قاصدک
بانک انصار
موسسه کوثر
مدرسه میثاق
راهکاری برای حل معضل سرویس‌‌های بهداشتی با کمترین هزینه/ تبریز 2018 و مسافرانی که ما را قضاوت خواهند کرد
 • 1396/07/18 11:26
 • 92278
نقدی بر وضعیت سرویس‌‌‌های بهداشتی تبریز؛

راهکاری برای حل معضل سرویس‌‌های بهداشتی با کمترین هزینه/ تبریز 2018 و مسافرانی که ما را قضاوت خواهند کرد

در آستانه تبریز 2018 مشکلات به صورت یک به یک نمود پیدا می‌کند و موضوع سرویس‌های بهداشتی شهری و بین جاده‌ای نیز یکی از معضلات مسافران و گردشگران است.

گروه اجتماعی آناج: در آستانه تبریز 2018 که فرصت بسیار کمی باقی است دیگر نمی‌توان از ساخت امکانات رفاهی جدید برای گردشگران و مسافران داخلی و خارجی و سعی بر تغییر برخی اماکن حرفی زد بلکه تنها می‌توان به سرعت دهی به پروژه‌‌های عمرانی در دست ساخت و بهسازی اماکن پرداخت.

مساله بهداشت و اهمیت آن برای مسافران موضوعی است که مسئولان شهر تبریز باید به آن توجه ویژه‌‌ای داشته باشند زیرا علی‌رغم بی‌‌‌اهمیت به نظر رسیدن این مساله در مقایسه با سایر موضوعات، موفقیت در این بخش می‌تواند یک پوئن مثبت برای میزبانی شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی باشد.

بحث سرویس‌‌های بهداشتی در شهرها و جاده‌‌های بین شهری معضلی است که در تمام مسیرها و شهرهای کشور وجود دارد و بیشتر مسافران داخلی که در طول سال بین شهرهای مختلف تردد می‌کنند از وضعیت این سرویس‌‌‌های بهداشتی سر راهی بسیار گله مندند و ترجیح می‌دهند استفاده از این سرویس‌‌‌های بهداشتی را به حداقل برسانند.

وضعیت این سرویس‌‌ها در داخل شهر نیز چندان بهتر از وضعیت آن خارج از شهر نیست و کمبود تعداد سرویس‌‌های بهداشتی از یک سو و مساله وضعیت نامناسب این سرویس‌‌ها از سوی دیگر باعث می‌شود چه مسافران و چه شهروندان رغبتی برای استفاده از این سرویس‌‌های بهداشتی نداشته باشند.

رسیدگی به وضعیت بهداشتی این سرویس‌‌‌ها مساله چندان سختی به نظر نمی‌رسد و شهرداری و سازمان‌‌های مسئول می‌توانند با پرداخت هزینه‌‌ای اندک در طول سال برای نگهداری و مناسب سازی آن معضلی از مشکلات شهری را به راحتی و با صرف هزینه‌‌ای اندک حل کنند، زیرا اگرچه شاید این مشکل در مقابل سایر معضلات شهری کوچک و ناچیز به نظر برسد اما قطعا با مناسب سازی سرویس‌‌های بهداشتی شهر تبریز و سرویس‌‌های بهداشتی بین جاده‌‌ای نگاهی مثبت و پسندیده به شهر و مسئولین در میان مردم و مسافران ایجاد خواهد کرد.

قطعا مسافرینی که وارد شهر تبریز خواهند شد با توجه به میزبانی تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی توقع کمترین مشکلات را در شهر تبریز خواهند داشت و معضلاتی از این دست که به راحتی قابل حل شدن می‌باشد دید منفی و نامناسبی از شهر تبریز برای آنان ایجاد خواهد کرد.

از طرفی دیگر داشتن حداقل‌‌‌های امکانات بهداشتی در کلان شهری مانند تبریز حق اولیه مردم است و نظافت و رسیدگی به سرویس‌‌های بهداشتی موجود در شهر که تعداد آن زیاد هم به نظر نمی‌رسد نه تنها کار سختی نیست و به یک یا دو نفر کارگر خدماتی در طول سال نیاز دارد بلکه هزینه چندانی هم ایجاد نخواهد کرد و در عوض موجبات آسایش و بهداشت مردم را فراهم خواهد کرد.

در آستانه تبریز 2018 مسئولین شهری می‌توانند با یک برنامه ریزی صحیح و ساده به این معضل شهری برای همیشه پایان دهند تا یکی از مشکلات شهر تبریز با کمترین زحمت و هزینه برای همیشه از دوش مردم برداشته شود و به مانند همیشه تبریز به عنوان شهری پاکیزه و تمیز شناخته شود.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •