امنیت منطقه شمالغرب و مرزهای کشور مثال زدنی است/ انسجام داخلی سبب شکست توطئه های دشمنان می باشد/همه پرسی کردستان عراق بهانه ای برای پنهان کردن شکست داعشی ها و تکفیری ها بود
 • 1396/08/10 13:17
 • 93253
فرماندە نیروی زمینی سپاە پاسداران انقلاب اسلامی:

امنیت منطقه شمالغرب و مرزهای کشور مثال زدنی است/ انسجام داخلی سبب شکست توطئه های دشمنان می باشد/همه پرسی کردستان عراق بهانه ای برای پنهان کردن شکست داعشی ها و تکفیری ها بود

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور گفت: با توجە بە وضعیتی کە در پیرامون کشور موجود است،امنیت منطقه شمالغرب و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در حد اعلایی قرار دارد.

به گزارش آناج از ارومیه، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در اجلاسیه پیشمرگان مسلمان کرد که در مهاباد برگزار شد اطهار داشت: وحدت، هماهنگی و مدیریت پیامبرگونە امام(ره) صحنەهای جنگ را مدیریت کرد و بە پاس انسجام داخلی کە وجود داشت تمام توطئەها یکی پس از دیگری بە شکست انجامید.

وی تصریح کرد:  همه پرسی کردستان عراق بهانه ای برا پنهان کردن شکست داعشی ها و تکفیری ها در عراق و سوریه بود چرا که می خواستند با این کار اسرائیل جدیدی را در منطقه بوجود بیاورند.

پاکپور ادامه داد: وقتی دیدند داعش در سوریە و عراق نفس‌های آخر را می‌کشید غائلە همە‌پرسی در کردستان عراق را راە انداختند ولی با همکاری دلسوزان و نخبگان کرد شاهد برملا شدن این دسیسه و شکست دشمنان هستیم.
این مقام ارشد نظامی افزود:  پیشمرگان کرد مسلمان حق والایی بر گردن منطقە دارند.

وی، افزود: بر اساس فرامین رهبری «شرایط خاصی برای پیشمرگان کرد مسلمان بود. در کوچەها از امنیت دفاع و از طرفی مورد غضب ضد انقلاب داخلی قرار می گرفتند و از طرفی در برابر تهاجمات دفاع می کردند.»

پاکپور، همچنین گفت: روزگاری که مرزهای ایران توسط ضدانقلاب اداره می‌شد، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که این مردم و مرزنشینان توانایی سیطره بر مرزها و ایستادگی در برابر تهاجمات غرب را داشته باشند.

سردار پاکپور، با اشاره به وضعیت نامناسب آنسوی مرزهای ایران اسلامی، بیان داشت: مرزهای شمالغرب کشور در سوی دیگر به دست تروریست‌های صادراتی به عراق افتاده و به نوعی درگیری وجود دارد، اما در داخل کشور و این سوی مرزها شاهد ثبات و امنیت پایدار هستیم که تنها با همکاری مردم منطقه و رزمندگان به دست آمده است.

وی، خاطرنشان کرد: مناطقی از کشور بعد از انقلاب و با عناوین مختلف مورد توطئه و هجوم دشمنان قرار گرفت. استکبار بە زعم اینکە با ناامنی نظام را بە زانو درآورد توطئەهای خود را بە اجرا گذاشت ولی با ایستادگی مردم و رزمندگان شاهد شکست آن‌ها هستیم.

این مسئول، ادامه داد: بارها به سران اقلیم کردستان شمال عراق تذکر دادیم که برگزاری همه‌پرسی اشتباه است و موجب بروز مشکلات فراوانی برای مردم کردستان عراق خواهد شد اما سران اقلیم به نصایح و راهنمایی های دوستان و دلسوزان خود توجه نکردند و امروز می‌بینیم که از کرده خود پیشمان شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ادامه ابراز داشت: ۸ سال جنگ بی‌نظیر قرن اخیر را بر ما تحمیل کردند و همه شاهدیم که امنیت پایدار امروز بە سادگی بە دست نیامدە است.

سردار پاکپور، در ادامه سخنان خود، با اشاره به اینکه دشمن در صدد دور کردن مناطق مرزی از انقلابی‌گری بود، گفت: کسانیکە به دنبال این امر بودند کە این مناطق را از سایە انقلاب دور کنند نمی‌دانستند مردم کردستان نسبت بە اسلامیت این نظام عِرق و تعصب خاصی دارند.

وی، همچنین تصریح کرد: دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم بعد از دوران دفاع‌مقدس دست از مخالفت نکشیدند و تروریست‌ها را رخنە داده و در مرزهای شمال‌غرب کشور دست بە اقدامات خرابکارانە و شرارت زدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نظام اسلامی ایران بر پایه نظرات مردمی بنا نهاده شده و اگر مردم را از این نظام و خادمان آن بگیرند گویی ماهی را از آب گرفته‌اند. در شرایط سخت مردم همواره پشتیبان نظام و همراه مسئولین بوده‌اند و این دلیل اصلی خنثی شدن توطئه‌های دشمنان بوده است.

وی، اضافه کرد: همە‌پرسی شمال عراق توطئە دشمنان برای تجزیە کشورهای مختلف بود کە یاران دشمن بالقوە یعنی اسرائیل خواندە می‌شدند.

سردار پاکپور، تاکید کرد: بعد اتفاقاتی کە در سوریە، عراق و افغانستان افتاد و با خلق داعش کە بە شمال عراق حملە کرد، خالق آن صهونیست و امریکا معلوم شد.

وی، تاکید کرد: اتفاقی کە در شمال عراق افتاد میخ محکمی بر تابوت اسرائیل بود و همین توطئە توسط مردم شمال عراق خنثی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه، در پایان بیان داشت: ضد انقلابی کە در حمایت برخی کنسول‌گریها حمایت می شود باید بداند کوچک‌ترین حرکت آن‌ها مثل سال گذشتە، کە یا بە طور کامل منهدم شد یا تیم با تلفات سنگین منجر بە ترک منطقە شد اما این‌بار در هر نقطە نە‌تنها در این طرف مرز بلکە در آن سوی مرزها هم مورد غضب رزمندگان قرار خواهد گرفت.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •