بعد از تراکتور با هیچ تیمی قرارداد نبستم چون .../ با دروغ‌هایی که در فوتبال دیدم کم آوردم/ گل‌محمدی و حسینی مکمل یکدیگرند
 • 1396/04/27 18:23
 • 85933
مدافع سابق تراکتورسازی در گفت‌وگو با آناج؛

بعد از تراکتور با هیچ تیمی قرارداد نبستم چون .../ با دروغ‌هایی که در فوتبال دیدم کم آوردم/ گل‌محمدی و حسینی مکمل یکدیگرند

مدافع سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از دوران حضورش در این تیم به نیکی یاد می‌کند و می‌گوید پس از جدایی از جمع پرشورها نتوانسته است با تیم دیگری قرارداد ببندد.

گروه ورزشی آناج: در آستانه آغاز هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال و به منظور بررسی شرایط تیم تراکتورسازی با یکی از بازیکنان سابق این تیم مصاحبه‌ای انجام داده‌ایم که این گفت‌وگو بهانه‌ای شد تا از وضعیت وی نیز جویا شویم.

"فرشید طالبی" بازیکنی است که تنها یک فصل در تیم تراکتورسازی حضور داشته اما با این وجود یکی از محبوب‌ترین بازیکنان این تیم به شمار می‌رود و وقتی نامش می‌آید ناخودآگاه ذهن‌‌ها به سمت تصویری از سرِ بانداژ شده وی با پیراهن تراکتور در دیدار با پرسپولیس سوق می‌یابد.

طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما صحبت‌های جالبی را مطرح کرده که خواندن آنها بخصوص برای هواداران تراکتورسازی خالی از لطف نیست.

آناج: چرا به یکباره از تراکتورسازی رفتید و اصلا چه شد به فوتبال برنگشتید؟

من فصل بسیار شیرینی با تراکتورسازی داشتم و به جرات می‌توانم بگویم چیزی جز خوبی از هواداران پرشور این تیم ندیدم اما در پایان قراردادم اتفاقاتی بدی رخ داد و مشکلات خانوادگی هم داشتم که باعث شد تا در شرایط خیلی سختی قرار بگیرم و در نهایت مجبور شدم از جمع پرشورها جدا شوم.

جانم را برای مردم آذربایجان می‌دهم

تا به حال هفت بار به خانه خدا مشرف شده‌ام، به این زیارت‌ها قسم با اینکه فقط یک سال در تراکتورسازی حضور داشتم اما هواداران این تیم چنان قدرشناس زحماتم هستند که اگر قرار باشد روزی بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنم، جانم را برای مردم آذربایجان می‌دهم. البته قدردان هواداران سپاهان هم هستم و با آنکه سپاهانی‌های عزیز هم خیلی در دوران فوتبالم به من لطف داشتند ولی جایگاه هواداران تراکتورسازی در قلبم جداست.

نمی‌خواستم برای پرشورها کم بگذارم

همانطور که گفتم در پایان لیگ سیزدهم با فشارهای روحی زیادی از طرف خانواده‌ام روبرو بودم و چون نمی‌خواستم برای پرشورها کم بگذارم قید فوتبال را زدم. خیلی‌ها شاهد بودند که باشگاه تراکتورسازی برای فصل دوم به من پیشنهاد تمدید قرارداد داده بود ولی همانگونه که گفتم با مشکلاتی که داشتم نمی‌توانستم با تمام وجود در خدمت این تیم باشم و از سویی با بی‌‌توجهی مسئولین باشگاه سرخورده شدم و تصمیم گرفتم جدا شوم.

 


با دروغ‌هایی که در فوتبال دیدم کم آوردم

بعد از تراکتورسازی به ترکیه رفتم و در آکادمی گالاتاسرای تمرین می‌کردم و خیلی کار کردم تا از نظر روحی به شرایط خوبی برسم و با وجود اینکه در این چند سال از تیم‌های مختلفی هم پیشنهاد داشتم ولی صادقانه می‌گویم با دروغ‌هایی که در این فوتبال دیدم واقعاً کم آوردم. خیلی جالب است، وقتی با باشگاه تراکتورسازی پای عقد قرارداد نشستم که بعد از 44 سال قهرمان شده بودیم ولی تا درخواست دریافت مطالباتم را کردم به من گفتند پول شما را برای بازیکنان جدید پرداخت خواهیم کرد! و نمی‌توانیم طلب‌تان را بدهیم؛ این کار از لحاظ وجدانی اصلاً درست نبود چون با شرایط خانواده‌ام به پول قراردادم نیاز داشتم و به همین دلیل همیشه حساب این افراد را از مردم آذربایجان سوا می‌کنم.

عاشق تراکتور و مردم آذربایجان هستم

به عشق هواداران و مردم آذربایجان بعد از تراکتورسازی با هیچ تیمی قرارداد نبستم چون اگر این کار را می‌کردم شاید می‌گفتند به خاطر پول از تراکتور رفتم اما نمی‌دانم چرا با منِ طالبی چنین رفتاری شد. حتی چند وقت پیش وکیلم با مسئولان باشگاه تراکتورسازی صحبت کرد تا طلب مرا پرداخت کنند و خود آقای آجورلو قول دادند که حتماً بدهی‌تان پرداخت می‌شود ولی بعد از مدتی دیگر جواب تماس‌هایمان را ندادند. در کل فضای بسیار بدی در فوتبال ایران حاکم است که به این زودی‌ها درست شدنی نیست و در این مدت به این نتیجه رسیدم که باید خودم را قوی کنم تا در این فوتبال دوام بیاورم.

آناج: شرایط تراکتورسازی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظرتان این تیم با وضعیت فعلی می‌تواند در لیگ‌برتر به موفقیت برسد؟

سهل‌انگاری مدیریتی در ایران تبدیل به اپیدمی شده است

تراکتورسازی جزو تیم‌هایی است که در خارج از کشور هم هوادار دارد و با این پشتوانه عظیم باید مدیرانی بزرگ و کاربلد برای این باشگاه انتخاب شوند. اگر مدیران قبلی تراکتور به کارشان وارد بودند و سهل‌انگاری نمی‌کردند این تیم الان دچار چنین مشکلاتی نمی‌شد. اساساً سهل‌انگاری مدیریتی در فوتبال ایران تبدیل به اپیدمی شده و فقط مختص مدیران باشگاه تراکتورسازی نیست. 

این تراکتور سکه دو رو است!

تراکتورسازی در فصل جدید کار سختی خواهد داشت و با توجه به اینکه در کادر فنی خود نیز تغییراتی داشته، تا مربی بخواهد تفکرات خود را به تیم و بازیکنان القا کند قطعا به زمان نیاز دارد. در مجموع شرایط این تیم در قیاس با دیگر تیم‌های لیگ هفدهم متفاوت است و مانند سکه دو رو است یا موفق خواهد شد و یا اینکه درکل نتیجه نخواهد گرفت و این به هنر سرمربی برمی‌گردد که باید تشخیص بدهد هوادار چه نوع فوتبالی را از او می‌خواهد. تراکتور هوادارانی دارد که فوتبال را به خوبی می‌فهمند که اگر بازی را ببازید ولی فوتبال زیبا ارائه دهید تا انتها با شما خواهند بود و این بزرگترین حٌسنی است که این تیم دارد. البته این کار را برای سرمربی هم سخت می‌کند و هم آسان ولی با این حال فکر می‌کنم آقا یحیی در جمع پرشورها سربلند خواهد شد.
 


آناج: حضور زوج یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی در کادر فنی تراکتورسازی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

گل‌محمدی و حسینی مکمل یکدیگرند

گل‌محمدی مربی جوان و شناخته شده‌ای در فوتبال ما است و در تیم‌هایی که هدایت آن‌ها را عهده‌دار بوده نتایج خوبی کسب کرده است. حضور مجتبی حسینبی در کنار آقا یحیی شانس موفقیت تراکتورسازی در لیگ هفدهم را بالا می‌برد چون این دو نفر نشان داده‌اند فکر همدیگر را می‌خوانند و به تفکرات هم آشنا هستند کما اینکه فصل گذشته به عینه شاهد بودیم وفتی از همدیگر جدا شدند، نتوانستند به تنهایی در تیم‌های خودشان به موفقیت برسند. پس تجربه نشان می‌دهد گل‌محمدی و حسینی مکمل یکدیگر هستند و باهم می‌توانند نتیجه بگیرند. امیدوارم این زوج موفق در تراکتورسازی برنامه‌های خود را به خوبی اجرا کنند.

آناج: تحلیل شما از قرعه تراکتورسازی در لیگ هفدهم چیست؟

هفته‌های اول می‌تواند کلید موفقیت تراکتور باشد

قرعه تراکتورسازی دو بُعد دارد که جنبه منفی آن رویارویی با تیم‌های مدعی در هفته‌های اول است و از آنجایی که این تیم محک چندان جدی نخورده به همین دلیل کار دشواری دارد اما طرف مثبت آن این است که اگر تراکتورسازی بتواند در چند هفته اول و در مواجهه با تیم‌های فدرتمند نتایج خوبی کسب کند و لیگ را با موفقیت آغاز کند در ادامه و در بازی با تیم‌های دیگر راحت‌تر خواهد بود. من جای بازیکنان تراکتور بودم از این قرعه استقبال می‌کردم چون بازی با پرسپولیس در تبریز و سپس با استقلال در تهران با حضور پرشورها بسیار لذت‌بخش است و چه بهتر که زودتر باشد.

آناج: نتایج بازی‌های دوستانه هواداران تراکتورسازی را تا حدودی نگران کرده است، در این مورد چه نظری دارید؟

به شخصه معتقدم اگر یک تیم در بازی تدارکاتی 10 گل بزند و گلی نخورد، فایده‌ای ندارد چون سرمربی نمی‌تواند نقاط ضعف تیمش را شناسایی کند. اینکه تراکتورسازی در دو بازی تدارکاتی 4،5 گل خورده باید خوشحال باشد چراکه ضعف‌هایش در این بازی‌ها قبل از شروع لیگ نمایان شد. به نظرم در خط دفاعی به جای زوم کردن به یک نفر باید ساختار دفاعی‌ را تقویت کرد و اگر این اتفاق بیافتد فشار کمتری روی مدافعان خواهد بود.

آناج: سخن پایانی؟

در پایان از هواداران خوب و پرشور تراکتورسازی و مردم خونگرم آذربایجان که در طول یکسال حضورم در تبریز محبت زیادی به من داشتند بازهم تشکر می‌کنم. من همیشه قدردان حمایت‌های این عزیزان هستم و اگر قرار باشد روزی از فوتبال خداحافظی کنم دوست دارم در جمع پرشورها از مستطیل سبز کنار بروم.
 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • حسین
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۹:۰۵
  خدایا خداوندا به قرآن قسمت میدهم به داد مردم بدبخت تبریز برس چون که من هر چی مجله ای را که با شماره منطقه آذربایجان شروع میشه حرفهای واقعا اندوهناک و غمناک میگن خدایا این آمپول زنان بی شرف و ظالم را به هلاکت برسان
  11 + 0 -
 • کریم
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۹:۱۲
  فرشید با تعصب امیدوارم هر کجا که باشی پیروز و موفق باشی...تو هم از لحاظ فوتبالی و هم از لحاظ اخلاقی نمرت بیست بود...مربی فهیم ایرانی آقای جلالی میگفت که فرشید رو با کوه طلا عوض نمیکنم و این تاییدی بود بر داشته های شما...
  دوستت داریم همیشه
  18 + 0 -
 • مهدی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۹:۲۱
  زنده باد فرشید طالبی مرد ادب و اخلاق و یکی از محبوب های تراختور
  18 + 0 -
 • تی تی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۹:۴۵
  خیلی باغیرت هست طالبی. اون بازی با پرسپولیس یادم نمیره واقعا عالی بود.
  14 + 0 -
 • حمید
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۹:۴۷
  اگر از نظر بدنی آماده هست بیاد کنار تیم تمرین کنه نیم فصل دوم بازی کنه
  14 + 0 -
 • وحید تراختورچی
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۲۰:۱۰
  داداش موفق باشی ما هم دوست داریم. خوب یادمه اون فصل طالبی پاسوز اون نصرتی سوتی شد. جلالی تا خواست به طالبی بازی بده نصرتی شروع کرد به حاشیه سازی. ولی یه بازی جانانه مقابل پیروزی تهران انجام داد که در خاطره ها ماند.
  11 + 0 -
 • عاشقان تراختور
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۲۱:۳۹
  یاشاسین طالبی فداکار...ما هم شما رو دوست داریم مخصوصا بازی با صفرپولیس تو تبریز که با سری بانداژ سرت رو مقابل توپ می گذاشتید.
  13 + 1 -
 • آراز
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۲۳:۴۸
  فرشید گلادیاتور. خیلی مدافع خوبی بود کاش در تراختور میموند
  15 + 0 -
 • kupal63
  پاسخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۴
  واقعا دفاع خیلی خوبی بود یاشا طالبی
  8 + 0 -
نظر شما
 • 9
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •