مدرسه میثاق
موسسه کوثر
تلاش نماینده ی پارلمان جمهوری آذربایجان برای گرفتن ماهی از آب گل آلود
 • 1396/05/20 17:32
 • 87916
اوهام باطل آقای نماینده؛

تلاش نماینده ی پارلمان جمهوری آذربایجان برای گرفتن ماهی از آب گل آلود

بعد از طرح موضوع "عدم وجود وزیر آذربایجانی در دولت دوازدهم" محافل قوم گرا در جمهوری آذربایجان و به ویژه یکی از نمایندگان پارلمان آذربایجان سعی کرده از آب گل آلود ماهی بگیرد.

گروه بین الملل آناج:موضوع انتخاب وزرای کابینه در دولت دوازدهم حواشی زیادی به همراه داشت.هرکس از زعم خود لیست پیشنهادی دولت را مورد بررسی قرار داده است.یکی می گوید پیرترین وزیر دولت قبلی باز هم قرار است وزیر بشود و دیگری از وزیر میلیاردر دولت قبل می گوید که همچنان نامزد پست وزارت است و ...

قطعا بررسی لیست پیشنهادی دولت آقای روحانی طبق وعده های انتخاباتی ایشان می تواند انتقادهایی را در پی داشته باشد که به وقتش حتما این کار انجام گرفته و خواهد گرفت اما در اینجا منظور یکی از ایرادهای وارد شده به کابینه دوازدهم است.

 بعد از انتشار لیست کابینه،مباحثی در مورد عدم وجود وزیر آذربایجانی در لیست دوازدهمین دولت انقلاب اسلامی طرح شد که از جنبه هایی واقعیت داشت و احتمالا باید همانطور که آذربایجان همیشه در صحنه ی انقلاب بوده در موضوع کابینه هم نقش خود را ایفا می کرد.البته این مطلب از ابتدا نباید به این شکل مطرح می شد و سهم خواهی قومیتی نباید بعنوان یکی از ایرادهای وارد شده به لیست تیتر رسانه های می شد .بنظر می رسد کاش بجای اینکه بگوییم چرا وزیر آذربایجانی در دولت دوازدهم نداریم بگوییم مثلا فلان مدیر شایسته می تواند در مدارج بالاتردر خدمت نظام و انقلاب باشد و مدیران و افراد شایسته را معرفی کنیم و انتظار نداشته باشیم که مثلا هر قومیتی سهمی از وزارت خانه ها را در اختیار داشته باشند که این موضوع از اساس مخالف شعارهای انقلاب است.

در هر حال این نوع طرح موضوع "عدم وجود وزیر آذربایجانی در دولت دوازدهم" آبی در آسیاب دشمن شده و این روزها شده است نقل محافل قوم گرا در جمهوری آذربایجان.

"فرج قلی یف" نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان در مصاحبه با یکی از سایت های در اختیار جریانات پان ترکی در این مورد گفته است:"آذربایجان قسمت بزرگی از اراضی ایران را تشکیل می دهد. اغلب مردم این کشور نیز ترک های آذربایجان هستند. ولی، در این کشور حقوق بشر نقض می شود. 15- مین ماده قانون اساسی ایران که در مورد زبان و فرهنگ است، رعایت نمی شود. ترک های آذربایجانی که وظایف مهمی را انجام می دهند، در خدمت فارس ها هستند."

این نماینده ی پارلمان جمهوری آذربایجان در ادامه نیز با متهم کردن جمهوری اسلامی به ادامه سیاست های شوونیستی پا را فراتر گذاشته و توهمات باطل خود و هم تبارانش را بر زبان رانده است.فرج قلی اف دراین مصاحبه با لیست کردن ادعاهای خود که می گوید نمونه هایی از نقض حقوق آذربایجانی هاست می گوید:" فکر می کنم که تنها راه نجات ، استقلال آذربایجان (ج ن و ب ی) و در آینده نیز تشکیل آذربایجان واحد می باشد. "

گزافه گویی نماینده پارلمان آذربایجان در مورد ایران در حالی اتفاق می افتد که سال هاست از وضع نامناسب ضد ایرانی رسانه های آذربایجان سخن گفته شده که دائما در حال ترویج افکارضدایرانی هستند و ظاهرا به هیچ وجه هم قصد کوتاه آمدن از این نوع موضع گیری ها را ندارند.در مورد این مصاحبه ی فرج قلی اف هم ظاهرا واکنش و موضع گیری خاصی در داخل ایران صورت نگرفته است و مطابق معمول توهمات جدایی طلبانه ی آقایان نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان  بی جواب مانده است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۱۹:۲۹
  سلام-در جهان امروز درتمام کشورها موضاعات اتفاق افتاده در کشورهای دیگر مورد بحث وتوجه است همانگونه که در رسانه های ایران اتفاقات سیاسی در عربستان یمن سوریه عراق افغانستان جمهوری آذربایجان و ترکیه و...مورد بحث وتحلیل توسط جناحهای مختلف قرار می گیرد اینها مهم نیست و همیشه هم وجود خواهد داشت و یک امر عادیست اما واقعیت آینست که در کشور ایران با تنوع قومی زیاد وقتی تمام وزرای یک کابینه فارس انتخاب می شوند مسلما خوشبین ترین انسانها هم ادعای عدالت مدارنه را و غیر قومیتی در انتخا بها را نمی توانند بپذیرند همانگونه که چنین روندی باعهث شده در بعد انقلاب برخی استانها دو برابر بیش از برخی استانها در آمد سرانه داشته باشند و رتبه آذربایجان در صنعت و ...از ردم دوم به رده هشتم و حتی پائین تر نزول نماید
  6 + 0 -
 • بهمن
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۲۳:۱۰
  فقط فوتبال تراختور را در نظر بگیرید که چه بلاهایی سر این تیم آوردند.متاسفانه همین فونبال را تاب نیاوردن.تعریف آذربایجان:سنگ بزرگ و سنگینی هستش که بر سر خیلی ها افتاده و تاب آن را ندارد نقطه
  4 + 1 -
 • ممی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۲۳:۲۵  ایا دادن پستها و وزارت خانه ها به فارسها قوم گرایی نیست ؟
  5 + 0 -
 • آرازز
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ۰۹:۲۱
  خوب فرض کنید یکی مثل قشقایی جواب بده چی میشه؟ درد اصلی رو ول کردین چسبیدین به اینکه فلانی چی میگه؟ چرا مشکل رو حل نمیکنید؟ واقعا نامه ها و سروصدای قاضی پور تا کجا کاربرد داره؟ اصل حرفش که میگه اصل پانزده بعد از چهل سال رو زمین مانده درست هست یا نه؟آیا من باید برای حق مسلمم التماس بکنم و یا باید چماق کشی بکنم یا خیر بر اساس اصول دموکراسی حقم را خواهم گرفت؟
  این چه سیستمی هست که برای طرفدارهای پایتخت ارزش قائل هست و بودجه بیت المال را میدهد و برای طرفداران تورک یک ریال نمیدهد و حتی هیئت مدیره اش یک نفر تبریزی ندارد؟
  7 + 0 -
نظر شما
 • 4
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •