موسسه کوثر
مدرسه میثاق
گل‌محمدی: مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستیم/ نتایج گذشته تأثیری در بازی فردا ندارد/ باید از لحظات خوب استفاده کنیم
 • 1396/05/19 14:40
 • 87812
بازیکنان جوان تراکتورسازی به امان خدا رها شده بودند؛

گل‌محمدی: مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستیم/ نتایج گذشته تأثیری در بازی فردا ندارد/ باید از لحظات خوب استفاده کنیم

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تأکید کرد، سرخپوشان تبریزی مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستند.

به گزارش آناج به نقل از تسنیم، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی استقلال تهران - تراکتورسازی، اظهار داشت: ابتدا روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک می‌گویم. شرایطی که تیم تراکتورسازی دارد و از دو پنجره نقل‌وانتقالات محروم است، برای اولین بار در فوتبال ایران تجربه شد. ما اولین تیمی هستیم که این مشکلات را می‌گذارنیم. عدم پشتوانه‌سازی یکی دیگر از مشکلات ما بود. باشگاه تراکتورسازی از نیم‌فصل سال گذشته می‌دانست که از پنجره نقل‌وانتقالات بعدی محروم است، اما هیچ کاری برای بازیکنان جوان انجام نشد. آنها به امان خدا رها شده بودند. بازیکنان جوانی که امسال به تیم ما اضافه شدند، از نظر تاکتیکی و جسمانی مشکلات زیادی دارند. نیمی از بازیکنان ما جوان هستند که بی‌توجهی، مشکلات زیادی برای آنها به وجود آورده است.

مشکلات زیادی داریم اما مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستیم
وی در ادامه افزود: در کنار این مسائلی که عنوان کردم بحث مصدومیت سینا عشوری، هادی محمدی و عارف آغاسی نیز از دیگر مشکلات ما بود که باعث شده که دست ما خالی‌تر باشد. ما در دو بازی گذشته بدشانس نیز بودیم و علی‌رغم اینکه می‌توانستیم حداقل یک امتیاز کسب کنیم، اما هر دو بازی را واگذار کردیم. با وجود همه مشکلاتی که به آنها اشاره کردم ما مقابل هیچ تیمی از پیش بازنده نیستیم و این موضوع را در دو بازی گذشته نشان دادیم و سربلند از میدان بیرون آمدیم.

چیزی که به ما کمک می‌کند سخت تلاش کردن و بیشتر انرژی گذاشتن است
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی همچنین خاطر نشان کرد: از بچه‌های خودمان می‌خواهم که با شجاعت بیشتری بازی کنند و به اینکه مقابل استقلال و تماشاگرانش بازی خواهند کرد فکر نکرده و دنبال بازی جوانمردانه باشند. مسلماً بازی سختی داریم، استقلال مهره‌های خوبی جذب کرده و برای لیست 18 نفره خود مشکل دارد چه برسد به انتخاب 11 نفر، اما چیزی که ما داریم اراده قوی است و باید با انرژی و اراده بالا بازی کنیم. جدا از مشکلاتی که داریم دنبال انجام بازی تماشاگرپسند هستیم. به آینده هم امیدواریم هرچند که نیم‌فصل سختی را در پیش داریم. چیزی که اکنون به ما کمک می‌کند، سخت تلاش کردن و بیشتر انرژی گذاشتن است.

می‌توانیم در بازی مقابل استقلال امتیاز بگیریم
گل‌محمدی در پاسخ  به این پرسش که «چه برنامه‌ای برای خروج تراکتورسازی از بحران پیش آمده دارید؟»، عنوان کرد: اگر از لحاظ فنی بخواهیم حرف بزنیم، تمام تلاش خود را برای ارزیابی حریف انجام داده‌ایم و تمرینات خوبی را هم پشت سر گذاشته‌ایم. در صورت داشتن تمرکز و توجه به نقاط ضعف و قوت استقلال می‌توانیم در بازی فردا امتیاز کسب کنیم و با دست پر به تبریز بازگردیم.

نتایج گذشته تأثیری در بازی فردای ما مقابل استقلال ندارد
«تراکتورسازی همیشه در دیدار مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی حتی در روزهایی که با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده، به نتایج خوبی رسیده است. این مسئله باعث می‌شود که در بازی فردا کاستی‌های تراکتورسازی برطرف شود؟»، وی در پاسخ به طرح این موضوع از سوی یکی از خبرنگاران گفت: فکر نمی‌کنم نتایج گذشته روی دیدار آینده ما مقابل استقلال تأثیرگذار باشد. وقتی بازیکن در هیجان ورزشگاه وارد میدان می‌شود به نتایجی که سال‌های گذشته مقابل استقلال کسب کرده توجهی نمی‌کند و در شرایطی قرار می‌گیرد که جدید است و نتایج گذشته تاثیری در عملکردش ندارد.

تهدید AFC برای باشگاه تراکتورسازی مشکل‌ساز نمی‌شود
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد اینکه AFC به تیم‌های ایرانی برای پرداخت بدهی‌های‌شان اولتیماتوم داده‌ است، گفت: تا جایی که خبر دارم حدود چهار میلیارد از بدهی بازیکنان خارجی پیشین تراکتورسازی پرداخت شده و هر ماه 300 تا 400 میلیون دیگر هزینه می‌شود. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی پیش بیاید مگر اینکه بدهی‌ها را صاف نکنند.

مقابل استقلال باید از لحظات خوب استفاده کنیم
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه تراکتورسازی مقابل پرسپولیس بازی روبه‌جلویی را به نمایش گذاشت، آیا مقابل استقلال به فکر بازی هجومی خواهد بود یا تدافعی، گفت: این مسئله بستگی به شرایط بازی دارد. شاید زمانی باشد که مجبور به دفاع باشیم و زمانی دیگر حمله کنیم. باید از لحظات به خوبی استفاده کنیم، به خصوص در زمان ضدحملات. زمانی که توپ هم از دست می‌دهیم باید بتوانیم به دفاع برگردیم.

در 2 بازی گذشته تمرکز دفاعی خوبی داشتیم
گل‌محمدی با اشاره به مشکلات تیم تراکتورسازی در دفاع میانی تأکید کرد: واقعیت این است که ما مدافع وسط تخصصی نداریم و در بازی گذشته یک بازیکن خط میانی و یک دفاع کناری را در پست دفاع میانی به میدان فرستادیم. با همه این شرایط عملکرد این بازیکنان خوب بود و ما در دو بازی گذشته تمرکز دفاعی خوبی داشتیم.

رفتار هواداران تراکتورسازی می‌تواند الگویی برای دیگر تیم‌ها باشد
وی در خصوص اینکه با توجه به مشکلات تراکتورسازی چقدر انتظار دارد هواداران این تیم شرایط را درک و فرصت را در اختیار کادرفنی تراکتورسازی قرار دهند، گفت: من مقابل هوادارانی قرار گرفتم که از لحاظ شخصیتی در سطح بالایی هستند و تا الان نسبت به این مسئله واکنش خوبی نشان دادند. هواداران ما با وجود دو باخت در دو هفته ابتدایی همچنان حمایت خود را از ما ادامه دادند و حتی بعد از شکست مقابل پرسپولیس به صورت ایستاده تیم را تشویق کردند. رفتار تماشاگران تراکتورسازی در این فصل می‌تواند الگوی خوبی برای هواداران سایر تیم‌ها باشد و باید از همه آنها تشکر کنم و در دیدار فردا نیز انتظار حمایت داشته باشم. هواداران تراکتورسازی با حمایت‌ها و رفتار خود من را غافلگیر کردند و تا به امروز حتی یک مورد نیز اعتراض ندیدم. من شرمنده هواداران تراکتورسازی هستم، اما آنها باید شرایط را درک کنند که این کار را انجام می‌دهند. امیدوارم در آینده جواب محبت‌های هواداران تراکتورسازی را به خوبی بدهیم.

جوانان تراکتورسازی لیاقت‌شان را نشان دهند و بمانند
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص اینکه با پایان محرومیت تراکتورسازان در نقل‌وانتقالات آیا باز هم از بازیکنان جوان در نیم‌فصل دوم استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: نیم‌فصل اول محک خوبی برای جوانان است و می‌توانیم عملکردشان را ارزیابی کنیم. ادامه حضور بازیکنان جوانان بستگی به شایستگی‌های خودشان دارد و اینکه لیاقت‌شان را نشان دهند. قطعاً اگر خوب کار کنند کار ما را راحت کرده و در نقل‌و‌انتقالات کمتر هزینه می‌کنیم و بازیکن نمی‌گیریم، امیدوارم بازیکنان جوان جواب بدهند و مشکلات ما را حل کنند، وگرنه در نیم‌فصل دوم مجبور به جذب بازیکن خواهیم شد.

از وضعیت عالیشاه بی‌خبرم
گل‌محمدی در خصوص وضعیت امید عالیشاه گفت: دقیقاً از وضعیت او اطلاع ندارم. قرار بود یکی دو جلسه از طریق مدیربرنامه‌هایش با مسئولان تراکتورسازی صحبت کند. ظاهراً قرار بود در نیم‌فصل دوم به تراکتورسازی اضافه شود، اما الان اطلاعی ندارم که وضعیتش به کجا رسیده است.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مطالب مرتبط
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •