مدرسه میثاق
بانک انصار
موسسه کوثر
قاصدک
ردپای یک آقازاده در ایجاد بحران برای کارخانه فولاد بناب/ پسر با رانت پدر محصولات را انحصاری می‌‌خرید و پول آن را نمی‌‌داد/ دست سوءاستفاده‌‌گران را با مشقت زیاد قطع کردیم
 • 1396/07/20 10:45
 • 92372
اظهارات تامل‌‌برانگیز نماینده مردم بناب در گفت‌‌وگو با آناج؛

ردپای یک آقازاده در ایجاد بحران برای کارخانه فولاد بناب/ پسر با رانت پدر محصولات را انحصاری می‌‌خرید و پول آن را نمی‌‌داد/ دست سوءاستفاده‌‌گران را با مشقت زیاد قطع کردیم

اعزازی گفت: عده‌‌ای بر کارخانه فولاد بناب سایه انداخته بودند و با رانت و قدرت محصولات را به تاراج می‌‌بردند اما پولی پرداخت نمی‌‌کردند تا کارخانه به سمت ورشکستگی برود.

ضیاءا.. اعزازی در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج با بیان اینکه قبل از انتخابم به عنوان نماینده بناب در مجلس دهم کارخانه فولاد مشکل ساز شده بود و حدود 1400 کارگر آن از کار بی‌‌کار شده بودند، ابراز داشت: همه این مسایل به دلیل استفاده و سود شخصی عده‌‌ای خاص رقم خورد که متاسفانه برخی مسئولین شهر اعم از وکیل و حاج آقا نیز در این امر دخیل بودند.

وی خاطرنشان ساخت: در آن برهه متولیان کارخانه بقیه کارگرهایشان را نیز آنکال نمودند، به این معنی که خانه نشین شوند و در این حال پولشان را دریافت نمایند؛ وضعیت به گونه‌ای بود که هیئت مدیره راضی شد حقوق کارگران خانه‌‌نشین را بدهد ولی کارخانه را فعال نکند چراکه یک آقازاده با سفارش پدر آهن کارخانه را می‌‌خرید اما پول آن را نمی‌‌داد.

نماینده مردم بناب با بیان اینکه خواستار کوتاه کردن دست سوءاستفاده گران از هیئت مدیره شد تا کارخانه دوباره فعال شود، تاکید کرد: با تلاش زیاد توانستند دست باج‌‌گیران و سوءاستفاده کنندگان را کوتاه کرده و حداقل کارگران خانه‌‌نشین را بر سر کارشان بازگرداندند و حدود 100 نفر از کارگران اخراجی را دوباره استخدام کنند؛ انشاءلله خواهند توانست پس از رونق دوباره باقی کارگرهای اخراجی را نیز دوباره بر سر کار بازگردانند.

وی اذعان داشت: متاسفانه وضعیت صنعت ما وخیم می‌باشد و مشکلات بسیاری گریبان‌‌گیر آن است، متاسفانه اقتصاد مقاومتی شعاری است که برخی فقط لفظی بیانش می‌‌کنند ولی در عرصه عمل هیچ خبری از آن نیست.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه اشتغال‌‌زایی در بناب صرفا به نفع این شهر نیست بلکه شهرهای اطراف نیز از آن ذی‌‌نفع هستند، توضیح داد: برای مثال حدود 300 نفر از شاغلان در کارخانه فولاد از اهالی بناب هستند و 900 نفر آن‌‌ها از شهرهای اطراف می‌‌باشند، یا از 1400 کارگر اخراجی 400 نفر آن از اهالی بناب و بقیه از شهرهای اطراف می‌‌باشند.

وی تصریح کرد: استان ما می‌‌بایست از مهاجر فرستی خارج گردد چرا که مردم آذربایجان‌‌شرقی رو به مهاجرت آورده و در اطراف تهران و دیگر مکان‌ها سکنی می‌گزینند؛ انتظار ما از استاندار این است که با برخورد چالشی با دولت حق‌‌مان را بگیرد نه این که بله‌گوی مافوق باشد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •