موسسه کوثر
مدرسه میثاق
بدهی 300 میلیارد تومان بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد/ تحت پوشش قرار گرفتن 2 میلیون 300 هزار نفر در استان
 • 1396/05/18 13:16
 • 87720
مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان خبر داد؛

بدهی 300 میلیارد تومان بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد/ تحت پوشش قرار گرفتن 2 میلیون 300 هزار نفر در استان

مجیدی با اشاره به اینکه بدهی بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد تا پایان سال ۹۵ نزدیک ۱۴۰ میلیارد تومان است گفت: اگر بدهی سال ۹۶ را هم به این جمع اضافه کنیم اکنون در مجموع نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم.

به گزارش آناج، وحید مجیدی در نشست مطبوعاتی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه بزرگترین سازمان بیمه ای، در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: نزدیک به 42 میلیون بیمه شده داریم که نزدیک به ۲۰ میلیون آن بیمه روستایی است.

وی با اشاره به توسعه نظام بیمه سلامت کشور تاکید کرد: با تشکیل این سازمان، یکی از بزرگترین اصلاحات نظام رفاه اجتماعی کشور به عهده آن نهاده شده و زمینه تحقق اهداف بلندی چون عدالت محوری، ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، رفع همپوشانی بیمه ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در سراسر کشور فراهم گردید.

مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان خاطر نشان ساخت: نزدیک به 630 هزار نفر از افراد فاقد بیمه در استان در قالب بیمه سلامت همگانی رایگان تحت پوشش قرار گرفته است.

مجیدی در خصوص تعداد بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت در استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: حدود 2 میلیون و 300 هزار بیمه شده تحت پوشش بیمه سلامت و بیش از 2700 موسسه طرف قرارداداین بیمه در استان هستند.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد دفاتر فعال در استان، خاطرنشان کرد: بخاطر اینکه از سفرهای غیر ضروری مناطق کم برخورد جلوگیری کنیم تعداد دفاتر خود را از 40 به 65 دفتر در استان ارتقاع دادیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته  785 میلیارد تومان هزینه بیمه‌ای پرداخت شده است، افزود: در سال 91 تعداد 1 میلیون و 800 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت داشتیم که به ازای این تعداد 235 میلیارد تومان هزینه پرداخت شده است.

مجیدی با اشاره به اینکه 300 میلیاد تومان به موسسات بدهی داریم، خاطرنشان کرد: ما تا پایان سال 95 مقدار 140 میلیارد تومان به موسسات طرف قرارداد بدهی داشتیم که اگر بدهی سال 96 را که 150 میلیارد تومان است را هم به این مقدار اضافه کنیم تقریبا 300 میلیارد تا الان به این موسسات بدهی داریم.

وی همچنین علت تاخیر در پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت به موسسات را افزایش 3 برابری هزینه‌ها و افزایش تعداد بیمه شدگان و عدم تامین منابع دولتی عنوان کرد و تصریح کرد: علت دیگر پرداخت نشدن بدهی‌ها، افزایش زیاد تعرفه‌ها بود که خود دولت نیز این تعرفه‌ها را 3 برابر افزایش داد ولی بخاطر اینکه منابع ثابت مانده بود نتوانستیم این هزینه‌ها را جبران کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای برنامه ششم توسعه، تاکید کرد: اگر طرح پزشک خانوار به صورت کامل اجرا شود از به وجود آمدن هزینه‌های اضافی پیشگیری خواهد شد و در صورت عدم اجرا، منابع ما برای پرداخت هزینه‌ها ناکافی خواهد بود.

مجیدی درخصوص تجویز داروهای خارجی توسط برخی از پزشکان، خاطرنشان کرد: اکثر داروهای تولید شده در ایران دارای کیفیت خوبی هستند، که سازمان بیمه سلامت تعداد 3900 قلم دارو را تحت پوشش خود قرار داده است.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
تلاش خودرو
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •