کرد.

سردار سلیمانی امروز دربین ملت‌‌های آزادیخواه بیش از بسیاری از روسای جمهور و وزرا و دیگران شناخته شده و مورد احترام است. امروز باید بدانیم علاوه بر آن که شخص سردار یک ذخیره برای انقلاب می‌‌باشند، برند سلیمانی و مقاومت هم بر داشته های انقلابی جمهوری اسلامی افزوده شده است.

سردار با این برخورد نشان داده است که منطق همکاری در ازای تامین منافع را نمی پذیرد و به این خود فریبی کشنده دست نمی زند. عمل انقلابی با دید جهادی و ایمانی همان نکته ی گمشده ی ما در بسیاری از امور بر زمین مانده ی امروز کشورمان است.

دیگر زمان آن رسیده است که در جمهوری اسلامی به جای آن که هر گام مثبتی را مصادره به مطلوب کنیم و سعی داشته باشیم از آن ها استفاده ابزاری و سیاسی کنیم ،همانند سردار دل ها همه را در پیروزی ها نظیر پیروزی بر داعش، شریک کنیم و سنگ اندازی دشمنان غافل را هم به فراموشی بسپاریم.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •