مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بانک انصار
قاصدک
شهردار در اولین حضور برنامه‌هایش را تشریح کرد/ تکذیب سونامی سرطان آذربایجان توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز
 • 1396/08/21 11:03
 • 93578
جزئیات هفدهمین جلسه شورای شهر تبریز؛

شهردار در اولین حضور برنامه‌هایش را تشریح کرد/ تکذیب سونامی سرطان آذربایجان توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز

هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با غیبت علی آجودان زاده در عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش آناج، در ابتدای این جلسه ایرج شهین باهر شهردار منتخب کلان شهر تبریز که اولین حضورش در صحن شورا به عنوان شهردار را تجربه می‌کرد، در خصوص برنامه و اهداف شهردار طی چهار سال آینده به اعضای شورای شهر برنامه‌هایش را ارائه کرد.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که برای ارائه پاره ای از توضیحات در جلسه امروز شورا حاضر شده بود درباره بحث چند هفته گذشته اعضای شورا در خصوص هبه شانزده میلیاردی به مرکز پیوند عضو تبریز اظهار نظر کرد.

صومی: درخواست ریالی هبه از شورای شهر و شهرداری نداشته ایم

محمد حسین صومی با بیان اینکه لفظ هبه اشتباهی بود که از متن نامه برداشته شده بود،عنوان کرد:در خصوص مرکز پیوند تبریز که برای کاهش مشکلات‌ سفر بیماران به شهرهایی مانند شیراز صورت گرفته است ما ریالی از اموال شهرداری و شورا هبه در خواست نکرده ایم.

وی ادامه داد: توافق شده بود در قبال بیست میلیارد اوراقی که به شهرداری می‌دهیم به ما زمین دهید تا پیمانکار ما شروع به کار کند و این برداشت که شورا می‌‍خواهد در این خصوص هبه کند به دلیل برداشت نادرست از نامه ما بوده است.

تقی پور:به وصعیت سونامی در آذربایجان رسیدگی کنید

عبدالله تقی پور با انتقاد از مطرح شدن بحث کمک به مرکز پیوند عضو تبریز تاکید کرد: جا داشت که وضعیت اسفناک بهداشتی تبریز،سونامی سرطان در تبریز و آذربایجان شرقی و نقش شهرداری در همراهی دانشگاه علوم پزشکی جهت کم کردن مشکلات بهداشتی در شورا مطرح شود و تامین بودجه برای این مرکز بحثی است که بعدا هم میتوان روی آن صحبت کرد.

دبیری: مرکز پیوند اعضای تبریز یکی از افتخارات استان و تبریز می‌شود

شهرام دبیری اما در موافقت با طرح کمک به مرکز پیوند و درخواست کمک شورا و شهرداری به این مرکز یاد آور شد: در زمینه مرکز پیوند، دانشگاه علوم پزشکی تمام اقدامات را انجام داده و خیرین و وزارت خانه هم کمک کرده است اما کمک های دیگری نیز لازم است تا با تکمیل این مرکز  افتخاری برای تبریز و استان ایجاد شود.

وی افزود: قرار نیست پول نقدی پرداخت کنیم بلکه در اقبال اوراق دانشگاه علوم پزشکی درخواست زمین دارد و باید به این مساله به چشم موضوعی جدی نگاه شود تا به بیماران استان کمک بزرگی انجام شود.

این عضو شورای شهر تبریز در خصوص سنجش عدالت سلامت تبریز نیز اذعان داشت: این طرح یکی از بزرگترین طرح های شهری است که شروع شده اما به صورت گسترده اجرایی نشده است.

بهشتی: متولی سلامت مردم شهرداری است یا دانشگاه علو پزشکی تبریز؟

محمد باقربهشتی در خصوص اجرای برخی پروژه های سلامت در سطح شهر توسط شهرداری و سازمان جهاد کشاورزی مطرح کرد: چرا شهرداری خانه های سلامت راه انداخته و سازمان جهاد کشاورزی نیز کارهای مشابهی انجام می‌دهد در حالی که متولی آن دانشگاه علوم پزشکی است.

وی ادامه داد: چرا محوطه دانشگاه علوم پزشکی تبدیل به ساختمان و پارکینگ شده و به سلامت روحی دانشجویان فکری نشده است؟ جای بحث چنین مرکزی در صحن شورا نیاز نیست و امیدواریم بار دیگری که دکتر صومی در اینجا حاضر می‌شود  واقعا در خصوص دانشگاه علوم پزشکی صحبت کنند.

صومی: سونامی سرطان دروغ محض است

در ادامه محمد حسین صومی در پاسخ به انتقادات صورت گرفته توسط برخی اعضای شورای شهر توضیح داد: متولی سلامت و متصدی سلامت متفاوت است یعنی وظیفه من این است که بگویم برای سلامت چه کار کنیم و یکی از مشکلات اصای این است در شهر ما متولی و متصدی را اشتباه می‌گیرند در کجای دنیا متولی سلامت به ساخت و ساز می پردازد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران با هماهنگی وزارت بهداشت خدمات سلامت را به حاشیه شهر برده و ما نیز برای اولین بار در حاشیه شهر 410هزار نفر را دارای پرونده سلامت کرده ایم و از اعضای شورا می‌خواهم در شهر بگردنند و این مسائل را ببینند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تکذیب شایعه سونامی سرطان در آذربایجان تاکید کرد: در خصوص سونامی سرطان به صراحت می‌گویم این مساله دروغ است و اگر سرطان افزایش پیدا کرده چون جمعیت در حال افزایش است اما میزان مبتلایان به سرطان ما از محدوده جهانی کمتر است.

وی در خصوص وضعیت آمبولانس های شهری و مراکز سلامت تبریز نیز عنوان کرد: امروز بر اساس شاخص های بین المللی تعداد آمبولانس های 115  ما کافی است و اگر به دلیل ترافیک آمبولانس ها در راه می‌مانند مقصر ما نیستیم، همچنین در تبریز 46 مرکز سلامت داشتیم که به کمک شهرداری 34 مرکز به آنها اضافه شده است.

جلسه شورای شهر تبریز امروز یک ساعت زودتر از وقت معمول به دلیل شرکت اعضای این شورا در مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم"وحید فرهنگی" به پایان رسید.


 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •