تبریز میزبان «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاطت بافت تاریخی اوراسیا» در سال 2018
 • 1396/08/23 11:45
 • 93667
در دیدار معاون شهردار تبریز با نمایندگان جایکا مطرح شد؛

تبریز میزبان «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاطت بافت تاریخی اوراسیا» در سال 2018

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز به حضور شهرداری تبریز در اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری و حفاظت بافت تاریخی در اوراسیا در سامارا ی روسیه اشاره کرد و از میزبانی تبریز برای «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاطت بافت تاریخی اوراسیا» در سال 2018 میلادی خبر داد.

به گزارش آناج، محمدحسین اسحقی در دیدار با نمایندگان آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا)، با اشاره به تجربیات موفق کشور ژاپن در حوزه صنعت گردشگری و توسعه اظهار داشت: استفاده از این تجارب می تواند مسیر ما را در رسیدن به هدف توسعه گردشگری پایدار و قرار گرفتن شهر تبریز به عنوان مقصد گردشگری هموار تر سازد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، بر نقش اساسی این شهر در تحولات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه آسیا و خاورمیانه تاکید کرد و گفت: شهر تبریز گذرگاه و مرکز اصلی تبادلات تجاری چین و اروپا در مسیر جاده ابریشم بوده است.

وی اظهار داشت: شهر  تبریز، مهم ‌ترین‌ ایستگاه و محل تلاقی فرهنگ‌ها به حساب می‌آمد و در واقع مرکز تبادلات فرهنگ بوده و در مبادلات اجتماعی و اقتصادی نقش مهمی‌ داشته است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در ادامه افزود: در چند ماه آینده تبریز میزبان رویداد مهم عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 خواهد بود که این امر فرصتی بسیار مناسب برای معرفی شایسته تبریز به عنوان مقصد گردشگری خواهد بود که باید به خوبی از این فرصت بهره‌ برداری کرد.

 اسحقی افزود: در مسیر نیل به این هدف شهرداری تبریز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان و مشارکت تمام دستگاه ‌ها، به ویژه بخش خصوصی برنامه های ویژه ای برای این میزبانی در نظر گرفته است که در تلاشیم به نحو شایسته این برنامه های در سال 2018 اجرایی کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به تجربیات موفق کشور ژاپن در حوزه صنعت گردشگری و توسعه آن بیان کرد: استفاده از این تجارب می تواند مسیر ما را در رسیدن به هدف توسعه گردشگری پایدار و قرار گرفتن شهر تبریز به عنوان مقصد گردشگری هموارتر سازد.

اسحقی افزود: کشور ژاپن نیز در مسیر رشد و توسعه و حرکت به سوی مدرنتیه شدن، با پایبندی به سنت، آداب و فرهنگ در کنار مدرنتیه شدن توانسته موفق عمل کند و در جایگاه جهانی قرار بگیرد.

وی حضور گردشگر در تبریز و استان آذربایجان شرقی به خاطر بازدید از جاذبه های منحصر به فرد طبیعی، فرهنگی، هویت تاریخی و معماری بومی منطقه، آداب و  سنت های موجود در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: گردشگر برای بازدید از بناها و سازهای مدرن به این شهر و استان سفر نمیکند و بناهای تاریخی و فرهنگی از جذابیت ویژه ای برای گردشگر برخوردار است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در ادامه به حضور شهرداری تبریز در اجلاس بین المللی رشد و توسعه شهری و حفاظت بافت تاریخی در اوراسیا در سامارا ی روسیه اشاره کرد و از میزبانی تبریز برای «دهمین اجلاس بین المللی رشد توسعه شهری و حفاطت بافت تاریخی اوراسیا» در سال 2018 میلادی خبر داد.

اسحقی این نشست مشکل اساسی پیش رو در استان، به نابودی دریاچه ارومیه به عنوان دومین دریاچه شور جهان اشاره کرد و گفت: این دریاچه به جایی اینکه یک ظرفیت و فرصت گردشگری برای این استان باشد متاسفانه در حال نابودی است که تجربیات کشور ژاپن در حوزه های زیست محیطی نیز می تواند ما را در احیای این ظرفیت مهم یاری رساند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • مرندی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۷
  داراخبر،چهارمین جشنواره زعفران شهرستان مرند(بناب مرند) همراه با نمایشگاه توانمندیهای بخش کشاورزی در شهر بناب مرند با حضور گسترده وبی نظیر بخش دولتی وبخش خصوصی برگزار شد .

  به گزارش داراخبر ،چهارمین جشنواره زعفران شهرستان مرند با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پورمحمدی نماینده استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه شهرستان مراغه وامام جمعه شهرستان مرند، مهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمع کثیری از مسئولین و روسای محترم ادارات استانی و شهرستانی درسالن ورزشی شهر بناب مرند برگزار شد .
  در ابتدای جشنواره معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند طی سخنانی ضمن تسلیت حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه اظهار داشت: یکی از ظرفیت های بسیار قوی شهرستان وجود زعفران در این شهرستان است و باید به بحث صنایع تبدیلی اهمیت داده شود .
  وی در ادامه افزود: بخش زیادی از زعفران بناب مرند به صورت خام به فروش می رسد که نشان از اهمیت صنایع تبدیلی آن دارد .
  مهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی سخنران دیگراین مراسم بود، گفت: استفاده بی رویه و ناصحیح از منابع طبیعی در وضعیت کنونی به تولید ملی ضربه وارد می آورد و یکی از اقدامات مناسب و موثر برای توسعه اقتصادی و اجتماعی استفاده بهینه از منابع خدادادی است و موجب رونق تولید می شود و برگزاری چنین جشنواره ای در شهرستان مرند بخصو بناب مرند فرصتی خوب برای این ارتقاء آگاهی های کشاورزی و استفاده از منابع به خصوص آب است.
  در آخر این مراسم رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند ضمن تقدیر وتشکر از مسئولین استانی وشهرستانی ،محققان ،اساتید ،تولید کننده گان کارشناسان وکلیه بهره برداران به مزیتهای ویژه کشت زعفران در اقتصاد ودرآمد کشاورزان والگوی مناسب در کشاورزی منطقه مخصوصا از لحاظ مصرف بهینه آب وتعداد ۳۲۰نفر بهره بردار وایجاد اشتغال به بیش از ۷۰۰نفر (به صورت فصلی)پرداخته وبا قرائت بیانیه اختتامیه چهارمین جشنواره زعفران شهرستان مرند ودر راستای سیاستهای رفع محرومیت واشتغال زایی دولت تدبیر وامید در مناطق روستایی وتوجه بیشتر مسئولین امر مطالب زیر را مسئولین استانی وشهرستانی خواستار شدند
  ۱-از آنجایییکه برابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ،زعفران مرند به عنوان مرغوبترین نوع زعفران کشور معرفی کرده اند خواستار ایجاد برند مخصوص زعفران بناب میباشیم
  ۲- با عنایت به تولید بیش از ۶۰۰ کیلو گرم زعفران وتوسعه روبه رشد کشت آن ضرورت سرمایه گذاری در امر تهیه پیاز وفرآوری وبسته بندی زعفران با تکنولوژی پیشرفته متناسب با ذائقه جهانی وبازاریابی وصادرات مورد درخواست کشاورزان می باشد
  ۳- شرکت کننده گان در جشنواره خواستار توجه بیشتر به امر تحقیقات وپژوهش در خصوص توسعه کمی وکیفی تولید زعفران وهمچنین استخراج سایر فرآوردهای زعفران می باشند
  ۴- حمایتهای مالی وتخصصی تسهیلات ویژه اعتباری در تامین سرمایه اولیه جهت کشت وتوسعه مکانیزاسیون مورد درخواست کشاورزان منطقه می باشد
  ۵-با توجه به وجود ریسک عوامل خسارت زا خواهان تحت پوشش قرار دادن بیمه زعفران هستند
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 1
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •