قاصدک
موسسه کوثر
مدرسه میثاق
حجت الاسلام ابراهیم بیلی: دشمن نه از نماز و روزه بلکه از مکتب شهدای ما می‌‌ترسد/ رهبران ایران مقاومتی متشکل از شیعه و سنی ایجاد کرده‌‌اند که بی‌‌نظیر و زمینه ظهور است
 • 1396/09/11 13:31
 • 94361
گزارش آناج از مراسم گرامیداشت شهدای نارداران در حسنیه ثارالله زنجان؛

حجت الاسلام ابراهیم بیلی: دشمن نه از نماز و روزه بلکه از مکتب شهدای ما می‌‌ترسد/ رهبران ایران مقاومتی متشکل از شیعه و سنی ایجاد کرده‌‌اند که بی‌‌نظیر و زمینه ظهور است

شیخ توحید ابراهیم بیلی گفت: در زمان شوروی می خواستند دین را از مسلمانان قفقاز و آسیای مرکزی بگیرند و با توجه به فشارهای موجود در آن زمان از احکام دین تنها چیزی که باقی مانده بود نام پیامبر اسلام(ص) و فرزندش حضرت اباعبدالله (ع) بود.

گروه بین الملل آناج: مراسم گرامیداشت شهدای نارداران در دومین سالگرد حادثه نارداران، که منجر به شهادت 4 تن از اسلام گرایان جمهوری آذربایجان و بازداشت بیش از 80 نفر از شیعیان منطقه نارداران در سال 2015 و در آستانه اربعین حسینی شده بود، پنجشنبه شب در حسینیه ثارالله زنجان با سخنرانی ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت بیجار حجت الاسلام توحید ابراهیم بیلی، اهل جمهوری آذربایجان آغاز شد.

در این سخنرانی ماموستا محمدی با اشاره به حادثه خونین نارداران در سال ۱۳۹۴ در جمهوری آذربایجان اظهار داشت: شهدای نارداران در آستانه روز اربعین حسینی توسط ایادی استکبار شهید شده اند.این حادثه نشان داد که اسلام و مسلمانان همیشه اهل جهاد هستند.پیام امام حسین(ع) نیز استکبار ستیزی بوده است.

 وی در ادامه سخنان خود افزود: نسل کشی مسلمانان قره باغ در جریان جنگ 4 ساله نیز توسط ایادی استکبار صورت گرفت؛ جای تاسف دارد که برخی از سران کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی در ارتباط می باشند در حالی که جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس، سیاست خارجی خود را در مخالفت با صهیونیسم و اسرائیل قرار داده است.

ماموستا محمدی در پایان ابراز داشت: با توجه به اینکه در آستانه هفته وحدت قرار گرفته ایم باید خاطرنشان کرد که در بدنه اهل سنت و اهل تشیع هستند گروه هایی که از بدنه اصلی اسلام خارج شده و در صف دشمنان قرار گرفته‌‌اند.

وی یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز با اشاره به شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی به درستی به این موضوع پرداخته اند. لذا اگر مسلمانان فارغ از شیعه و سنی اختلافات را کنار گذاشته و متحد شوند می توانند به بسیاری از منابع موجود در جهان سیطره پیدا کنند، در این زمینه امروز اهل بیت و سنت پیامبر(ص) می تواند وحدت بین مسلمانان را برقرار کند.

در بخش بعدی مراسم، حجت‌الاسلام توحید ابراهیم بیلی از طلاب حوزه علمیه قم و اهل جمهوری آذربایجان، به عنوان سخنران اصلی مراسم با اشاره به اینکه مسلمانان در طول تاریخ مورد هجمه دشمنان قرار گرفته‌اند، ابراز داشت: این مسلمانان دین را نه فقط در نماز و روزه بلکه دین را قانون اساسی بشریت دانسته و برای انتقال به نسل‌های بعدی تلاش می‌کردند.

وی توضیح داد: در طول تاریخ بودند پیامبرانی که آمدند تا دین را برای انسان‌‌ها کامل کنند، بعد از پیامبران امامان معصوم(ع) و بعد از آن ها نیز علمای دین با دادن خون خود این دین را حفظ کردند؛ نماد فداکاری برای این دین حضرت اباعبدالله الحسین است.

این روحانی آذربایجانی تبار با بیان اینکه دشمن از دین بدون مقاومت ترسی ندارد، عنوان کرد: دشمن نه از نماز و روزه ما بلکه از مکتب شهدای ما می‌‌ترسد، ما امروز مراسم شهدای نارداران را برگزار می کنیم؛ چرا نارداران مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت؟ نارداران مثل بقیه شهرها نماز و روزه داشت اما نارداران از قفقاز تا آسیای مرکزی نماد دشمنی با اسرائیل بود، نماد مقاومت بود، حتی در زمان شوروی سابق نیز که یک محاصره تمام عیار بود نارداران چنین بوده است.

حجت الاسلام ابراهیم بیلی در ادامه سخنان خود بیان داشت: در زمان شوروی می خواستند دین را از مسلمانان قفقاز و آسیای مرکزی بگیرند. تنها عاملی که موجب حفظ دین شد محبت حضرت اباعبدالله(ع) بود.

وی افزود: با توجه به فشارهای موجود در آن زمان از احکام دین چیزی باقی نمانده بود تنها چیزی که باقی مانده بود نام پیامبر اسلام(ص) و فرزندش حضرت اباعبدالله (ع) بود؛ پدران ما نقل می‌‌کردند که هرگاه فشارهای دولت شوروی برای جلوگیری از مراسم حسینی زیاد بود مردم با مراسم ختم صوری برای عزیزان خود عزاداری اباعبدالله را زنده نگه می داشتند.

کارشناس مسائل ققفقاز یادآور شد: بعد از فروپاشی شوروی مردم تا آمدند هویت دینی از دست رفته خود را بازیابند، جمهوری آذربایجان را درگیر جنگ قره باغ کرده و 20 درصد از خاک کشورمان را به اشغال درآوردند.

وی اضافه کرد: بعد از آتش بس شکننده صورت گرفته اسرائیل چنگال خود را چنان بر خاک جمهوری آذربایجان انداخته است که 30 درصد نفت حیفا از جمهوری آذربایجان تامین می شود؛ در کشوری که 80 درصد شیعه و 18 درصد سنی هیچ اختلافی نداشتند اقدام به تقویت وهابیت کردند، با ترویج فساد و بزه جوانان ما را آلوده کرده و به جنگ امام حسین رفتند.

شیخ توحید با اشاره به جایگاه نارداران به عنوان چشمه مقاومت تاکید کرد: نارداران نه تنها با یزید 1400 سال قبل بلکه با یزید امروز مخالف بود.هر سال صهیونیست ها رشد نطفه های اسلام گرایی را رصد و تحلیل می کند؛ ابتدا آمدند و صدای اذان را از بلندگوها پخش نکردند، بعدا دست به تخریب مساجد زدند، در مرحله بعدی به سراغ موضوع حجاب رفتند.

وی اظهار داشت: این موضوعات موجب اعتراضات شدید مردمی شد اما مهمترین اتفاق در این سلسله جریانات رژه هم جنس گرایان در اثنای مسابقه "یوروویژن" بود که با این عمل می خواستند تیشه به ریشه اسلام بزنند؛ اسرائیل میلیاردها دلار برای این موضوع خرج کرد ولی به حول قوه الهی با مقاومت مردمی موفق نشد، این اقدامات باعث شد تا شکاف بین دولت و مردم ایجاد شود. 

سخنران مراسم شهدای نارداران در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با الهام علی اف، یادآور شد: حضرت آقا فرمودند از مردم خود حمایت کنید و قدر این عزاداری را بدانید ما هم برای شما دعا می کنیم. دعا می کنیم یعنی حمایت می کنیم.

وی اذعان داشت: کل دنیا می گفت بشار اسد باید برود ولی محور مقاومت در مقابل آن ها ایستاد. در جمهوری آذربایجان هم همه گفتند نارداران سرکوب شد اما تعداد زوار اربعین جمهوری آذربایجان گویای مطلب دیگری است و این به برکت خون شهدای آذربایجان است. 

حجت الاسلام ابراهیم بیلی بیان کرد: ما امروز نابودی داعش را جشن می گیریم، داعشی که 30 کشور از آن حمایت می کرد؛ مقاومت موجود در جهان اسلام امروز بی نظیر است.وقتی آیت الله سیستانی فتوا می دهد همه صف می کشند برای عضویت در حشدالشعبی و این ها نشانگر بصیرت امام خمینی(ره) است که از اسیران و فراری های نظامیان عراقی گلچین کرده و سازمان بدر را سازماندهی کردند.

وی در پایان گفت:  حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای مقاومتی متشکل از شیعه و سنی ایجاد کرده‌‌اند که به هیچ جایی وابسته نیست و همه کشورهای اسلامی به این مقاومت نیاز دارند، این مقاومت بی نظیر است و زمینه ظهور.

پایان مراسم با مداحی پرشور حاج مهدی رسولی و مهمانان دعوت شده از اردبیل همراه بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •