مدرسه میثاق
موسسه کوثر
بهشتی: شهرداری باید بر اساس چارت سازمانی جدید اداره شود/ بابایی‌اقدم: 200 نفر از کارگران شرکت خانه‌‌سازی دو ماه حقوق نگرفته‌‌اند
 • 1396/06/26 14:40
 • 90997
در شورای شهر تبریز مطرح شد؛

بهشتی: شهرداری باید بر اساس چارت سازمانی جدید اداره شود/ بابایی‌اقدم: 200 نفر از کارگران شرکت خانه‌‌سازی دو ماه حقوق نگرفته‌‌اند

صبح امروز در صحن علنی شورا تعیین اعضای کمیته برای بازنگری اساسنامه سازمان های شهرداری و نحوه تصمیم گیری در خصوص مشاوران شورا، بررسی سیاست های بودجه سال آینده و بررسی نحوه تعیین نماینده شورا در کمیسیون بند 20 ماده 55 شهرداری تبریز در دستور جلسه قرار گرفت.

به گزارش آناج، صبح امروز پنجمین جلسه علنی شورای شهر تبریز با حضور 12 نفر از شورا تشکیل یافت و تنها غایب این جلسه، شهرام دبیری بود.

محمدباقر بهشتی در خصوص اساسنامه سازمان‌های شهرداری تبریز در صحن علنی شورا، اظهار داشت: نظر فرمانداری این است که اعضای شورا نمی‌توانند عضو ناظر شورا باشند اما در کمیسیون برنامه‌وبودجه مصوب شد که تعداد اعضای شورای سازمان به 5 نفر افزایش یابد و عضو شورا در آن سازمان عضو شورای سازمان باشد.

وی افزود: فرمانداری بر کاهش اعضای شورای سازمان به 3 نفر تأکید دارد و در کمیسیون نیز مصوب کردیم که تعداد اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌ها نیز 5 نفر باشند که اعضاء شورا به دلیل مغایرت قانونی نمی‌توانند عضو هیئت‌مدیره باشند.

فرج قلیزاده نیز در این خصوص با اشاره به سخنان بهشتی خاطرنشان کرد: در بندهای این مصوبه، شناسایی و پیگیری کودکان خیابانی با همکاری بهزیستی و کمیته امداد تأکید شده است که در اصل قانون اساسی، این وظیفه بر عهده بهزیستی بوده و ا نیز باید همکار این اداره محسوب شویم.

وی ادامه داد: در این مصوبه اختیاری برای هیئت‌مدیره ذکر شده است و تصمیم خود هیچ ارزشی ندارد و باید تصمیم نهایی به شورای سازمان انتقال داده شود که این جلسه نیز هر 6 ماه یک بار تشکیل می‌شود و پیشنهاد بنده این است که کمیته‌ای جداگانه تشکیل یابد تا در مورد قوانینی مطروحه و اصل قانون مطابقتی داده شود و درنهایت به صحن شورا انتقال یابد.

سونیا اندیش نیز در این مورد اذعان داشت: هیئت‌مدیره‌های انتصابی هستند و نه انتخابی و انتصابات در هیئت‌مدیره‌ها مبهم است و بهتر است مصوبات مجلس شورای اسلامی در این مورد نیز لحاظ گردد.

اکبر پور خردمند، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری با اشاره به اصلاح مصوبات جدید درباره سازمان‌ها، ابراز داشت: 18 سازمان به 12 سازمان تقلیل یافت و کلیات این لایحه در شورای چهارم تصویب شد و تأکید اعضای شورای چهارم بر عضویت اعضای شورا به عنوان عضو اصلی در شورای سازمان‌ها مطرح است، اما اتفاقی در این میان افتاده که سازمان‌ها به شکل قدیم پیشین نیست و اختیارات شهردار در انتصاب مدیران به شکل پیشین نیست.

اشرف نیا نیز وزیر کشور را قائم‌مقام شورای شهر خواند و تصریح کرد: وزیر کشور قائم‌مقام شورای شهر است و شورای شهر قائم‌مقام وزیر کشور نیست و اگر شورای شهر نباشد وزیر کشور می‌تواند اقدام و مصوبه‌ای انجام دهد، این مسئله شورای سازمان‌ها مغایرت کلی با قانون دارد و به‌هیچ‌وجه قابلیت اجرا برای شهرداری تبریز را ندارد.

بهشتی بار دیگر این مورد را اجرایی دانست و اظهار داشت: اگر اساسنامه سازمان‌ها و شرکت‌ها این‌گونه نباشد چه باید کرد؟ تا زمان نهایی شدن اساسنامه ها و ارائه به وزارت کشور باید تدبیری در این رابطه اندیشید و شهرداری بر مبنای چارت سازمانی جدید اداره شود.

در پایان این بند، کمیته‌ای به دستور ریاست شورا تشکیل یافت تا با هم‌فکری مسعودی ریحان، قلیزاده و تقی پور از شورای شهر با حضور مدیران شهرداری مصوب شود تا نتیجه نهایی به شورا ابلاغ شود و شهرداری نیز موظف شد تا با اساسنامه گذشته حرکت کند.

بند دوم شورا در خصوص نامه شهرداری به شورای شهر در رابطه با رأی دیوان مبنی بر اینکه بعد از اخذ عوارض توسط شهرداری، جرائم ماده صد از شهروندان اخذ نشود، بیان شد که شهرداری تاکید داشت علاوه بر عوارض، جرائم نیز از متخلفان ساختمانی اخذ شود که با رأی اکثریت اعضا تصویب شد.

فریدون بابایی اقدم در پیگیری و شکاف موضوعات در شورا از قلیزاده تقدیر کرد و خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده در خصوص لوایح مطروحه این است که طرح‌ها ابتدا توسط دبیر شورا مطرح شود و به نظر بنده حضور سرپرست شهرداری در جلسات شورای نیز بی‌اثر نخواهد بود.

وی ادامه داد: امیدواریم وضعیت روستاها هرچه سریع‌تر مشخص شود و دربندهای جلسه روز سه‌شنبه نیز مطرح گردد؛ چراکه این موضوع در حوزه عمرانی 1396 سوخته به نظر می‌رسد، برای مثال، از 10 میلیارد تومانی که امسال به محله چهل متری اختصاص‌یافته بود، یک میلیون هم پرداخت‌نشده است و یا در حوزه مترو، نسبت به سال‌های قبل کاملاً در رکود قرار داریم.

بابایی اقدم در خصوص کارگران در شرکت خانه‌سازی آذربایجان، اذعان داشت: 200 نفر از کارگران این شرکت 2 ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند و مدیرعامل این شرکت بر این باور است که 23 میلیارد از مناطق و سازمان‌ها طلب داریم و به این دلیل نمی‌توانیم حقوق کارگران را به‌موقع پرداخت کنیم، بنده نیز از شهرداری و سازمان‌های مرتبط با آن خواهشمندم که نسبت به پرداخت دیون خود به ان شرکت اقدام کنند تا شاهد تعطیلی این شرکت و بیکاری این تعداد از نفرات شرکت خانه‌سازی آذربایجان نباشیم.

انتهای پبام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •