قلعه‌نویی: بازی‌های دو تیم همیشه تماشایی بوده است/ به خاطر علاقه‌ام به مردم آذربایجان از تراکتورسازی شکایتی نکرده‌ام
 • 1396/08/08 15:32
 • 93180
جای کیانی در دیدار فردا خالی است

قلعه‌نویی: بازی‌های دو تیم همیشه تماشایی بوده است/ به خاطر علاقه‌ام به مردم آذربایجان از تراکتورسازی شکایتی نکرده‌ام

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان مدعی شد طلبش از باشگاه تراکتورسازی رقم قابل توجهی است، اما به خاطر علاقه خود به مردم آذربایجان هیچ شکایتی از این باشگاه نکرده است.

به گزارش آناج، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی تراکتورسازی - ذوب‌آهن، اظهار داشت: سخت است راجع‌به تراکتورسازی و بازی برابر این تیم صحبت کنم، چون من از مردم تبریز و دوستانم در این شهر خاطرات خوبی دارم. هیچ‌وقت بازی با النصر را فرامش نمی‌کنم. یک بازی تاریخی رقم خورد. از اینکه به تبریز بازگشته‌ام و مردم ذهنیت سابق را نسبت به من ندارند و خیلی از حقایق را می‌دانند، خوشحالم. امیدوارم فردا یک بار دیگر پرشورها را ببینم. در دیدار مقابل النصر درست است که نبردیم، اما یک روز تاریخی رقم خورد. در این مدتی که در تبریز کار کردم، روزهای خوبی داشتم.

سرمربی تیم ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: امیدوارم فردا هوا و شرایط جوی اجازه بدهد بازی خوبی انجام شود. بازی‌های دو تیم همیشه تماشایی بوده است و امیدواریم فردا هم شاهد بازی خوبی باشیم. هر دو تیم هم به‌دنبال کسب سه امتیاز بازی هستند. از زحمات آقای گل‌محمدی هم در تراکتورسازی تشکر کنیم، چراکه او تلاش می‌کند در این شرایط سخت به تراکتورسازی کمک کند.

قلعه‌نویی در مورد نتایج اخیر تیم ذوب‌آهن گفت: فکر می‌کنم شما (خبرنگاران) تا حدودی من را شناخته‌اید. من همیشه تلاش کردم تیم هجومی درست کنم و امسال هم با اینکه به نظر برخی‌ها نتایج خوبی نگرفتیم، اما با این حال 17 گل زده‌ایم. این نشان می‌دهد که افراد و تیم‌ها برای قلعه‌نویی فرق نمی‌کنند و او هر جا می‌رود به دنبال بازی زیبا و ارائه بازی هجومی است.

وی در پاسخ به این پرسش که در زمان حضور در تیم تراکتورسازی همیشه از تعطیلات لیگ گلایه‌مند بوده است آیا در حال حاضر نیز نسبت به این مسئله اعتراضی دارد، عنوان کرد:‌ تعطیلات لیگ باعث می‌شود تیم‌ها و همچنین سطح مسابقات پایین بیاید و از کیفیت بیفتد. در حال حاضر در ذوب‌آهن شرایط مطلوبی داریم و اگر در بازی‌های قبل چندان خوب نبودیم، مسئولیت آن با من است. همیشه مسائلی درون خانوادگی در تیم‌ها پیش می‌آید که لزومی به صحبت کردن در مورد آنها نیست، اما برای تغییر نگرش بازیکنان به زمان نیاز داریم. اینکه بازیکنان ما یاد بگیرند به ارائه فوتبال هجومی بپردازند، زمان‌بر خواهد بود. خدا را شکر مشکل خاصی در حال حاضر نداریم و امیدواریم در هفته‌های پیش رو به شرایط بهتری نیز دست پیدا کنیم.

قلعه‌نویی در خصوص جدایی بازیکنان سرباز ذوب‌آهن در نیم‌فصل از این تیم عنوان کرد: این‌گونه سوالات مربوط به مسائل مدیریتی است، اما هر بازیکنی مشمول شود باید به خدمت سربازی برود و ما نیز نمی‌توانیم به زور بازیکنی را نگه داریم. در صورت جدایی این بازیکنان نیز قطعاً بازیکنان جدیدی به جای آنها جذب می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار آناج مبی بر اینکه کارشناسان اعتقاد دارند شما تراکتورسازی را سال گذشته با هزینه زیادی بستید و این مشکلاتی را برای این تیم بوجود آورده است، عنوان کرد: این نظر کارشناسان است و هر کسی چنین مسائلی را بیان کرده باید خودش در این خصوص صحبت کند. تنها چیزی که من می‌‌توانم بگویم این است که اسناد جذب بازیکن و همچنین قیمت آنها در باشگاه موجود است و مسئولان باشگاه تراکتورسازی می‌توانند آن را نشان بدهند.

سرمربی تیم ذوب‌آهن در خصوص جوانگرایی تراکتورسازی گفت: خوشحالم نه تنها در تراکتورسازی بلکه در هر تیمی بودم با ایجاد تیم سایه و اعتماد به جوانان بازیکنان خوبی را برای باشگاه باقی گذاشته‌ام. در حال حاضر استراتژی گل‌محمدی هم چنین موضوعی است و از بازیکنان جوان سال گذشته تراکتورسازی استفاده می‌کند. در حرفه خبرنگاری نیز روزی شما کار خود را آغاز می‌کنید، اما رفته‌رفته با افزایش سن و تجربه به سطوح بالاتری دست پیدا می‌کنید. من در همه تیم‌هایی که کار کرده‌ام تیم سایه را تشکیل داده‌ام و در حال حاضر نیز در ذوب‌آهن جوانانی را در کنار بزرگسالان قرار دادم تا با تمرین کردن به شرایط حضور در مسابقات لیگ برتر دست پیدا کنند. این احتمال وجود دارد در نیم‌فصل دوم یا فصل آینده به این جوانان میدان بدهم. سیاست من همیشه استفاده از بازیکنان جوان در کنار تیم‌هایی است که هدایت آنها را بر عهده داشته‌ام. نه تنها در تراکتورسازی بلکه در سایر تیم‌ها نیز این کار را انجام داده‌ام.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال خبرنگار آناج که هواداران تراکتورسازی اعتقاد دارند در صورت استفاده بیشتر او از فرزین گروسیان در زمان هدایت تیم تبریزی او در حال حاضر دروازه‌بان باتجربه‌تری بود و اشتباهات کمتری را مرتکب می‌شد، گفت: هر کسی می‌تواند نظر خودش را داشته باشد و من در این خصوص جواب خاصی ندارم.

قلعه‌نویی در خصوص احتمال آسیایی شدن باشگاه ذوب‌آهن عنوان کرد: این‌گونه سؤالات همان‌گونه که گفتم سؤالات مدیریتی است، اما امیدوارم مشکل تمام باشگاه‌های آسیایی ما حل شود. در زمینه مشکلات باشگاه‌های آسیایی گفته شده است من از تراکتورسازی شکایت کرده‌ام، اما باید عنوان کنم هیچ شکایتی از تراکتورسازی انجام نداده‌ام. با این حال توقعم این است که زحماتی را که در این تیم متحمل شده‌ام، به خوبی بیینند. دو سال و نیم در تراکتورسازی کار کرده‌ام که به همان اندازه از این تیم طلب دارم. به هواداران تراکتورسازی احترام گذاشته‌ام و به دلیل علاقه به مردم آذربایجان شکایتی از تراکتورسازی نکرده‌ام، اما اینکه حق و حقوق من را نادیده بگیرند، کم لطفی است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز تصریح کرد: بابت دو سال و نیم حضور در تراکتورسازی رقم قابل توجهی از این تیم طلب دارم و می‌دانم در یک سال و نیم گذشته به آجورلو فشار زیادی وارد شده است. باید از آجورلو تشکر کرد که در این مدت توانسته 70 تا 80 درصد مربوط به هزینه‌های مربوط به فصول گذشته را پرداخت کند. باید اینجا اعلام می‌کردم که هواداران تراکتورسازی بدانند من از این تیم شکایتی نکرده‌ام و اخباری که منتشر شده، شایعه است. خاطرات خوبی از تراکتورسازی دارم، اما دو سال و نیم حق و حقوق از این تیم طلب دارم. وقتی از تیمی شکایت نمی‌کنید در عین حال توقع دارید آن تیم به شما احترام متقابل بگذارد. همان‌طور که از استقلال نیز مانند تراکتورسازی بابت مطالباتم شکایت نکرده‌ام.

سرمربی تیم ذوب‌آهن در پاسخ به این پرسش که کار کردن در تیم‌های پرطرفدار مانند استقلال یا تراکتورسازی برای او راحت‌تر است یا حضور در باشگاه‌های کم‌هوادارتری مانند ذوب‌آهن، گفت: اجازه بدهید سؤال شما را تصحیح کنم. البته ذوب‌آهن تیم ریشه‌داری است و از طرفداران خوبی در اصفهان برخوردار است. این‌گونه نیست که ذوب‌آهن طرفداری نداشته باشد و در طول هفته استقبال خوبی از سوی هواداران ذوب‌آهن از ما صورت می‌گیرد. ما تلاش می‌کنیم با ارائه بازی‌های زیبا و تماشاگرپسند‌تر بخشی از هواداران ذوب‌آهن را که به دلیل دوری راه حضور در ورزشگاه نیستند، مجاب کنیم برای حمایت تیم به ورزشگاه بیایند. امیدوارم در چند بازی باقیمانده تا نیم‌فصل با تغییراتی که ایجاد می‌کنیم ذوب‌آهن زیباتر بازی کند. تیم ما از تیم‌های با ریشه فوتبال ایران است و قطعاً در صورت اینکه عاشقانه در این تیم کار کنید، مشکلات آن نیز زیر سایه قرار خواهد گرفت. من ذوب‌آهن را با مطالعه انتخاب کرده‌ام و این تیم از لحاظ مدیریتی و ستادی در سطح بسیار خوبی است. در کنار این مسائل رفاقت خوبی در تیم ما موج می‌زند.

قلعه‌نویی در خصوص محرومیت مهدی کیانی هافبک تراکتورسازی خاطرنشان کرد: این موضوع ارتباط زیادی به من ندارد، اما کیانی بازیکن بسیار خوبی است و زحمات زیادی برای تراکتورسازی کشیده است. از محرومیت کیانی ناراحت هستم و اعتقاد دارم او نماد تراکتورسازی است. درست است در اوایل حضورم در این تیم برخوردهایی با کیانی داشتم، اما بعد از مدتی او متوجه شد این برخوردها باعث شده به شرایط خوب برگردد. معتقدم جای کیانی در بازی فردا خالی است و امیدوارم هر چه زودتر محرومیت او به پایان برسد تا به میادین بازگردد.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •