بانک انصار
موسسه کوثر
مدرسه میثاق
قاصدک
شورای تبریز و لزوم توجه به اتحاد، همدلی و رعایت قاعده بازی
 • 1396/07/15 14:56
 • 92158
تبریز2018 و شهرِ بدون شهردار؛

شورای تبریز و لزوم توجه به اتحاد، همدلی و رعایت قاعده بازی

ضرورت حفظ منافع جمعی تمامی شهروندان و شهر تبریز در آستانه ورود به یکی از مهمترین رویدادهای سالیان اخیر آن بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش گروه اجتماعی آناج: فرصت سوزی و تبدیل فرصت های قابل حصول از رویداد مهم و بین المللی «تبریز2018» به تهدیدهایی که متصور می شود، با هیچ توجیهی قابل  جبران نخواهد بود.

اکنون شورای شهر تبریز و جمع اعضای آن در برابر امتحان بزرگی قرار گرفته اند، اعضای شورای شهر تبریز از هر اردوگاهی که وارد شورای شهر شده باشند بیش و پیش از اینکه نماینده طیف حامی خود باشند اکنون نمایند و وکیل کل شهروندانی هستند که در این شهر زندگی می کنند و سرنوشت شهر دو میلیون نفری تبریز در دستان این افراد است.

وقتی تعداد جمعیت شهر تبریز را در کنار افراد واجد رای دادن و همچنین افراد شرکت کننده در انتخابات و همچنین تعداد رای های اعضای شورای شهر تبریز قرار دهیم به مسائل قابل توجهی می رسیم. 

شورای شهر و سرنوشت دو میلیون شهروند تبریزی

شکی بر قانونی و بر حق بودن تکیه تک تک اعضای شورا بر کسی پارلمان شهری تبریز نیست و این افراد با رعایت قاعده بازی دموکراسی بر این مقام گذرا تکیه کرده اند اما این نکته نیز نباید فراموش شود که هر عمل، تصمیم و حتی بی عملی یک عضو شورا و یا کلیت شورای پنجم شهر بر سرنوشت و آینده تک تک دو میلیون نفر شهروند تبریزی تاثیر گذار است.

سرباز زدن از قواعد بازی در روز انتخاب شهردار

نباید وضعیت شورای شهر تبریز به نقطه ای برسد که افکار عمومی اعضای شورای شهر تبریز را به محاکمه بکشاند. نباید این تصور در افکار عمومی پدید آید که طرفداران اقلیت شورا در روز انتخاب شهردار حاضر به قبول قواعد بازی نیستند. 

دموکراسی مقبول یعنی حصول نتیجه‌ی مطلوب و نه قانونی!

به نظر می رسد باید آن تعداد از اعضای شورای شهر که به رای جمع اعتنا و احترامی قائل نیستند و دموکراسی را تنها زمانی قبول دارند که نتیجه مورد انتظار آنان را بدست بدهد باید در دیدگاه و رویه خود تغییر محسوسی ایجاد نمایند و با تمکین به رای اکثریت و نتایج تصمیم جمعی قاعده بازی را رعایت کنند.

جلسه انتخاب شهردار تبریز با حضور تمامی اعضای شورا، رسانه ها و نمایندگان افکار عمومی، نماینده فرمانداری و در فضایی قانونی همانند سالیان گذشته برگزار شد که مسئولان مربوطه با نگاهی به فیلم جلسه می توانند به این موضوع واقف شوند.

تضرر تبریز از سیاست‌بازی اهالی شورا

نهایتا باید به اعضای شورای شهر تبریز بخصوص به آن عهده یا فردها از اعضای شورای شهر تبریز که سعی دارند نظر خود را به هر طریقی بر نظر اکثریت غالب و قالب کنند متذکر شد که تبریز در این سالها از سیاست بازی بسیار متضرر شده است.

نباید روالی که در شوراهای گذشته به زیان شهر منتهی شده است از همین اوایل کار شورا ادامه یابد از سوی دیگر باید توجه داشت که شرایط شهر با دوره های قبلی تفاوت بسیاری داشته است که باید اعضای شورای شهر آن را مد نظر قرار دهند.

شهروندان و عموم مردم تبریز از سیاست بازی ها گریزان هستند و از شورای شهر انتظار فعالیت بر اساس قواعد بازی، فعالیت اصولی و مردمگرایانه را دارند.

بهترین گزینه برای شهر تبریز؛ شهردار متخص غیر سیاسی

در نهایت باید گفت شورای شهر تبریز در وضعیت کنونی با انتخاب یک متخصص غیر سیاسی بهترین گزینه برای شهرداری تبریز را انتخاب کرده است و گزینه ای بهتر از شهردار منتخب در بین کاندیداها موجود نبود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •