با کاهش مجازات مواد مخدر، انگیزه‌‌ی سوداگران افزایش می‌‌یابد/ از فردا مرزبانان باید مواظب قاچاقچی‌‌ها باشند تا بازار دولت حفظ شود!
 • 1396/05/05 11:34
 • 86537
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو؛

با کاهش مجازات مواد مخدر، انگیزه‌‌ی سوداگران افزایش می‌‌یابد/ از فردا مرزبانان باید مواظب قاچاقچی‌‌ها باشند تا بازار دولت حفظ شود!

بیگی با اشتباه خواندن کاهش مجازات مواد مخدر، تصویب لایحه ارسالی از سوی دولت را مساوی با افزایش تعداد سووداگران دانست.

به گزارش آناج، احمدعلیرضا بیگی در جمع نمازگزاران مسجد فدک مارالان تبریز با بیان اینکه در دوران پهلوی امثال اخوند زاده کسروی و تقی زاده یا خود رضا شاه پهلوی بر این باور بودند که اگر می‌‌‌‌‌خواهیم پیشرفت کنیم باید سر تا پا غربی شویم، ابراز داشت: امروزه هم در برخی از اشخاص این تفکرات دیده می‌‌‌شود، متاسفانه دولت هم بر این باور هست که باید با اندیشه غرب کشور را اداره کرد.

‎وی ادامه داد: عمده جرائمی که در کشور اتفاق می‌‌‌افتد به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مواد مخدر ارتباط دارد و سرقت هایی که صورت می‌‌‌گیرد نیز اکثرا به نوعی به مواد مخدر ارتباط دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم با بیان اینکه ‎متاسفانه در موضوع مواد مخدر نیز دولت رویه‌‌‌‌ای مانند ٢٠٣٠ در پیش گرفته است، توضیح داد: چون غرب به جهت مجازات اعدام به ایران ایراد گرفته و شرط گذاشته که اگر می‌‌‌خواهید ما شما را بپذیریم باید این اعدام‌‌ها را کاهش دهید و اکثریت اعدام‌‌‌ها در ایران به علت مواد مخدر و قاچاق آن می‌‌باشد، در حال حاضر لایحه‌‌‌ای در مجلس در حال بررسی هست که می‌‌خواهد مجازات اعدام را در موضوع مواد مخدر حذف کند.

وی بیان کرد: این همان دامه چالش گذشته هست که احساس می‌‌‌‌کنیم کشور ما هلند یا نروژ هست، چون هر وقت اعتراض می‌‌‌کنیم کشور ما را به مثال هلند می‌‌دانند و می‌‌‌گویند مگر در هلند قاچاقچی مواد مخدر را اعدام می‌‌‌‌کنند و این هم اشتباهی هست که در ٢٠٣٠  مرتکب شدند و که بدون توجه به فرهنگ خود به تقلید از کشورهای غربی می‌‌پردازند.

این نماینده مجلس دهم در همین راستا متذکر شد: ‎ایا در گذشته نروژ، سوئد یا هلند تریاکی در قهوه خانه‌‌‌‌‌ها پخش شده و بعد سوخته آن را به قیمت گران خریداری کرده‌‌اند؟ در صورتی که در ایران و در زمان قاجار انگلیس تریاک را رایگان بین مردم توزیع و بعد سوخته آن را به قیمت گران می‌‌خرید! این نشان می‌‌‌دهد ماجرای مواد مخدر در ایران سیاسی هست و آن با هلند فرق دارد خصوصا که تفکر کشور ما انقلابی هست و این روحیه که می‌‌تواند در برابر استکبار ایستادگی کند را می‌‌‌خواهد با ترویج مواد مخدر از بین ببرند.

وی خاطرنشان ساخت: ‎اگر مجازات مواد مخدر را کاهش دهند و این به‌‌‌طبع ریسک قاچاق را کم می‌‌‌کند و انگیزه بیشتری را به سوداگران مواد مخدر می‌‌‌دهد، با این که مجازات اعدام و سنگین درباره مواد مخدر هست وضع به این گونه می‌‌‌باشد وای به روزی که این وحشت از اعدام هم در جامعه در مورد مواد مخدر از بین برود.

بیگی با اعلام اینکه ‎اگر بناست از غرب در مورد مواد مخدر و رفتار آن‌‌ها تقلید کنند چرا از تامین اجتماعی آنان تقلید نمی‌‌‌کنند و عوض کار کارشناسی از طرف بزرگ شیپور می‌‌زنند، عنوان کرد: ‎بهانه دولت این هست که نفع اقتصادی را از قاچاقچی مواد مخدر بگیرد و خود کنترل آن را داشته باشد و این یعنی وقتی وحشت را را از بین می‌‌‌برند قیمت آن را پایین می‌‌‌آورند و از این طرف دولت با قاچاقچی رقابت می‌‌کند تا مردم از قاچاقچی تریاک نخرند و عوض آن از دولت بخرند و مفهوم بد ان این هست که مرزبانانی که مواظب مرزها هستند در واقع مراقبت می‌‌کنند تا بازار دولت حفظ شود.

وی اذعان داشت: در کشور ما وقتی بیکاری نرخ بالایی دارد و اوضاع اقتصادی مطلوب نیست، آزاد کردن مواد مخدر چه مفهومی می‌‌‌تواند داشته باشد؟! غربی‌‌‌ها تا حدودی موضوع اشتغال و حمایت از بیکاران را در برنامه دارند و مواد مخدر سیاسی نیست و به معتاد به چشم یک بیمار نگاه می‌‌کنند ولی در کشور ما این کار اصلا جواب نمی‌‌دهد؛ عوض اینکه از قالیبافی و صنف‌‌هایی نظیر این حمایت کنیم و بیمه آنان را قطع نکنیم در عوض آزادی مواد مخدر را در برنامه قرار می‌دهند که راه نا ثواب است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به اینکه ظاهرا عده‌‌ای از الگوبرداری از غرب درس عبرت نگرفته‌‌‌اند، یادآور شد: دو سال است از برجام گذشته و تازه تحریم‌‌های بی‌‌سابقه‌‌‌ای را آمریکا اعمال کرده  است، مگر رهبری معظم نفرمودند که نباید به وعده این آمریکایی‌‌ها و غربی‌‌‌ها خوشبین بود؟! مگر ایشان این روزها را پیش‌‌‌بینی نکرده بودند؟

وی اضافه کرد: تازه رئیس جمهور می‌‌‌گوید مردم ما از این تحریم‌‌‌ها زیاد دیده‌‌‌اند! پس چرا انتقاد می‌‌‌کردید از کاغذپاره خواندن تحریم‌‌‌ها و می‌‌‌گفتید آن حرف اشتباه بود! ما چرا برجام را قبول کردیم و هزینه دادیم؟! به علت آن که شعار رهایی از تنگنای اقتصادی داده بودند و قول رفع تحریم‌‌ها را ، نه تنها تحریم برداشته نشد بلکه به آن اضافه نیز شد، این چه معامله بدون تضمینی بود که روی آن مانور دادند و از آن به عنوان افتخار یاد کردند.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •