بانک انصار
موسسه کوثر
قاصدک
مدرسه میثاق
غرب آسیا با مبارزه نظامی پیروز شد/ شکست پروژه آمریکایی در منطقه
 • 1396/08/15 10:10
 • 93406
ضرورت اتحاد ایران، ترکیه، سوریه و عراق در منطقه؛

غرب آسیا با مبارزه نظامی پیروز شد/ شکست پروژه آمریکایی در منطقه

دوغو پرینجک رئیس حزب وطن ترکیه در مقاله‌‌ای تحت عنوان "غرب آسیا با مبارزه نظامی پیروز شد" عنوان کرده است: 4 کشور ایران، ترکیه، عراق و سوریه توانسته اند با اتحاد نظامی در برابر آمریکا و برنامه تشکیل اسرائیل دوم در منطقه پیروز شوند.

گروه بین الملل آناج: دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن در مقاله‌‌‌‌ای که در روزنامه آیدینلیک منتشر کرده است به تلاش‌‌‌های آمریکا و اسرائیل برای به وجود آوردن اسرائیل دوم تحت عنوان کردستان مستقل اشاره می‌‌کند. ترجمه مقاله را در ادامه می‌‌‌خوانید:

ایالات متحده آمریکا، تلاش کرده است تا اسرائیل دوم را تحت عنوان کردستان تاسیس کند. آمریکا و اسرائیل به این نتیجه رسیده‌‌اند که 4 کشور در غرب آسیا را تنها با سلاح می توانند تجزیه کنند. بهتر است قبل از هر چیزی نگاهی به اقدامات مسلحانه آمریکا از 1990 به بعد برای تاسیس اسرائیل دوم بیندازیم:

1991: ایالات متحده آمریکا، عراق را اشغال کرده و در شمال عراق محدوده کردستان را به وجود آورد. آمریکا و اسرائیل در این سال ها بود که پ.ک.ک را مسلح کردند.

2003: آمریکا برای دومین بار عراق را اشغال کرد. حکومت صدام حسین را سرنگون کرده واقلیم کردستان را توسعه بخشید.

2011: آمریکا برای ایجاد کریدور کردی در سوریه، جنگ داخلی به راه انداخت. در این جنگ علاوه بر ارتش آمریکا، گروه های مختلفی نیز از سوی این کشور مسلح شدند. مهمترین آن هم پ.ک.ک/پ.ی.د/پژاک، پیشمرگه های کرد، القاعده و داعش بودند.

آمریکا برای تاسیس اسرائیل دوم 47 سال است که تلاش می کند و در جنگ های صورت گرفته در راستای این هدف خون 2 میلیون انسان ریخته شد.

در برابر آمریکا، عراق از 1991 به بعد در حال مقاومت کردن است. آمریکا در عراق حکومت وابسته به خود را تاسیس کرده بود ولی اکنون عراق در برابر آمریکا به مبارزه مسلحانه دست زده است. در سوریه نیز وضع به همین منوال است، دولت سوریه از 1980 به بعد در مقابل تحرکات آمریکا و از 2011 به بعد در مقابل مداخلات مسلحانه مستقیم مقاومت کرده و دولت بشار اسد در برابر آمریکا به مبارزه مسلحانه دست زده و به سوی پیروزی در حرکت است. ترکیه نیز از 1984 به بعد در حال مبارزه با پ.ک.ک است. این مبارزه به خصوص از 1991 به بعد مبارزه در برابر گروهی است که مستقیما از سوی آمریکا حمایت می شود.

حکومت حزب عدالت و توسعه ترکیه براثر فشارهای مختلفی که از سوی آمریکا وارد شده بود در سال 2009 تحت عنوان مسئله کردها به مبارزات مسلحانه پایان داد. در همین مدت بود که پ.ک.ک فرصت را برای آمادگی خود در راستای یک مبارزه موثرتر غنیمت شمرد. ولی مبارزه ای که از 24 جولای 2015 در ترکیه علیه پ.ک.ک آغاز شد ضربات بسیار مهلکی را به این گروه وارد کرد.

در واقع اقدام جماعت گولن در 15 جولای 2016 نیز در راستای همین هدف آمریکا در تاسیس اسرائیل دوم بود. عملیات های موثر ترکیه علیه پ.ک.ک و ضربات متمادی که به پ.ک.ک وارد شده بود را آمریکا تلاش کرد با کودتا در ترکیه تلافی کند ولی تشکیلات پلیس ترکیه و ملت این کشور بودند که توانستند این کودتای نظامی را سرکوب کنند. پاکسازی عناصر وابسته به جماعت گولن و آمریکا از داخل ارتش و دولت ترکیه در واقع بزرگترین ضربه به آمریکا بود. در سایه این پاکسازی ها بود که 40 روز بعد ارتش ترکیه عملیات سپر فرات را به منظور قطع کریدور آمریکا – اسرائیل در 24 آگوست 2016 آغاز کرد. به این وسیله بود که راه اتصال اقلیم شمال عراق به دریای مدیترانه قطع شد.

زمانی که ایران، ترکیه و روسیه در 22 دسامبر 2016 در مسکو توافقنامه مشترک را منتشر کردند در واقع یک اتفاق مسلحانه را به وجود آورند. 3 کشور بزرگ غرب آسیا به صورت جدی وارد روند بحران سوریه شده و در مقابل طرح اسرائیل دوم آمریکا قد علم کردند. مرکز حل و فصل به مرکز آسیا یعنی آستانه منتقل شد. روند مذاکرات آستانه یک اتحاد نظامی را به وجود آورد. ترکیه، سوریه و ایران در ادلب یک منطقه عاری از درگیری به وجود آوردند. این گونه برای موفقیت های نظامی سوریه و عراق یک شرایط مساعد فراهم کردند.

رفراندوم 25 سپتامبر 2017 بارزانی یک نقطه تاریخی بود و کشورهای منطقه را متحد کرد. عملیات ارتش عراق در کرکوک که در 16 اکتبر 2017 آغاز شده بود با موفقیت به اتمام رسید. هیچ کس انتظار چنین پیروزی آسانی را نداشت. همه مشاهده کردند که اتحاد کشورهای غرب آسیا تا چه اندازه می تواند موثر باشد. ولی مهمترین مولفه در این اتحاد، اتحاد مسلحانه بود که به وجود آمد.

کشورهایی که آمریکا در نظر داشت آنان را با سلاح تجزیه کند بعد از مقاومت مسلحانه آمریکا را با شکست روبه رو کردند. عراق، ترکیه، سوریه و ایران که هدف اقدامات مسلحانه آمریکا بودند با اتحاد نظامی خود یک حرکت مسلحانه را تشکیل دادند و در کنار آنها  مهمترین قدرت منطقه یعنی روسیه نیز قرار داشت.

طرحی که برای ایجاد اسرائیل دوم در 1991 آغاز شده بود در 2017 چنین وضعیتی به خود گرفته است:

ادعای "مسئله کردها تنها از راه های مسالمت آمیز قابل حل است" فریبی بود که به اقدامات تجزیه طلبانه مسلحانه آمریکا خدمت می کرد و به طور کامل شکست خورد.

سلاح های آمریکا در برابر سلاح های غرب آسیا شکست خورد

نیروهای پیشمرگه کردی که توسط آمریکا و اسرائیل مسلح شده بودند بدون شلیک حتی یک گلوله تسلیم شدند. کار بارزانی که به عنوان بازیچه آمریکا و اسرائیل عمل می کرد تمام شد.
پ.ک.ک در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. زیرا آمریکا و اسرائیل شکست خورده اند. سالیان درازی بود که تاکید می کردیم "در صورت اتحاد ایران و ترکیه، پ.ک.ک تسلیم خواهد شد" شرایط مساعد برای این پیش بینی ایجاد شده است. اکنون مسئله؛ هدایت درست این روند است. ترکیه باید فوراً با دولت سوریه وارد همکاری همه جانبه شود.

جنگ برای وطن در ترکیه با جنگ برای وطن در کشورهای غرب آسیا یکی شده است و راه رهایی غرب آسیا جنگ است. کسانی که از جنگ در ترکیه به عنوان جنگ کاخ ریاست جمهوری ترکیه یاد می کنند در واقع بازیچه آمریکا شده اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •