موسسه کوثر
مدرسه میثاق
نمره ۲۰ آقای مدیر به عملکرد بهزیستی
 • 1396/05/18 16:10
 • 87739

نمره ۲۰ آقای مدیر به عملکرد بهزیستی

رئیس بهزیستی کشور گفت: هیچ دستگاهی مانند بهزیستی نتوانسته برای برنامه ششم این‌گونه برنامه‌ریزی داشته باشد و بیشترین نمره را بین دستگاه‌ها داشته‌ایم به طوری که نمره قبولی ما بین ۱۹ و ۲۰ است.

به گزارش آناج به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری گفت: شاید ما در تصمیم‌گیری‌ها نقش مهمی نداشته باشیم، اما با کمک رسانه می‌توانیم شرایطی را ایجاد کنیم که با توصیه و راهنمایی‌های خود تغییر نگرش در حوزه‌های اجتماعی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه گفت: در ماده 75 این برنامه بحث اقدامات تخصصی و پیشگیری از معلولیت‌ها، ماده 80 در حوزه سلامت اجتماعی و 5 آسیب عمده در بحث اعتیاد، طلاق‌، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی، بهزیستی، شیوه نامه اقدام و عمل دارد و تنها دستگاهی است که در ابتدای سال قبل از ابلاغ این برنامه خود را موظف به اجرای آن کرده است.

محسنی گفت: در بحث اورژانس اجتماعی تکلیف شده 140 اورژانس مستقر شود که اکنون به 150 رسیده و 30 مرکز جامع خدمات بهزیستی راه‌اندازی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین در حوزه اعتیاد، مدیریت و ساماندهی معتادان متجاهر و خانه‌های امن شیوه‌نامه اجرایی و نحوه نظارت را عملیاتی کردیم.

وی ادامه داد: نیاز به حمایت رسانه‌ها داریم تا مشکلات جامعه هدف را انتقال دهیم، این در حالی است که در قانون احکام دائمی، بهزیستی متولی سلامت اجتماعی شده است.

محسنی افزود: در 30 شهرستان که کمترین شاخص توسعه‌یافتگی را دارند 30 مرکز جامع تخصصی راه‌اندازی خواهیم کرد که خدمات به‌هنگام، پیشگیرانه و توانمندسازی را داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: دولت و مجلس بیشترین اعتماد را به بهزیستی داشته اند و ما هم قول می‌دهیم به این اعتماد پاسخ دهیم و در بحث تأمین 11هزار و 300 مسکن ویژه معلولان تا پایان سال 97 آن را تکمیل کنیم.

وی در پاسخ مبنی بر نمره دادن به عملکرد بهزیستی در آستانه دادن رأی اعتماد در مجلس در این حوزه گفت: برای قضاوت باید ببینیم در چه وضعیتی بوده‌ایم و اکنون در چه وضعیتی هستم. بهزیستی به عنوان دستگاهی که نیروهای تخصصی دارد، در بحث اسیب‌ها پروتکل و شیوه‌نامه دارد و برای پیاده‌سازی آنها مشکلی در اجرا نداریم.

محسنی افزود: برای کاهش طلاق، خودکشی و سایر موارد عملکرد ما روشن است، به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم اما شیب ایجادشده ارزشمند است و ارزیابی نهادهای بیرونی نیز در نمره‌گذاری به ما نشان‌دهنده وضع مطلوب و اعتمادی است که آنها به ما داشته‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: فکر می‌کنم در عرصه درونی و بیرونی جزو دستگاه‌هایی بوده‌ایم که نمره بالاتر از سایر دستگاه‌ها کسب کرده‌ایم و نمره قبولی ما بین 19 و 20 است.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه هیچ دستگاه اجرایی را مانند بهزیستی نمی‌توانید ببینید که برای تمام بندها برنامه مشخصی نداشته باشد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •