مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بانک انصار
قاصدک
پرداخت 2 هزار منات برای فراگرفتن علوم اسلامی بی‌‌‌معناست/ اسلام تاکنون چه دستاوردهای علمی برای بشر داشته است؟!
 • 1396/07/18 14:36
 • 92310
سخنان سخیف نماینده مجلس جمهوری آذربایجان در مورد اسلام؛

پرداخت 2 هزار منات برای فراگرفتن علوم اسلامی بی‌‌‌معناست/ اسلام تاکنون چه دستاوردهای علمی برای بشر داشته است؟!

آقاجان ابی اف،نماینده مجلس جمهوری آذربایجان در گفتگوی جنجالی خود با خبرگاران اظهارات سخیفی را در ارتباط با تحصیل علوم دینی، بی معنا بودن پرداخت پول برای تحصیل علوم اسلامی و نگرانی از حوادث مشابه نارداران به زبان آورده است.

گروه بین الملل آناج: نماینده مجلس جمهوری آذربایجان در گفت‌‌وگوی جنجالی با رسانه های جمهوری آذربایجان از ظرفیت بالای علمی در سیستم آموزشی جمهوری آذربایجان در مقایسه با کشورهای اروپایی، آمریکا و بقیه کشورها سخن گفت.

وی با اشاره به وجود امکانات دانشگاهی موجود در جمهوری آذربایجان با لحنی تحقیر آمیز نسبت به شهروندان این کشور اظهار داشت: آن‌‌‌هایی که با نمرات پایین انتظار تحصیل رایگان در دانشگاه‌‌های معتبر را دارند، این آرزو را فقط در خواب خواهند دید. آن‌‌هایی که نمی‌‌توانند درس بخوانند خوب نخوانند! ما به دنبال هزاران تحصیل کرده بی‌‌خاصیت در این کشور نیستیم! تعداد تحصیل کرده‌‌های عالی حتی اگر کمتر از تعداد انگشتان دست باشد این برای ما کافی است.

این نماینده مجلس با وجود مخالفت شدید با تحصیلات دینی، از اعزام دانشجویان برای تحصیل علوم مدرن و تکنولوژی های جدید استقبال می کند.

"برای تحصیل علوم دینی متناسب با مردم جمهوری آذربایجان می توان از مراکز علوم دینی در داخل کشور استفاده کرد. گمان نمی کنم معلومات دینی ام کمتر از دینداران و آن هایی که الهیات خوانده اند باشد!!

برای ما آن هایی که در آمریکا و انگلیس به تحصیل علوم جدید پرداخته و به کشور بازگشته اند اهمیت و فایده بیشتری دارند. تا به امروز اختراع هواپیما و تراکتور با اسلام و اسلام گرایی صورت نگرفته است. از زمان ظهور اسلام در عربستان این دین به کدام دستاورد علمی نائل شده است؟!!

من مخالف اعزام دانشجویان به انگلیس، آمریکا و حتی ایران برای تحیل علوم دینی هستم! عالمان دینی ما در مساجد از عهده این موضوع بر می آیند. چون آن هایی که در خارج از جمهوری آذربایجان به تحصیل علوم دینی بپردازند "بلایای نارداران" را بر سر ما خواهند آورد.

وی در ادامه حتی پرداخت شهریه سالانه 2 هزار منات (تقریبا 4 میلیون تومان) برای تحصیل علوم دینی در آکادمی دینی داخل کشور را نیز حماقت خواند:

" اگر کسی 2 هزار منات برای تحصیل علوم دینی به دانشکده اسلام باکو بپردازد این نهایت بی عقلی است. من شخصا به فرزندان خود اجازه تحصیل در چنین فضایی را نمی دهم. چون به جای تحصیل علوم دینی با شهریه سالانه 2 هزار منات می توان رشته ای را که کارایی بیشتری دارد خواند.آن هایی را که در عرض 4 سال 8 هزار منات خرج کرده و علوم اسلامی را فراگرفته اند قبول ندارم!

اسلام در قرن 7 میلادی ظهور کرده است. اما 3-2 هزار قبل از ظهور اسلام تمدن های مختلفی از جمله تمدن یونان، رم، مصر و بین النهرین شکل گرفته بود.هر سه کتاب دینی موسی، عیسی و محمد به نام خدا نوشته شده اند پس پرداخت 2 هزار منات برای فراگرفتن آن ها بی معناست!!"

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 1
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •