مجتمع آموزشی معراج اندیشه
موسسه کوثر
مدرسه میثاق
قیمت نفت در سال 97 شاید تا 60 دلار افزایش یابد/ بودجه‌ریزی باید بر مبنای عملکرد شود تا جلوی رانت و فساد گرفته شود
 • 1396/07/12 16:48
 • 92043
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

قیمت نفت در سال 97 شاید تا 60 دلار افزایش یابد/ بودجه‌ریزی باید بر مبنای عملکرد شود تا جلوی رانت و فساد گرفته شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۶، ۷۷ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم.

به گزارش آناج به نقل از به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، معصومه آقاشاپور علیشاهی با اشاره به ابلاغ چارچوب‌های بودجه سال 97 از سوی نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: زمانی که حجم نقدینگی در کشور افزایش می‌یابد، اگر این نقدینگی هدایت نشود سبب ایجاد تورم افسار گسیخته در کشور می‌شود از این رو دولت میزان افزایش حقوق کارکنان در سال 97 را پنج درصد در نظر گرفته است که باید از راه‌های دیگری همانند کمک‌های غیرنفتی و ارائه تسهیلاتی در بخش سلامت و رفاه و خرید مسکن توانایی معیشتی کارکنان را افزایش دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت دلار در بودجه سال 97، 3 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شده است، افزود: مجلس به شدت این موضوع را که دلار به نرخ واقعی خود نزدیک شود، پیگیری می‌کند تا بتوان به تک نرخی شدن ارز کمک کرد، البته باید با ابزارهای پولی و مالی به این هدف دست یافت.

قیمت نفت در سال 97 شاید تا 60 دلار افزایش یابد

آقاپور علیشاهی با بیان اینکه قیمت نفت در سال 97 شاید تا 60 دلار افزایش یابد، ادامه داد: بهتر است دولت در این خصوص سناریوی بدبینانه را در نظر بگیرد تا به واقعیت بودجه نزدیک شود، چرا که تاکنون به میزان کافی کسری بودجه وجود داشته است، از این رو اگر ارقام به صورت غیرواقعی ارزیابی شود، سبب می‌شود که تراز کسری بودجه بیشتر شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان منابع به هر میزان که در نظر گرفته شود، براساس آن هزینه‌ها بسته می‌شود، یادآور شد: بهتر است تا منابع پایین‌تر در نظر گرفته شود تا هزینه‌ها بر همان اساس بسته شود و کمتر دچار کسری بودجه شویم.

بودجه‌ریزی باید بر مبنای عملکرد شود تا جلوی رانت و فساد گرفته شود

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 96، 77 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بحث‌های زیادی در شورای عالی اقتصاد درباره بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد صورت گرفته است، ادامه داد: متأسفانه در بودجه کشور ردیف‌های اختصاصی در نظر گرفته شده و تخصیص داده می‌شود اما خروجی ندارد، از این رو بودجه‌ریزی باید بر مبنای عملکرد شود تا پروژه‌های نیمه تمام سریع‌تر پایان یابد و جلوی رانت و فساد گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد بر این اساس در نظر گرفته شده که سبب تکمیل و پیشبرد پروژه‌ها شود، تصریح کرد: باید رقابتی بین پیمانکاران بخش خصوصی ایجاد شود تا پروژه‌های عمرانی سریع‌تر پیش رود که بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد یکی از ابزارهای آن است اما میزان موفقیت آن به شرایط جامعه بستگی دارد چرا که متغیرهای درونی و بیرونی در برنامه‌ریزی دولت تأثیرگذار هستند.

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •