موسسه کوثر
مدرسه میثاق
قاطعانه و جسورانه به زندگی نگاه کنیم
 • 1396/05/19 15:19
 • 87803
با بهره‌مندی از اصول مدیریتی؛

قاطعانه و جسورانه به زندگی نگاه کنیم

مدیریت خانواده یک اصل ضروری و عامل پیشرفت به شمار می آید اما متاسفانه در جامعه ما هنوز راه خود را نیافته است .

گروه اجتماعی آناج: زندگی و دنیایی که از بدو تولد در آن زیسته‌ایم پر از پیچ و خم‌هایی است که آزمون‌های الهی نامیده می‌شود. در بعضی مواقع گذشتن از آن‌ها چندان آسان هم نیست. درست است که زمین خوردن آدمی را از پای در می آورد و تجربه تلخی را برای وی رقم می‌زند اما این تجربه تلخ بعد از مرور زمان اندکی تبدیل به یک تجربه شیرین  می‌گردد که در تمام عرصه‌های زندگی می‌تواند وی را هدایت کند.

مهم چگونه بر خاستن از این زمین خوردن است .به طور طبیعی روزی نیست که بدون مسئله و تلاش زندگی را سر کنیم ممکن است این مسائل هم در خانه و هم در محل کار روی دهد بهتر است به این نکات توجه کنیم که انسان در مشکلات قوی می‌گردد یا اگر در زندگی با مشکلاتی برخورد نکنیم هرگز قدر آرامش و راحتی را که داشتیم نمی‌فهمیم.

شاید در این حرف‌ها امر مبهمی وجود داشته باشد اما واقعیت این است که در تمام عرصه‌های زندگی باید مدیریت حاکم گردد. اگر قانون مدیریت را بر زندگی خود حاکم سازیم تمام مسائل را حاد نمی‌پنداریم و با آن‌ها برخورد منطقی‌تری می‌کنیم .اگر از زندگی خود انتظارات واقع بینانه‌تری داشته باشیم بهتر می‌توانیم با این مشلات برخورد کنیم.

گفته می شود که باید با زندگی خود مهربان بوده و رفتاری پویا و شایسته با آن داشته باشیم .اگر اجازه دهیم مدیریت در تمام عرصه‌های زندگی سایه افکند کیفیت زندگی ما به مراتب از آنچه هست بهتر خواهد شد. باید در زندگی خود هدف‌هایی را انتخاب کنیم و آگاهانه و با مدیریت خوب به سوی آنها حرکت کنیم.

اگربخواهیم تک تک سررشته امور زندگی خود را به دست گیریم  باید خشم، ناراحتی یا سردرگمی خود را شناسایی کنیم. باید وقت صرف کنیم و به آن برسیم. شاید چاره کار این است که با مشکل‌ها و موانع زیادی روبرو شوید ولی چالش با این مشکلات باعث می‌گردد آن را حل کنید. ممکن است مجبور شوید که با خود و یا دیگران برخورد کنید اما یقین داشته باشید که موفق خواهید شد.

مدیریت حد و مرزی برای تلاش انسان نمی‌شناسد و با کسب هر پیروزی و چشیدن طعم لذت بخش آن، نخستین چیزی که به ذهن شخص می‌رسد کسب پیروزی بعدی است و پیوسته در تکاپو و کاوش راه‌هایی است  که به رشد شخصیت مقتدر و توانای خود ادامه دهد.

اگر در زندگی قصد پیشرفت داریم باید مدیریت زندگی خود را از دست ندهیم. مدیریت مناسب تضمین کننده رشد ما در تمام جنبه‌های زندگی است و بدون مدیریت ممکن است برخی از جنبه‌های زندگی مورد توجه بیشتر قرار گیرد و برخی هم از زیر توجه باز ماند.

مدیریت و رهبری در زندگی افراد سهم سازنده و بسزایی دارد که با بهره برداری و بکارگیری ابزارآن قادر به درک مسائل و برقراری ارتباط با اطرافیان خواهیم بود .مدیریت نوعی نگرش قاطعانه و جسورانه نسبت به وقایع اطراف خود که امکانات لازم رابرای پیشبرد اهداف و بهبود کشور به همراه دارد .

ما می‌توانیم با مدیریت خود و زندگی گام‌هایی بهتر از دیروز هایی که پشت سر گذاشته ایم بر داریم و این تنها در زیر سایه لطف خداوند و عنایت وی امکان پذیر خواهد شد .

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •