مدرسه میثاق
قاصدک
موسسه کوثر
بانک انصار
از افتخار به بی‌‌سوادی تا سوگ یک مادر در ماتم گربه!/ غربی‌‌ها به دنبال چه هستند و ما چه شده‌‌ایم؟
 • 1396/08/10 09:42
 • 93226
سقوط اخلاقیات به سبک سلبریتی‌‌های ایرانی؛

از افتخار به بی‌‌سوادی تا سوگ یک مادر در ماتم گربه!/ غربی‌‌ها به دنبال چه هستند و ما چه شده‌‌ایم؟

سلبریتی‌‌های ایرانی که امروز به عنوان الگوی جوانان قرار گرفته‌اند با چالش‌‌های عجیبی دست به گریبان هستند که به طور حتم نمی‌توانند در نقش یک الگو برای نوجوانان و جوانان حاضر شوند.

گروه اجتماعی آناج/فرناز پورعباس: نسخه پیچیده شده غربی‌‌‌ها برای سلبریتی‌‌های ما، عجیب این روزها جواب داده و سقوط اخلاقیات در زندگی شخصی و کاری آن‌‌ها به خوبی نمود پیدا کرده است،سقوطی که به دنیای مجازی نیز کشیده شده است و کاربران و دنبال کنندگان این سلبریتی ها را نیز درگیر کرده است.

یک روز یکی از این ورزشکاران و الگوهای جوانان بعد از اشتباه فاحش در انتشار یک پست برای ماست مالی کردن قضیه از افتخار به بی‌‌‌سوادی اش می‌‌گوید و روز بعد نیز خانم بازیگری در سوگ گربه‌‌اش عده‌‌ای را شریک می‌‌کند و جماعتی را هم سرگرم ساختن جوک‌‌های جدید می‌‌نماید.

به خودی خود این مساله چندان هم بد و یا مهم نیست اما موضوع وقتی مهم می‌‌شود که این افراد به عنوان الگوی جوانان قرار گذاشته می‌‌شوند؛ الگوهایی که ساختار اخلاقی خودشان با تزلزلی بنیادی دست به گریبان است و باید برای خودشان به فکر چاره باشند.

نگه داشتن سگ و یا گربه به عنوان حیوان خانگی رسمی است که از غرب به فرهنگ ما آمده است و مانند دیگر فرهنگ‌‌های غربی به طور ناقص و اشتباه در کشور ما جا افتاده است، به طور مثال اگر در خانه هر آمریکایی یا اروپایی یک سگ و یا گربه پیدا کنید به طور حتم در کانون خانواده‌‌شان چندین بچه نیز خواهید دید، کودکانی که نه تنها برایشان موجبات بی‌‌کلاسی نیست بلکه تضمین کننده آینده آنها نیز هست.

سلبریتی‌‌های آنور آبی البته در خصوص همه چیز هم اظهار نظر نمی‌‌کنند و به نوعی کار را به اهلش می‌‌سپارند و سرشان به کار خودشان گرم است و فکر نمی‌‌‌کنند که اگر در یک موضوع اظهار نظر نکنند فاجعه رخ می‌‌دهد بلکه به خوبی واقفند هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

در جامعه ما که انتقال فرهنگ غربی نیز به طور ناقص انجام شده است ورزشکاران و هنرمندان ما تنها بخشی از زندگی سلبریتی‌‌های غربی را گرفته و با بخش دیگر آن کاملا بیگانه هستند به طوری که در اغلب اوقات از غرب زدگی آنها خود غربی ها هم متعجب می مانند.

بدون شک ما نیز باید در انتخاب و معرفی الگو به جوانانمان محتاط تر عمل کنیم زیرا کسانی که با مرگ یک گربه به ته خط زندگی می رسند و یا درباره هر چیزی دانسته و ندانسته اظهار نظر می کنند نمی توانند الگوی مناسبی برای جوانان ما باشند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •